בל עפרי - מתחם תיירותי

מומלץ מפה
9.7
 

העבר משמש חלק נכבד מההווה בבל עפרי. בבי ותמי, מקימי המקום, קשורים לעבר בחומר וברוח. תמי נשבתה בקסמי התלמוד ובבי הוא אספן בלתי נלאה של חפצים ישנם ומשומשים ומשתמש בהם להרכבת פריטים חדשים. בחצר ביתם הם שיחזרו גורן, בית בד ויקב ובעונות המתאימות עורכים בני הזוג הדרכות והפעלות כדיש, אפייה, מסיק והפקת שמן ובציר ודריכת ענבים. כל הפעילויות מלוות בהסברים מרתקים הקושרים אותן למקורות היהודיים ולחקלאות בארץ ישראל בתקופת התלמוד. נעים להסתובב בחצר היפה של השניים, ובשוטטות נינוחה בה מבינים שאין גבול ליצירתיות ולחן שאפשר להפיק מרעפים שבורים ומחתיכות עץ שנזרקו ומכל אבן שאין לה הופכין. כמו שנוהגים פה בחומר, כך גם נוהגים בבעלי החיים ובפינת החי משקמים השניים חיות פצועות ונטושות שאותן יכולים הילדים ללטף.

אחרי שילדיהם בגרו ועזבו את הבית החלו בני הזוג לרכוש לעצמם מיומנויות וללמוד אומנויות. כשני אנשי מעש, הם הפכו את הידע שצברו ליופי שניתן לאחוז ולהשתמש בו. תמי מפסלת בחומר וצורפת תכשיטים ובבי מקשט את ביתם ואת המסעדה שהקימו בוויטראז'ים, מגבן גבינות ומפיק יין במבנה ששימש כבונקר סורי. את יינותיו של היקב, עין נשוט, אפשר לשתות במסעדה שפתחו השניים במקום ולטעום לצדם את הגבינות ועוד כמה מטעמים, מתוך הצלחות שיצרה תמי .

הסיורים במקום מותאמים לכל סוג קהל לקבוצות ולמשפחות, למבוגרים ולילדים ומשכם שעתיים וחצי-שלוש. כדאי לתאם מראש את הביקור. אפשר גם, בתיאום מראש, להגיע רק לארוחה במסעדה.

( 11 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • obs

  obs
  הפתעה נעימה|5 21.08.15
  הגענו באחה"צ לוהט של אוגוסט. שיערתי שמדובר בעוד הפעלת ילדים לאפיית פיתה על הסאג'. תמי מהר מאד הכניסה את כל הפורום (4 משפחות עם ילדים בגילאי 2.5-10) לעניינים עם הפעלה מאתגרת והסברים פשוטים, שעשו טוב גם למבוגרים, על קציר ודיש, בציר וגת, אביזרים חקלאיים מקראיים ועוד. כן, הם גם הכינו לחמים שנאפו בטאבון אבנים וטיט, ויצאו טעימים. בהמשך - בצרו ענבים, על אמת, דרכו עליהם בגת ומילאו בקבוקים בהם. עוד סיור ביקב המשפחתי, עם סיפורים שגם ההורים שאלו בהם שאלות. בקיצור - מאפיית פיתה בסאג' הגענו לשולחן של גבינות, יין, הלחמים של הילדים ואווירה מאד נעימה של אירוח. הילדים נהנו וגם אנחנו התרשמנו לטובה מהמקום.
 • ronnymorad

  ronnymorad
  חוויה ארצישראלית אמיתית!!!|5 23.07.13
  הזוג תמי ובבי שבו את לבנו. השניים מייצגים את ארץ ישראל היפה, בלי להתאמץ. שופעים סיפורים מקסימים, נדיבים בכל קנה מידה ומארחים לתפארת. תמי, מורה במקצועה, שופעת ידע וחוכמה - תדע איך לגשת לילדים שלכם....מהלכת עליהם קסם. ובבי? הוא בשלו. טורח בכל ענפי החווה, עם לב גדול וחיוך של מארח מושלם. קיצורו, בילינו צהריים ארוכים עם הזוג המופלא הזה. שבענו נחת ומאכלים נהדרים. עוד נשוב.....מומלץ! תענוג!!!!
 • שאול

