אין, אין, אין כמו במבה!

רבות כבר דובר על הבמבה כאחד מאבות המזון של ילדי ישראל ועל השם הקליט שהפך להיות אחת מהמילים הראשונות של תינוקות ארצנו ועל כן ביקור בבית של במבה יכול לרגש מאוד, אך הוא לא עומד בציפיות. הסיור המודרך שעורכת חברת אוסם מתחיל בחדר המעוצב כחדר של התינוק המצויר המפרסם את המוצר. הילדים יכולים למדוד את גובהם לפי גובהו של התינוק ולבקר אותו בלול התינוקות. בחדר מוקרן סרט תלת-ממד חביב מאוד המסביר את תהליך הכנת הבמבה. ההפתעה הגדולה שמתגלה בסרט היא שחטיף הבוטנים עשוי בכלל מתירס ורק מצופה בחמאת בוטנים. התחנה הבאה בסיור היא תצפית מלמעלה על פסי הייצור של המפעל שמייצר רק את הבמבה הרגילה, האדומה ופופקורן מתוק ולא שזה מעט, בשעה מיוצרות כאן 1000 שקיות במבה. לאחר מכן מבקרים במפעל ביקור חטוף, לא מעמיק. ולא מספק. בסיום הסיור חוזרים הילדים לחדרו של התינוק ומקבלים שקית במבה קטנה, חוברת הפעלות ובובת תינוק. למרות ההסברים המעט שטחיים, נראה שהילדים מרוצים.
חשוב לדעת לפני הסיור
הסיורים במפעל מתחילים בדיוק בזמן הקבוע מראש ולא מכניסים את המבקרים למפעל לפני תחילת הסיור. לא כדאי להגיע למפעל זמן רב לפני מועד תחילת הסיור מפני שאין מקום מקורה ונוח להמתין בו. משך הביקור 45 דקות.

טלפון: 1700-707676

( 14 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • danam_20

  danam_20
  אין כמו (פרסומת) לבמבה|2 19.11.13
  אתחיל מהסוף: הילדים נהנו. אבל זה לא המבחן היחיד כידוע. נתחיל מזה שאין חדר המתנה מסודר, מה שאילץ אותנו לבחור בין לחכות בחושך ובקור בחוץ לבין לכתת רגלינו למרכז מסחרי סמוך. מתוך שעה של הביקור, רק כעשר דקות מתוכן זכו הילדים לראות את פסי הייצור בפעולה. בכל השאר נע בין פרסומת (לא מוסווית בכלל) לגימיקים חביבים ומטה כמו להכניס שחקן מחופש חתינוק של במבה בתחפושת שלא ראתה מכונת כביסה זמן רב . אז אולי צריך פשוט להנמשיך ציפיות? או לבחור במרכז מבקרים אחר קצת יותר מושקע ומסודר.
 • eliko421

  eliko421
  נחמד וזהו.|3 31.08.11
  שעה שטופת פרסומת לבמבה, עם התינוק והפרסומת המוכרת. סרטון תלת מימד חביב וביקור קצרצר במפעלון הקטן. פחות משעה בין כניסה ליציאה.אטרקציה נחמדה למי שבאזור, רק חייבים להזמין חודשים מראש.
 • ירקרקה

  ירקרקה
  אפשר לוותר|2 26.07.11
  נכון שילדים מתלהבים אבל 10 דקות של סרטון לא ממצאות את הביקור ו-5 דקות סיור בחדרון המפעל מאכזבות אף יותר. חבל מאד שעד שעת הסיור מייבשים את כל המוזמנים בשמש החמה בחוץ ולא מציעים מים או שירותים להתרענן לפני הסיור.
 • sasmic

  sasmic
  חביב ביותר|4 01.02.11
  סיור חביב ביותר, מתחיל בסרט תלת מימד שמסביר על תהליך עשיית הבמבה, לאחר מכן נכנסים לסיור במפעל עצמו וביציאה מקבלים כמובן שקית במבה. סה"כ קצר וענייני לילדים שכמובן נהנו.
 • ozamski

  ozamski
  חבל על הזמן...|3 22.08.10
  באמת חבל על הזמן, חיכינו חודשים לביקור משמים, שלא תרם הרבה מלבד שקית במבה איתה יצאו הילדים. מוטב היה לו מישהו היה יושב שם וחושב איך אפשר להפוך את הביקור ליותר מעניין (קחו לשם השוואה את מרכז המבקרים של תנובה ברחובות, שם הכניסו קצת "ציונות" והעשירו את הילדים במידע אודות החלב-אפשר היה לעשות בדיוק אותו דבר עם אסם)
 • ענת3012

  ענת3012
  חביב אבל לא מעבר לזה|3 18.08.10
  קבעתי מראש את הסיור במאי עבור היום (שיא החופש הגדול) ואכן הסיור התקיים בזמן. יש לציין שחלה הקפדה על גיל הילדים וכל ילד שנראה קצת נמוך מידי למדריכה נבדק לעומק על ידי תשאול ההורה (לא לנסות להכניס ילדים מתחת לגיל 5 אם אתם לא טובים בשקרים). הילדות נהנו. היה קצר מאוד (קצר מידי לטעמן של הילדות) - 45 דקות ברוטו. ההסבר על ההכנה ברור, קצר ומספק. הסרטון חמוד ביותר וגם הדמות המחופשת שבאה להצטלם עם הילדים. בקיצור נחמד להעברת שעה בטירוף של החופש הגדול אבל לא שווה נסיעה במיוחד אם אתם גרים רחוק.
 • אסתריקה

