מצפור מסודר שהוקם מעל היישוב מעלה גמלא בגולן ממנו נפרשת תצפית אל בקעת בית צידה, צפון הכנרת וכל מה שמעבר עד להרי הגליל העליון. התצפית נמצאת בשולי כביש 869 כשבעה קילומטרים מזרחית לצומת מעלה גמלא. להנאת הצופים נמצאים במתחם שולחנות עץ, ספסלים, והסבר קולי בעברית ובאנגלית על המקום והנופים הנשקפים ממנו. בבקעה שלמטה, אפשר להבחין בשני נחלים חשובים בדרכם אל הכנרת: נחל דליות ונחל משושים. בנקודות השפך של שני הנחלים נוצרו לגונות אקזוטיות שידועות בשמות מג'רסה וזאכי.

( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • blarisa

  blarisa
  אחלה מקום לעצור ולפוש בנוף סוף|5 28.02.14
  נוף עוצר נשימה. מרחבים, שקט ושלוה שמימית.
 • oeoai

  oeoai
  תצפית נוף מדהימה, בעיקר בשקיעה|5 17.01.08
  מצפה מסודר ונקי עם נוף פנורמי מדהים מלמעלה לכיוון צפון ומרכז הכנרת ומערבה ממנה ולכל אזור הגליל העליון וחלק מהרמה בצד שנושק לחלק הצפון מזרחי של הכנרת. יופי של מקום לפיקניק בשעת השקיעה. יש שולחנות אבן וספסלים והמקום שמור ומטופח. מקום מצוין לחובבי שקיעות. נגיש ונוח להגיע עם הרכב עד המצפה. היינו שם כבר מספר פעמים ותמיד כיף שם. מקום מומלץ נוסף עם אותו עקרון של נוף ושקיעה הוא מצפה אופיר, שנמצא על אותו קו אווירי רק דרומית יותר.
 • GADIO018

  GADIO018
  שווה לעצור|5 20.04.07
  נקודת תצפית מצוינת ויש גם הסבר קולי בעברית ובאנגלית .
- 1
אתר מפה מעדכן בקביעות שעות פתיחה וטווחי מחירים, אך תמיד מומלץ לבדוק מראש עם המקום.
עוד אטרקציות מומלצות
יער האייליםיער האיילים מומלץ מפה9.3משה אמיתי, האבא של האיילים, היה פעם בוקר עם סוסים ולאסו וכל האביזרים הנלווים. רמת הגולן היא אולי המקום היחיד בארץ שמאפשר לגברים להיות קאובואים. תוך כדי חיפוש אחרי גידול חקלאי שיוכל להפוך גם לאתר תיירות הוא נתקל באייל, וככה התחיל מה שהיום הוא יער האיילים. במכלאות היער שביישוב אודם מגדלים עדרי איילים ובהם תמצאו את האייל הנקוד, האייל הגמדי שמקורו בהודו וגם את האייל האדום שהכי מזכיר את אביו האגדי של במבי ומתפאר בקרניים גדולות ומסועפות. במתחמים נפרדים נמצאים בעלי קרניים נוספים ובהם צבאים, אנטילופות, יעלים, עזים ואפילו ג'ימי - ג'מוס יליד המקום, חובב ילדים שאפשר לרכב עליו. במקום גם ביזון אמריקאי שבאמצעותו ניתן לעמוד על ההבדל בינו לבין הבאפלו. בחצר מבצעים העופרים תעלולי קפיצה לגובה, אוכלים מכף היד פרוסות לחם ובליווי מדריך תקבלו הסבר במה האיילים שונים משאר בעלי הקרניים, איך עושים שופרות ועוד. לאחר מכן תוכלו לטייל ברחבי יער אודם בנהיגה עצמית על רכבי גולף. בגן החיות הקטן שבמקום נמצאים סוסי פוני עליהם אפשר להרכיב את הילדים ולטייל ללא תוספת תשלום או הגבלת זמן. עוד אטרקציות במקום כוללות פקרא עוד
עוד אטרקציות