  שאול
  בבי ותמי - תודה|5 06.11.11
  בכלל התכוונו ללכת למפעל הריבות הסמוך, אישתי אמרה לי, עזוב, בוא נשתה קפה. אז עצרנו בעקבות שילוט קטן "יקב עין נשוט", נכנסנו, פינת גן עדן נגלתה לנו. עצים שיוצאים מתוך הבית, ועוד אלמנטים שכמו נלקחו מסיפורי ילדים. לא היינו בטוחים שנמצא קפה אז כבר באנו ללכת, כשבבי נופף לנו מהטרקטור, חיכנו בנימוס, הוא הוביל אותנו למסעדה, אישתי קיבלה את הקפה, ואותי הוא כיבד ביין שיוצר במקום. מכאן השתלשלו האירועים ככה שבילנו אצלו (ואצל תמי הנחמדה לא פחות) כשעתיים, שבסופם יצאנו קצת מבושמים ומאושרים. יש לציין את הרימונים הסחוטים עם הווקדה, ואת זה שלא הסכים לקחת מאיתנו תשלום בתואנה "אני גררתי אותכם, להפסקת הצהרים שלי"
 • wife

  wife
  היחס האישי עושה את ההבדל|5 22.05.10
  בן חמש נהנה מסדנת לחם, כולנו נהננו מהסברים לגבי כלי חקלאות קדומים וגם מטעימות היין. ככל שהביקור התארך מצאתי את עצמי נהנית יותר.
 • doaviram

  doaviram
  מומלץ|5 22.05.10
  הינו אתמול בצהרים באופן ספונטני. למרות כמות המבקרים שהיתה במקום (ואין ספק שהיו עוד עשרות במהלך הבוקר) התקבלנו בסבר פנים ע"י בבי, שהדריך אותנו והדגים את תהליך הדיש והכנת הקמח (בהשתתפות הילדים), הכנת שמן זית ויין (לא העונה - נחזור בסוכות). לאחר מכן הילדים הכינו לחם טעים בהדרכת תמי, סיירנו ביקב ובגלריה, טעמנו יינות ויצאנו הביתה. בילוי של כשעתיים, בעלות סבירה מאוד (25 לטעימת יין למבוגר, 30 לסדנת לחם או גבינה לילד). אפשר גם להכין גבינות במקום. אנחנו נחזור בסוכות....
 • מיכלעידן

  מיכלעידן
  מקום של אנשים מדהימים|5 14.05.10
  הגענו למקום בהמלצת המארחים שלנו בצימרים אינויטו. ואכן גילינו להפתעתנו מקום מקסים ובו אנשים מדהימים - בבי ותמי שופעים נתינה גם לבעלי חיים המוצאים מקלט בטוח אצלם בחצר. הדודבן במקום זהוא מרתף היקב הקטן שבחצרם שבעצם היה בונקר סורי שנתגלה לגמרי במיקרה.
 • savivitb

  savivitb
  מומלץ ביותר, לבוא במיוחד|5 28.08.09
  מקום מדהים, לא ממוסחר ונעים ביותר. בבי מקסים ומאוד אינפורמטיבי ומשלב גם מידע אקולוגי. השתתפנו בסדנאות יין , לחם וסיור בבית. כל אחת מהפעילויות מרתקת , חוויתית ביותר (איך דברים היו נעשים בימי התלמוד). הילדים הפרידו גרגרים משיבולים, הכינו לחם, בצרו ענבים ודרכו עליהם. חזרנו הביתה עם בקבוק תירוש ולחם שאת שניהם הכנו בעצמנו. לסיום אכלנו ארוחת צהרים עם המון ירקות, גבינות עיזים, לחמים, אנטי פסטי, לימונדה נהדרת ועוד, והכל בשפע. לסיכום יום כיף מדהים, בתי היתה בשמיים. מומלץ ביותר, יום כיף שמחזיר אותנו לימי התלמוד והחיים אז. סך הכל כ4 שעות פעילות ללא רגע דל.
 • galial2

  galial2
  מקום מקסים - אנשים מקסימים|5 27.08.09
  תמי - מקסימה ודידקטית קיבלה את פנינו. קיבלנו הסברים על החיות הפגועות שהם הצילו על המשפחה שלהם והמקום שלהם. אח"כ הילדים אפו לחמים, בצרו ענבים, דרכו עליהם בגת וקיבלנו בקבוקים עם המיץ ומי שרצה גם עשה גבינה. כל פעילות כזאת 30 ש"ח לילד כך שבביקור צפו לשלם 60-90 ש"ח לילד. הסיור הוא חלק אינטגרלי מהביקור (לא ניתן לוותר) ותמי גובה עליו 20 ש"ח למבוגר כולל טעימות יין. סה"כ המקום מקסים, מוצל ברובו ומאוד יפה.
 • sasmic

  sasmic
  מאכזב מאד|2 29.08.07
  בעקבות הביקורות המצוינות הגענו למקום עם ציפיות רבות וכפי שהמשפט הידוע אומר כגודל הציפיות כך גודל האכזבות. לא ברור על מה בדיוק גובים 15 שקל לסיור בביתם של בעלי מקום, הייתי יכול להבין אם הסיור היה כולל נניח טעימות מהיין או כל דבר אחר אבל סתם בשביל לשמוע על קורות חייהם של משפחת קבלו לגבות 15 ש"ח לאדם ? לא ברור. מעבר לזה ארוחת הבוקר הייתה בסדר, הלחמים היו טובים אולם לא ברור למה צריך לבקש במיוחד חביתה , במידה וזה חלק מהארוחה הייתי מצפה שלא יסתירו את זה מהסועדים. סך הכל די מאכזב , אולי זה היה החום הכבד שגרם לסיור להיות כזה אנמי.
 • yoavbp

