קברי צדיקים בעמוקה

 

בהרים המיוערים שממערב ומצפון לצפת יש משהו מיסטי ומלא קדושה באוויר. קברי הצדיקים שפזורים סביב עיר הקבלה המסתורית (והגבוהה בערי ישראל), מושכים מדי שנה מאות אלפי יהודים שמבקשים להתפלל ולבקש ברכה משמים וסגולה מהצדיק. ביער עמוקה (מכביש 89 פונים צפונה לכיוון ביריה) נמצא קברו של יונתן בן עוזיאל, גדול תלמידיו של הילל הזקן, שהביקור בו הוא סגולה לנישואין ולפריון. קבר הילל הזקן, הפוסק הנודע, נמצא בהר מירון (בצומת מירון ממשיכים דרומה עד בכביש 866 עד החניון), והוא מתאים ביותר לבקשות לאריכות ימים. במרחק חמש דקות הליכה ממנו – קבר ר' שמעון בר יוחאי. קברי שמעיה ואבטליון (ליד ג'יש, על כביש 89) רלוונטיים מאוד להצלחה בלימודים. מיותר לציין שהכניסה בלבוש צנוע בלבד, ושתרומות יכולות לקדם את הבקשה. גם בצפת יש בית קברות עתיק שכדאי לבקר בו, ובו טמונים האר"י הקדוש, ר' יוסף קארו ור' שלמה אלקבץ.

( 7 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • avron

  avron
  איפה החיבור ........|2 04.05.10
  הסתובבתי שעות בין הקברים (שספק בכלל אם יש שם מישהו בפנים) וחיפשתי את החיבור הישיר ל"ה". גורנישט, נדה, כלום, ניצ'בו, בוקרא אל מישמיש. אין אנטנה , אין אלחוטי, אין ראוטר, אפילו לא טלגרף או טלפון. מה זה יצאתי מאוכזב. אמשיך אומנם להגיע לעמוקה, אבל אלך לבת יער או מלון בוטיק או סתם לטייל בסביבה.
 • ביאליק

  ביאליק
  פעם היה שם אור|3 03.05.10
  מקום מדהים חיבור ישר לה" חבל שהרסנו אותו הטבע והשקט עושים את זה
 • galida

  galida
  גם ללא מאמינים בניסים|4 16.12.09
  נחמד ונעים לבלות בין הקברים ולהתבונן, להקשיב לשקט, לספוג את הטבע מסביב.
 • goodlife

  goodlife
  לכל אתר הייחוד שלו|4 15.12.09
  לכל אתר הייחוד שלו, המקורות לאמונה, הפולקלור, החסידים והטיפוסים השונים המגיעים. לקרוא, לבקר, להתעניין ולהנות. לטייל בנחת בין האתרים - ויש עוד פחות ידועים (לנסוע לפי השלטים). בחורף במיוחד האווירה עוד יותר עם טיפות המיים הנוטפות מהעצים ומשוות למקומות ייחוד.
 • GADIO018

  GADIO018
  עולם אחר|5 21.08.04
  טיול נפלא בין הקברים תוך כדי שיטוט ביערות
 • ארגמנית

  ארגמנית
  אוירת קודש באמצע הטבע|5 29.07.04
  יש משהו מיוחד באויר בעמוקה . גם לחילונים שבחילונים המקום הזה מעורר יראת כבוד שלא לומר יראת קודש. במיוחד רבים אלה המגיעים מכל קצוות הארץ ומבקשים בקשות אישיות מיוחדות לנישואים וילדים ,בקיברו של יונתן בן עוזיאל. הטבע העוטף את המקום עושה את הכל הרבה יותר מיוחד , פסטורלי ומרגש.
 • yigalc

