מצפור מסודר שהוקם מעל היישוב מעלה גמלא בגולן ממנו נפרשת תצפית אל בקעת בית צידה, צפון הכנרת וכל מה שמעבר עד להרי הגליל העליון. התצפית נמצאת בשולי כביש 869 כשבעה קילומטרים מזרחית לצומת מעלה גמלא. להנאת הצופים נמצאים במתחם שולחנות עץ, ספסלים, והסבר קולי בעברית ובאנגלית על המקום והנופים הנשקפים ממנו. בבקעה שלמטה, אפשר להבחין בשני נחלים חשובים בדרכם אל הכנרת: נחל דליות ונחל משושים. בנקודות השפך של שני הנחלים נוצרו לגונות אקזוטיות שידועות בשמות מג'רסה וזאכי.

( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • blarisa

  blarisa
  אחלה מקום לעצור ולפוש בנוף סוף|5 28.02.14
  נוף עוצר נשימה. מרחבים, שקט ושלוה שמימית.
 • oeoai

  oeoai
  תצפית נוף מדהימה, בעיקר בשקיעה|5 17.01.08
  מצפה מסודר ונקי עם נוף פנורמי מדהים מלמעלה לכיוון צפון ומרכז הכנרת ומערבה ממנה ולכל אזור הגליל העליון וחלק מהרמה בצד שנושק לחלק הצפון מזרחי של הכנרת. יופי של מקום לפיקניק בשעת השקיעה. יש שולחנות אבן וספסלים והמקום שמור ומטופח. מקום מצוין לחובבי שקיעות. נגיש ונוח להגיע עם הרכב עד המצפה. היינו שם כבר מספר פעמים ותמיד כיף שם. מקום מומלץ נוסף עם אותו עקרון של נוף ושקיעה הוא מצפה אופיר, שנמצא על אותו קו אווירי רק דרומית יותר.
 • GADIO018

  GADIO018
  שווה לעצור|5 20.04.07
  נקודת תצפית מצוינת ויש גם הסבר קולי בעברית ובאנגלית .
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
בל עפרי - מתחם תיירותיבל עפרי - מתחם תיירותי מומלץ מפה9.7העבר משמש חלק נכבד מההווה בבל עפרי. בבי ותמי, מקימי המקום, קשורים לעבר בחומר וברוח. תמי נשבתה בקסמי התלמוד ובבי הוא אספן בלתי נלאה של חפצים ישנם ומשומשים ומשתמש בהם להרכבת פריטים חדשים. בחצר ביתם הם שיחזרו גורן, בית בד ויקב ובעונות המתאימות עורכים בני הזוג הדרכות והפעלות כדיש, אפייה, מסיק והפקת שמן ובציר ודריכת ענבים. כל הפעילויות מלוות בהסברים מרתקים הקושרים אותן למקורות היהודיים ולחקלאות בארץ ישראל בתקופת התלמוד. נעים להסתובב בחצר היפה של השניים, ובשוטטות נינוחה בה מבינים שאין גבול ליצירתיות ולחן שאפשר להפיק מרעפים שבורים ומחתיכות עץ שנזרקו ומכל אבן שאין לה הופכין. כמו שנוהגים פה בחומר, כך גם נוהגים בבעלי החיים ובפינת החי משקמים השניים חיות פצועות ונטושות שאותן יכולים הילדים ללטף. אחרי שילדיהם בגרו ועזבו את הבית החלו בני הזוג לרכוש לעצמם מיומנויות וללמוד אומנויות. כשני אנשי מעש, הם הפכו את הידע שצברו ליופי שניתן לאחוז ולהשתמש בו. תמי מפסלת בחומר וצורפת תכשיטים ובבי מקשט את ביתם ואת המסעדה שהקימו בוויטראז'ים, מגבן גבינות ומפיק יין במבנה ששימש כבונקר סורי. את יינותיו של היקב, עין קרא עוד


עוד אטרקציות