1 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
10 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
11 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
12 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
13 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
14 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
15 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
16 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
 

אתר גשר מספר באמצעות סיורים מודרכים שני סיפורים מתולדות היישוב: האחד על מפעל המים החלוצי בנהריים והשני על הקמתו של קיבוץ גשר. הסיורים מלמדים איך מייצרים חזון, מהן התכונות שחשוב לטפח בילדים וגם בעצמנו, ואיך הופכים חזון למציאות. מתחילים את הסיור בתצפית לעבר הגולן, הרי הגלעד ועבר הירדן, וצופים בסרט על תולדות ההתיישבות בקיבוץ. ממשיכים בביקור בבונקר הלוחמים מתקופת מלחמת העצמאות ומתקדמים אל עבר מיצג מפעל החשמל של פנחס רוטנברג, שכונה "הזקן מנהריים".

מפעל חלוצי מרתק
רוטנברג עלה מרוסיה בשנות העשרים של המאה ה-20 עם חלום גדול: לחשמל את הארץ. כמייסד חברת החשמל הארצישראלית, הקים רוטנברג תחנות כוח שהאירו את חיפה, יפו, תל-אביב וטבריה. לאחר שנים של תכנון, מציאת מקורות מימון והרבה תעוזה הנדסית, הצליח לממש את הפרויקט השאפתני ביותר שלו – הקמת תחנת הכוח בנהריים. המבקרים במיצג זוכים בסיור מולטימדיה מרתק בין דגמי מערכות סכרים, גשרים וטורבינות שהרכיבו את מפעל החשמל. המצג מספר גם על הקמתה של תחנת הכוח ההיסטורית, ועל פועלו של רוטנברג.
גשרים על הירדן
מצפור הגשרים שנחנך במקום לזכרה של אסתר ארדיטי ז"ל, צופה אל שלושת הגשרים ההיסטוריים על שפת הירדן - הממלוכי העותמאני והבריטי, וכן אל עבר הירדן המזרחי ותחנת הכוח בנהריים. המצפה הינו חלק מרכזי מטיילת גאון הירדן שמקיפה את האתר ומגיעה אל שרידים של חאן דרכים עותמאני וממלוכי. הסיורים אינם פוסחים על שחזורים של קרונות רכבת העמק ואוטובוס נושן של אגד. במאפייה ההיסטורית של גשר עדיין אופים לחמים וניתן לשלב בסיור, בתיאום מראש, סדנת אפייה שכוללת גם שתייה קלה.


סיורים מודרכים יוצאים בימים א'-ו' בשעות 11:00 ו-12:30

( 29 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • goodlife

  goodlife
  סיפור מענין באתר מענין|5 22.05.17
  אתר היסטורי שהסיפור שלו ערוך ומוגש בצורה פשוטה תוך שימוש בסרטים בחדר האוכל ובמבנה שליד הבונקר מהמלחמה. באזור בו החום שורר בקביעות וקשה להתנהל בחוץ עשו בחוכמה שיש 2 מקומות ממוזגים וביניהם תצפית יפה ומסבירה. מתאים לגילאים מכיתות ביהס ועד המבוגרים, צוות הדרכה נעים בגישה וטוב בהסברים. מומלץ.
 • nachsht

  nachsht
  אתר חובה |5 23.10.16
  שילוב מצויין של מדריכה מעולה היודעת לכוון לרמת הקהל על גוונו השונים, מוצגים היסטורים, מיקום, סרטים ומודל מפעל החשמל יחד עם מיקום מיוחד כל אלו עושים את הביקור באתר על הנושאים המגוונים המוצגים בו (ההיסטוריה של הקיבוץ, הפינוי שלו, הגשרים על הירדן, החאן העתיק, ומפעל החשמל בארם נהריים) לחוויה מעשירה ומהנה. כולנו גדולים כקטנים למדנו ונהנינו. אם אתם עוברים בסביבה, לא לוותר על ביקור באתר!!!
 • michalwe

  michalwe
  מרגש ומרתק|5 29.08.16
  אתר שמספר את סיפור קיבוץ גשר ואת סיפור תחנת הכוח בנהריים. במקום יש מייצגים מרשימים, ההדרכה מרתקת, האתר מושקע. הילדים הגדולים- 10 ו 7 היו מרותקים וביקשו לחזור! המייצגים נמצאים באזורים ממוזגים, חלק מההסבר ניתן בחוץ במקום מוצל אל מול שרידי תחנת הכוח. המקום מרתק ומעורר רגשות גאווה על האנשים האלה שחיו במקום הלא מפנק הזה ובזכותם אולי אנחנו כאן (הלחימה העיקשת בגשר עצרה במלחמת השחרור את כוחות ירדן שנתמכו בכוחות העיראקיים שתיכננו מצעד ניצחון בחיפה)
 • אבי100