  אסתריקה
  אין מקום עד ספטמבר הקרוב..|3 21.06.10
  שלום אני מנסה כבר 3 שנים לתאם סיור ללא הצלחה...מתסכל ונראה לא ענייני-אולי רק עם קשרים?
 • shlezon

  shlezon
  מקסים|5 18.06.10
  לאחרונה שידרגו באסם את הסיור והפכו אותו לחויה כייפית של ממש. הלכתי עם ביתי בת ה-6 (יש סיורים לבודדים כל יום אחה"צ)ושתינו נהנו מאוד. ביתי אהבה במיוחד את הסרט בתלת מימד שבו מסביר התינוק של במבה איך מכינים את הבמבה. היה כייף, ואפילו בחינם!!!
 • יעלנרדי

  יעלנרדי
  סיור מיותר.|2 04.04.07
  סיור פרסומי, שטיפת מוח. אז מקבלים במבה בשפע, אבל חוץ מזה - שום ערך מוסף. אפילו הילדים שמו לב ששטפו להם ת''מוח . מיותר.
 • baba56

  baba56
  אירוח למופת וחמוד לילדים|5 17.12.05
  מפעל הבמבה מארח בצורה מושלמת את הילדים(והוריהם). הסבר, חדר הדרכה מושקע ויפה, כובע שהילד לא יוריד מראשו זמן רב וסיור בקו היצור והאריזה. אוהבים שם את הילדים! רק תזמינו מקום זמן סביר מראש!
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
מוזיאון תל אביב לאמנותמוזיאון תל אביב לאמנות מומלץ מפה9.8מוזיאון תל אביב תופס מקום מרכזי בסצנת האמנות הישראלית המודרנית. הוא מהווה מרכז חשוב הנותן במה לאמנים ישראליים וכן לאמנים בעלי שם מכל העולם. התארחו ומתארחות בו תערוכות משמעותיות בעולם האמנות המקומי. המוזיאון והמוסדות הסמוכים לו, ספריית בית אריאלה ומשכן אמנויות הבמה הם עורק פועם בלבה התרבותי של תל אביב. המוזיאון הוקם ב-1932 ביוזמת ראש העיר מאיר דיזנגוף. תחילה שכן המוזיאון בביתו של דיזנגוף, אך הרחבת האוסף חייבה את הקמתו של מבנה גדול יותר וב-1971 נחנך משכנו הנוכחי. במוזיאון תצוגת קבע של אמנים אירופאיים מהמאות ה-16 עד ה-19, אוסף אמנות של ציירים מהמאה ה-20 שבו יצירות של אמנים גדולים כקלימט וקנדינסקי ותצוגת קבע של פיסול מודרני ובה גם יצירות של פיקאסו. נוסף על תצוגות הקבע מציג המוזיאון תערוכות מתחלפות בכל תחומי האמנות ותערוכה מתחלפת המיועדת לילדים ונסמכת על אוספי המוזיאון. כן מתקיימים במוזיאון אירועי תרבות כקונצרטים והצגות ומוקרנים בו סרטים. הכניסה למוזיאון לילדים עד גיל 18 היא ללא תשלום, ילדים עד גיל 14 חייבים בליווי הורים.קרא עוד
בית ביאליקבית ביאליק מומלץ מפה9.7בקצה רחוב שנקרא על שמו עוד בחייו, כבוד שזכו לו מתי מעט מיקירי העיר והאומה, נמצא ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. ב - 2009, לאחר עבודות שיפוץ שארכו כשלוש שנים, נפתחו דלתות הבית מחדש לציבור. הבית המרשים בו גר וכתב ביאליק בין השנים 1925-1934, תוכנן על פי מסורת הבניה המזרחית ומשלב בין מזרח למערב. האדריכלות המזרחית לצד הריהוט האירופי שבעלי הבית הביאו אתם, יוצרים תמהיל פיוטי של שולחן שח, כלי חרסינה, בלטות איטלקיות, נרגילה, קשתות וכיפה בראש הבית. בבית שהפך למוזיאון קטן, אפשר ללמוד על קורות חייו של המשורר, שהאישי בחייו היה כרוך עם הלאומי. בקומת הכניסה שקירותיה צבועים בירוק, כחול ואדום, צבעי הקיר המקוריים שנתגלו באקראי בעת השיפוץ ושוחזרו, נמצאים טרקלין האירוח וחדר האוכל שבו שולחן ערוך לסעודה שכבר לא תיהיה. מדרגות עץ מובילות אל הקומה השניה בה התנהלו חייהם הפרטיים של בני הזוג. חדר העבודה והספרייה שבקומה שוחזרו ומספקים הצצה לחייו היותר אישיים של המשורר. מאוסף הספרים המסקרן, אפשר להתרשם רק ממראה עיניים, שכן למען שימורם הם ננעלו מאחורי חלונות זכוכית. במספר עמדות מחשב מוצגים תולדות האיש וקרא עוד


עוד אטרקציות