מודעות עצמית גבוהה

מוזיאון העיר אילת מציג את ההיסטוריה של העיר ממבצע עובדה, שבמסגרתו נכבשה אום רשרש בשנת 1949, ועד ימינו. בין המיצגים במוזיאון סיפורו של דגל הדיו שהונף והפך לסמל, סקירה על התפתחות העיר, מפעלי המלח והחשמל, נמל אילת וכריית הנחושת בבקעת תמנע. במוזיאון מוקדש אגף מיוחד להתפתחותה הכלכלית והתיירותית של אילת עם פירוט מוגזם ודרמטי של תאריכים ואירועים. עוד במוזיאון, לצד קולאז' של תמונות ראשי העיר, עומדות תחנות מידע ממוחשבות המחוברות לארכיון העירוני. בנוסף הוקמה עמדת הנצחה לחללים בני העיר שנפלו במערכות ישראל.
הביקור במוזיאון, בתמורה למחיר סמלי ביותר, שווה ולו רק בגלל אחד הסרטים המוקרנים במקום. הסרט, שצולם במסרטה בשנת 1949 ומופיע בצבע, מראה את מפרץ אילת שומם, עוד לפני שקמה העיר, וממחיש פער של 60 שנה בין שממה לעיר תיירות. הדרכה ניתנת לקבוצות בהזמנה מראש.

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • trattnh

  trattnh
  שווה לבא - מעניין|4 25.12.14
  יש תמונות שמתארות את התפתחות העיר, סרטים - והמחיר זול
 • amirle11

  amirle11
  מעניין וחביב|4 27.05.09
  כל הכבוד לפרנסי העיר שהשקיעו כסף בנושא. מקום מעניין, חבל שההדרכה למשפחות היא עצמאית בלבד. תצוגה קצת מבלבלת ואין להם תקציב לתיקון מוצגים מקולקלים (ודווקא השניים הכי מעניינים לילדים היו מקולקלים) מופע אור קולי מעניין ומרתק. סרטים יפים (ביחוד הסרט העוסק בתפיסת ספינת הנשק קארין A). ניתן להעביר עד שעה/שעה וחצי במיזוג ובסיורים אם באמת מתעניינים. מחייב קצת הכנה מצד ההורים כדי להדריך את הילדים. מחיר כניסה זול ואולי הכי זול לאטרקציה כלשהי באילת. סגורים בימי ראשון. לנו היה נחמד ומעניין לילדים בגילאי תחילת יסודי ועד חטה"ב)
- 1
עוד אטרקציות