  אבי100
  אתר מושקע ומפתיע|5 13.04.14
  מיצגים ברמה הגבוהה ביותר שכמותם רואים בעיקר בחו"ל, הסברים מעניינים, הדרכה מצויינת, וסיור למקום שלא זוכה להרבה יחסי ציבור, וכולל היסטוריה ומוצגים לאורך 1000 שנה. אל תוותרו על הירידה לגשר הרומי ולתצפית מדהימה על הירדן. תאמו מראש הדרכה. מתאים לילדים מגיל 10 לערך.
 • s_ka

  s_ka
  מעניין|4 19.01.13
  ארבעה כוכבים כיוון שהסיפור של תחנת הכוח ושל הקיבוץ מעניין וראוי שיסופר. בקשר לאתר - מטופח, נוף מקסים והדרכה חביבה. יש מקום לשיפור בארגון. לא ברור מתי מתחילה הדרכה, לא תמיד יורדים לגשר (למזלנו כן ירדו, אבל המדריכה הודיעה שזה לא כך תמיד...), וההדרכה מסתכמת בסיפור המסופר במקום אחד. חבל שלא מדברים יותר על המוצגים המפוזרים בשטח. מתאים למבוגרים ולנוער. פחות לילדים קטנים.
 • chatool

  chatool
  מרתק ומושקע|5 30.09.12
  המדריך אברהם שהדריך את הקבוצה שלנו היה מעניין, מרתק וסיפר בהתלהבות את ההיסטוריה של המקום. המיצגים האור קוליים היו מעניינים, מושקעים וברמה גבוהה. מומלץ מאד!
 • meron16

  meron16
  מפתיע ומעניין|4 13.09.12
  סיור מעניין ומלמד גם את קטנים, גדולים ומבוגרים. מומלץ
 • אוליקר

  אוליקר
  סיור מעניין ומלמד|4 21.11.10
  חזרנו מסיור במקום. היינו כמעט לבדנו כך שזכינו למדריך פרטי. הסבר היה טוב מאוד והמיצגים מיוחדים וברמה גבוהה (ומפתיעה). הסיור מרתק ומעניין ומתאים למבוגרים ולילדים סקרנים מגיל 5 ומעלה. מומלץ בחום. (לא סיירנו בחלק מהסיור שדורש תיאום מראש.פעם אחרת...)
 • brunit

  brunit
  היה מדהים!|4 29.05.09
  היינו בגשר הישנה בטיול באזור הכנרת. הדגם של תחנת הכוח והסרטון היה מרהיב ומדהים, ומגיע לו ציון של 10. כשהגענו לסרטון השני, של ההיסטוריה של גשר הישנה, תחילת הסרטון הייתה מרתקת, אבל אז הייתה תקלה, אז ראינו הכל מההתחלה, אבל היו תקלות רבות ונאלצנו להפסיק את הצפייה. בסך-הכל, מקום מדהים ומומלץ.
 • יש1278

  יש1278
  שעות פתיחה מעניינות|1 13.02.09
  פשוט לא יאמן . התרשמתי מדירוגי המשתמשים והגענו למקום . בדקתי את שעות הפתיחה , אבל וחשבתי שסגירת האתר ביום ו' בשעה 14.00 היא טעות דפוס , אבל לא . מפעילי האתר , אולי הקיבוצניקים מגשר , מסיימים את עבודתם מוקדם מכל האתרים המקובלים . חבל שהם לא מתאמצים קצת יותר לטובת קהל המבקרים . הגענו והיה נעול . חבל !!!
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


הסדנא לטקסטילהסדנא לטקסטיל מומלץ מפה9.7אם לפעמים כשאתם מתסתכלים על העוברים ושבים ברחוב, נדמה לכם שכולם לובשים את אותם הבגדים, בסדנת הטקסטיל של תמר ותומר בר-נס תוכלו לעצב לכם חולצה ייחודית. הזוג המקסים והלבבי הזה זורק זריקת צבע בלבו של קיבוץ אשדות יעקב ורצוי שהצבע הזה יודפס על בד. בני הזוג עקבו אחרי חלומם לעבור לקיבוץ ולא זנחו את נטיות לבם. תמר התמחתה בעיצוב טקסטיל בבית ספר שנקר וכעת היא מנחילה את מסורת ההדפס על בד לילדים ולמבוגרים בסדנאות. כל מבקר יכול לבחור חולצה או סינר ולהטביע בהם חותמות וציורים לפי שבלונות מגוונות, או לכתוב משפטים העולים על רוחו. נעים ליצור בסדנה האינטימית, השמחה והססגונית שתומר ותמר שיפצו במו ידיהם ונעימה עוד יותר חברתם של השניים, שמדריכים בסבלנות רבה ולא שוללים אף גחמה אמנותית של היוצרים החובבים. ניכר בכל פרט בסדנה שמדובר פה בזוג אנשים יצירתיים שאוהבים את עיסוקם. המתעניינים מאוד בסיפורי הבדים וכן אנשי מקצוע, יכולים להשתתף בקורסים מעמיקים יותר להדפס על בד. כדי להשתתף בסדנה יש צורך לתאם מראש. מינימום שלושה משתתפים לפתיחת סדנה. טלפון לתיאום סדנה: 052-6454274 תמר.קרא עוד
עוד אטרקציות