  yigalc
  אשרי המאמין|5 29.11.03
  חשוב לערוך ביקור בקברות הצדיקים באזור עמוקה וצפת בכלל. באזור עמוקה, קדיתא והסביבה יש עשרות קברי צדיקים, חלקם בלתי ידועים כלל, אך שווה לראותם. הרווק - סגולה לנישואין, אשרי המאמין.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
כנסיית הר תבורכנסיית הר תבור מומלץ מפה9.6בראש ההר המקודש לנוצרים עומדות זו לצד זו כנסייה יוונית-אורתודוקסית וכנסייה פרנציסקנית שנבנתה על יסודות ביזנטיים וצלבניים עתיקים על ידי האדריכל המפורסם אנטוניו ברלוצי. במסורת הנוצרית נקרא התבור הר ההשתנות, משום שעליו השתנה ישו בלבושו ובמראהו כשנגלה היסוד האלוהי שלו לעיני תלמידיו הבכירים. בברית החדשה לא צוין בדיוק מיקומו של ההר שעליו התקיים החזיון העל טבעי הזה, אבל צוין הר גבוה והר קדוש. סמיכותו לאתרים נוצריים אחרים הפכו את התבור למועמד הנבחר לשמש כהר ההשתנות. כבר מהמאה הרביעית החלו לבנות כאן מבנים, שנהרסו ושוקמו חליפות. לאחר מלחמת העולם הראשונה החלו בבניית הכנסייה החדשה בה משולבות הקפלות העתיקות והיא תוכננה כך שהאור החודר אליה, יחד עם חומרי הבניין, יצרו את אווירת ההשתנות הבוהקת והמבריקה. בקדמת הכנסייה מצוי פסיפס המתאר את סצינת השינוי - ישו ניצב לעיני תלמידיו פטרוס, יעקב ויוחנן, בין משה, סמל החוק, ואליהו, סמל הנבואה, כמו שנכתב בברית החדשה בספר לוקס: "ויהי בהתפללו, וישתנו פניו, ולבושו הלבין והבריק, והנה שני אנשים מדברים איתו, משה ואליהו". לכל אחד מאלה, המוכרים לנו מהתנ"ך, מוקדשת קפלה מרשקרא עוד


טיילת הר הקפיצהטיילת הר הקפיצה מומלץ מפה9.4על פי הברית החדשה, התכוונו תושבי נצרת היהודים, מתוך זעמם על דרשותיו של ישוע, להפיל אותו מהר קדומים, הנמצא בכניסה הדרומית לעיר נצרת של ימינו. על פי המסורת ההמון דחק אותו לקצה ההר, וכדי להציל את נפשו, קפץ ישוע מההר לעבר העמק. ישוע יצא ללא פגע וההר קיבל כינוי חדש - הר הקפיצה. הנוצרים האורתודוכסים טוענים שישוע קפץ מהר אחר ונחת בהר הקפיצה, בכל מקרה קפיצה היתה כאן. הקק"ל הכשירה דרך קצרה המובילה מהחנייה אל רחבת תצפית עוצמתית, בגובה 397 מטר מעל פני הים, אחת מהיפות שיש בארץ. מהרחבה נראים התבור ממזרח, הכרמל ממערב וביניהם עמק יזרעאל גבעת המורה והגלבוע. במרכז הרחבה, ליד עץ זית הוצב שלט המספר על המקום. שביל הליכה טבעתי באורך כחצי קילומטר מקיף את פסגת ההר ועובר ביער שניטע לכבוד ביקור האפיפיור בשנת 2000, חולף על פני בית היערן שקיים עוד מימי הבריטים, ומגיע למצפור נוסף ולמערת קדומים, מערה-פרה היסטורית, שבה נמצאו שרידים מימי האדם הקדמון. בביקור האפיפיור ב-2009 הוקם על ההר מעין אצטדיון שאירח את המיסה המרכזית ומכיל 40 אלף איש. האצטדיון והטריבונות מחכים במורדות הצפוניים של ההר לאירוע הגדול הבא.קרא עוד
עוד אטרקציות