  yoavbp
  הפתעה מדהימה ברמה|5 05.07.07
  במהלך מילואים ברמה יצאתי עם כמה מחיילי לחפש מקום לאכול. בעקבות שלט קטן בכניסה לקדמת צבי הגענו לבל עופרי שם קיבל את פנינו איש יקר בשם בבי המפעיל את המקום. לאחר סיור במקום כולל הסברים על הגפנים, מרתף היין והגלריה, התיישבנו בפינה קסומה, תחת עצים וגפנים, סביב שולחן אבן עצום ("שולחן האבירים" כפי שקורא לו בבי) לאכול את אחת מארוחות הבוקר היותר טובות שאכלתי בחיי: לחמים שנעשו במקום, גבינות קשות ורכות, לבנה, חמאה מדהימה, טפנד זיתים, ממרח פסטו, חצילים, ריבת דובדבנים אלוהית, חביתה ענקית וכמובן קפה ועוגיות . והמחיר - 45 ש"ח לאדם כולל אוירה, אויר משכר, שיחה מהנה עם בבי ואוכל שפשוט קשה לתאר...
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


יער האייליםיער האיילים מומלץ מפה9.4משה אמיתי, האבא של האיילים, היה פעם בוקר עם סוסים ולאסו וכל האביזרים הנלווים. רמת הגולן היא אולי המקום היחיד בארץ שמאפשר לגברים להיות קאובואים. תוך כדי חיפוש אחרי גידול חקלאי שיוכל להפוך גם לאתר תיירות הוא נתקל באייל, וככה התחיל מה שהיום הוא יער האיילים. במכלאות היער שביישוב אודם מגדלים עדרי איילים ובהם תמצאו את האייל הנקוד, האייל הגמדי שמקורו בהודו וגם את האייל האדום שהכי מזכיר את אביו האגדי של במבי ומתפאר בקרניים גדולות ומסועפות. במתחמים נפרדים נמצאים בעלי קרניים נוספים ובהם צבאים, אנטילופות, יעלים, עזים ואפילו ג'ימי - ג'מוס יליד המקום, חובב ילדים שאפשר לרכב עליו. במקום גם ביזון אמריקאי שבאמצעותו ניתן לעמוד על ההבדל בינו לבין הבאפלו. בחצר מבצעים העופרים תעלולי קפיצה לגובה, אוכלים מכף היד פרוסות לחם ובליווי מדריך תקבלו הסבר במה האיילים שונים משאר בעלי הקרניים, איך עושים שופרות ועוד. לאחר מכן תוכלו לטייל ברחבי יער אודם בנהיגה עצמית על רכבי גולף. בגן החיות הקטן שבמקום נמצאים סוסי פוני עליהם אפשר להרכיב את הילדים ולטייל ללא תוספת תשלום או הגבלת זמן. עוד אטרקציות במקום כוללות פקרא עוד
מצפה לשלוםמצפה לשלום מומלץ מפה9.3המצפור המסודר שהקימו חברי קיבוץ כפר חרוב הוא נקודה מצויינת להשקיף על נוף הכינרת ומה שמעבר ונקודה מצויינת להבין את הגיאופוליטיקה האיזורית. הכינרת נראית מכאן כמרכז היקום, בכלל לא קטנה, כאגם ענק באמצע הארץ, עם הרים מכאן ומשם. כאן, בצדה המזרחי, מורדות הגולן, ושם, מצדה המערבי של הכינרת נראית העיר טבריה ומצוק הארבל היפהפה. עמק הירדן נח מדרום והרי הגליל עד הר מירון שומרים מצפון. לחיצה על הכפתור בעמדת השמע בתצפית תפעיל הדרכה קולית שתפרט יותר על מה רואים ממול. חשוב להזכיר שמתחת למצוק שבראשו התצפית עבר הגבול הישראלי-סורי בין 1948 ו-1967, כששטח המצפור נמצא בצד הסורי. ממש קרוב שכן הכפר חארב, שנקרא על שם יישוב יהודי בשם כפר חרוב מתקופת התלמוד. המדרגות מעמדת התצפית מובילות לשביל הליכה בבוסתן של שמורת מצוקי האון. עצי זית, תאנה רימון, גפנים ושיחי צבר ילוו את דרכם וכן עצי שיזף ואלוני תבור טבעיים. בחורף יפה יותר בקיץ טעים יותר.קרא עוד
עוד אטרקציות