1 הגדל תמונה
תמונה מהסרט
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
אולם ההקרנה
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
מיצג וידאו במבואה
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
המבואה.
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
הפלנטריום, מוזיאון ארץ ישראל
הועלה על ידי eyalsh
 

איך כוכב נולד

כמו מערכת השמש ניראה שגם הפלנטריום נמצא אתנו עוד משחר ההיסטוריה. הבשורות המשמחות לשנת 2010 הן שמיצג הכוכבים הצליח לצאת מהחור השחור שנשאב אליו במרוצת השנים ולהתרענן בתצוגה חדשה שמחזירה אותו למגרש של הגדולים. לאחר לא מעט קיתונות ביקורת עבר המקום שיפוץ והתחדש בסרט הנפשה חדש. הדרך אל אולם ההקרנה העגול עוברת דרך מבואה מוחשכת ובה מסכים המקרינים מידע על אודות מדעי השמיים אם אפשר לכנותם כך. סרטון קצרצר גם מוקדש לאסטרונאוט הישראלי הראשון, אילן רמון.
מרחפים בחלל
באולם עגול שבו המושבים נמצאים על במה מסתובבת, מוקרן סרט אנימציה מרהיב שאורכו כחצי שעה. איכויות הסרט הגרפיות אינן מוטלות בספק, עד כדי כך שלעתים מתלווה לצפייה תחושת ריחוף קלה. ההסברים קולחים ובהירים ומחברים בקלות בין הפירמידות במצרים ולוח השנה הסיני שהוכנו בהתאם לכוכבים ועד גלילאו, ניוטון ותורת היחסות של אינשטיין. הסרט נע במהירות על פני הזמן והמרחב אך זאת גם נקודת התורפה שלו, אמנם הכול מתחבר והצופה זוכה לרענן את המונחים שהספיק לשכוח כמו מהו סופרנובה (כוכב שמתפרק, "מת") מהי גלקסיית שביל החלב או מהו כוכב פועם אך ההסברים קצרים למדי. מי שמערכת השמש, החורים השחורים ושאר גרמי השמיים מעניינים אותו קצת יותר יצטרך לחפש תשובות במקומות אחרים. ילדים צעירים יהנו בעיקר מהאנימציה וחווית הצפייה הלא שגרתית.
ההקרנות מתקיימות בימים א-ה בשעות 11:30 ו- 13:30 ובשבת בשעה 12:00. הכניסה מגיל 6 ומעלה, מומלץ להגיע כעשרים דקות לפני תחילת ההקרנה.

( 7 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • סמפיי

  סמפיי
  פירוטכניקה ללא תוכן|2 19.11.12
  באתי עם כל הכוונות הטובות לשמוע וללמוד על מערכת השמש והכוכבים שבשמיים, ומלבד הרבה רעש, פיצוצים ואפקטים בומבסטיים לא קיבלתי את מה שציפיתי לו. כשנגמר חשבתי שהסתיימה ההקדמה ועכשיו עומדת להתחיל ההצגה האמיתית. אכלתי אותה...והמחיר, מה זה????
 • yoavbp

  yoavbp
  פיספוס- לא מצדיק את העלות|3 17.03.12
  סירטון חביב של כ- 25 דק' שלא ממש מצליח לרתק את הילדים. מה גם שהוא לא עוסק בכוכבי הלכת אלא נותן אינפורמציה כללית על מחזור החיים של כוכב.בגדול- חביב לא יותר. אם הילדים לא התלהבו יותר מדי, זה אומר הכל. לגבי המחיר- 32 ש"ח - ממש יקר ביחס לתמורה.
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  החמצה|3 25.12.11
  סרט מאד יפה אך בתוך חצי שעה דוחסים את כל תולדות המדע והכוכבים. אחרי חמש דקות כבר קשה לעקוב אחרי ההסברים . עדיף משהו יותר ממוקד שזוכרים אותו אחר כך ושלא יהיה כל כך דומה לסרטי האנימציה שבקולנוע
 • סגלגלה

  סגלגלה
  חביב|4 29.08.11
  חוויה חביבה, לא הרבה יותר. בת 11 התאכזבה קצת, כנראה מתאים לקטנים יותר. הצוואר נותר כואב, והתערוכה אליה הלכנו לאחר מכן הותירה בה רושם גדול יותר. מצד שני, אני הייתי שם כילדה לפני כמעט 20 שנה והחוויה אז זכורה לי עד היום כאירוע מדהים, אז כנראה שיש שם משהו. לא כדאי לוותר אם הולכים למוזיאון, אבל לא לבוא רק בשביל זה.
 • wife

  wife
  שווה|4 11.12.10
  עלות הכניסה לפנטריום 32 שח לילד אומבוגר. נכון, כדי להכנס לפלנטריום צריך קודם להכנס למוזאון, וזה עולה 42 שח למבוגר (ילדים חינם). עד כאן עלויות. הסרט עצמו נהדר, נפלא לילדים בעלי עניין באסטרונויה שכבר בקיאים במושגים וזוכים כאן להמחשה.
 • tamsie

  tamsie
  המחיר מטורף|3 31.08.10
  לא ברור למה מבוגר צריך לשלם יותר מפי שניים מילד, וגם המחיר לילד לא זול. אין בפלנטריום מאומה מלבד המופע. והמופע הוא בעצם סרט על החלל - די אינפורמטיבי וחביב, אבל ממש לא מדהים - עם קצת תזוזות בכיסא פה ושם. זהירות: לא לבעלי צוואר תפוס. נכון, הילדים נהנים, אבל היום בכל אתר יש תמונות וסרטונים מרשימים בהרבה.
 • רוט

  רוט
  בן 11 אומר: "שווה בטירוף"|4 26.08.10
  הילדים נהנו מאוד מהאנימציה. לנו המבוגרים חסר הסבר קצת יותר מקיף על היקום ועל מערכת השמש. המופע קופץ מימי קדם למדענים המפורסמים של המאות האחרונות ומשם לכלים מדעיים עדכניים ותופעות שמימיות. האולם יפה, הכל מאורגן טוב - בסך הכל חוויה מומלצת!
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


עוד אטרקציות