בגובה העיניים הוא מרכז אומנות חווייתי במוזיאון הילדים בחולון. מרכז שהוא יותר מתערוכה והפעלה, אלא ממלכה של אומנויות שבה שום חפץ אינו צפוי וכל החושים משתתפים. ניכר במאמץ ובכישרון שהוקדשו לעיצוב המקום ובכל פרט. החלל בנוי כמבוך חדרים וכל חדר מוקדש לאחד מענפי היצירה: תיאטרון, מוזיקה, מחול, אמנות פלסטית והמוקד, חלל התערוכה. בכל שנה אוספת האוצרת, מירי בן ארי תערוכה המבוססת על המודל הרעיוני לאותה שנה ולפיו נבנות גם ההפעלות. השנה התערוכה נקראת "תזזים" והרעיון שהכול סובב סביבו הוא - תנועה, קצב, זמן, מקצבי החיים. בתערוכה מופיעות יצירות של אמנים בוגרים מהארץ ומחו"ל והילדים מקבלים חוויה מוזיאונית אמיתית - בגובה העיניים.

על ההפעלות
לילדים ניתנת הבחירה לחוות את המקום באחד משני מסלולים: תיאטרון או מוזיקה. לכן מומלץ לבקר פעמיים בשנה. בחדר 'תיאטרון שחור' יש סט של תיאטרון עם במה וטריבונות לקהל. הילדים לובשים גלימה שחורה ומחזיקים חפצים צבעוניים בוהקים, החדר מוחשך וההצגה מתחילה. אחר כך יצפו כולם על המסך בהצגה המצולמת בליווי מוזיקלי. בחדר האנימציה יוצרים הילדים סרטי 'סטופ מושן'. פיסות נייר צבעוניות וחפצים מקבלים חיים בטכניקה הידועה. המחשבים הותאמו בצורה מושלמת ללמידה מהירה והתהליך הטכני אינו מגביל את יכולת הביטוי של הילדים. בחדר היצירה מציירים הילדים מחשבות מחלפות לפי מודל של אחד מפסלי התערוכה.
**הביקור בתערוכות הוא בקבוצות של בין 12-20 ילדים.

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • ציפישוחט

  ציפישוחט
  הנאה צרופה לילדים והורים|5 14.05.07
  "בגובה העיניים" פתוח בשבתות לקהל הרחב. ביליתי שם שעתיים קסומות עם שני בנים בני 8 ו- 6, כאשר אני השתתפתי כמוהם בתאטרון, במוסיקה וביצירה. הפעילות כולה אינטראקטיבית ונותן מרחב לדימיון הילדים. קחו בחשבון שקשה למצוא חנייה באיזור. מומלץ בחום.
 • פסולינה

  פסולינה
  כישרון ויצירתיות ללא גבולות|5 05.04.07
  חוויה רודפת חוויה והכל תוך כדי לימוד מאסיבי, אך בלתי מורגש, של סוגיי אומנות שונים, על כל סוגיה.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
מוזיאון תל אביב לאמנותמוזיאון תל אביב לאמנות מומלץ מפה9.8מוזיאון תל אביב תופס מקום מרכזי בסצנת האמנות הישראלית המודרנית. הוא מהווה מרכז חשוב הנותן במה לאמנים ישראליים וכן לאמנים בעלי שם מכל העולם. התארחו ומתארחות בו תערוכות משמעותיות בעולם האמנות המקומי. המוזיאון והמוסדות הסמוכים לו, ספריית בית אריאלה ומשכן אמנויות הבמה הם עורק פועם בלבה התרבותי של תל אביב. המוזיאון הוקם ב-1932 ביוזמת ראש העיר מאיר דיזנגוף. תחילה שכן המוזיאון בביתו של דיזנגוף, אך הרחבת האוסף חייבה את הקמתו של מבנה גדול יותר וב-1971 נחנך משכנו הנוכחי. במוזיאון תצוגת קבע של אמנים אירופאיים מהמאות ה-16 עד ה-19, אוסף אמנות של ציירים מהמאה ה-20 שבו יצירות של אמנים גדולים כקלימט וקנדינסקי ותצוגת קבע של פיסול מודרני ובה גם יצירות של פיקאסו. נוסף על תצוגות הקבע מציג המוזיאון תערוכות מתחלפות בכל תחומי האמנות ותערוכה מתחלפת המיועדת לילדים ונסמכת על אוספי המוזיאון. כן מתקיימים במוזיאון אירועי תרבות כקונצרטים והצגות ומוקרנים בו סרטים. הכניסה למוזיאון לילדים עד גיל 18 היא ללא תשלום, ילדים עד גיל 14 חייבים בליווי הורים.קרא עוד
בית ביאליקבית ביאליק מומלץ מפה9.7בקצה רחוב שנקרא על שמו עוד בחייו, כבוד שזכו לו מתי מעט מיקירי העיר והאומה, נמצא ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. ב - 2009, לאחר עבודות שיפוץ שארכו כשלוש שנים, נפתחו דלתות הבית מחדש לציבור. הבית המרשים בו גר וכתב ביאליק בין השנים 1925-1934, תוכנן על פי מסורת הבניה המזרחית ומשלב בין מזרח למערב. האדריכלות המזרחית לצד הריהוט האירופי שבעלי הבית הביאו אתם, יוצרים תמהיל פיוטי של שולחן שח, כלי חרסינה, בלטות איטלקיות, נרגילה, קשתות וכיפה בראש הבית. בבית שהפך למוזיאון קטן, אפשר ללמוד על קורות חייו של המשורר, שהאישי בחייו היה כרוך עם הלאומי. בקומת הכניסה שקירותיה צבועים בירוק, כחול ואדום, צבעי הקיר המקוריים שנתגלו באקראי בעת השיפוץ ושוחזרו, נמצאים טרקלין האירוח וחדר האוכל שבו שולחן ערוך לסעודה שכבר לא תיהיה. מדרגות עץ מובילות אל הקומה השניה בה התנהלו חייהם הפרטיים של בני הזוג. חדר העבודה והספרייה שבקומה שוחזרו ומספקים הצצה לחייו היותר אישיים של המשורר. מאוסף הספרים המסקרן, אפשר להתרשם רק ממראה עיניים, שכן למען שימורם הם ננעלו מאחורי חלונות זכוכית. במספר עמדות מחשב מוצגים תולדות האיש וקרא עוד


עוד אטרקציות