1 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי נוריתצ
4 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי נוריתצ
5 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי נוריתצ
6 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי נוריתצ
7 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי נוריתצ
8 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי נוריתצ
9 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי נוריתצ
 
קיסרין העתיקה
קיסרין היתה אחת מעשרות קהילות יהודיות ששגשגו בגולן בתקופת המשנה והתלמוד, בין המאות ה-2 ל-7 לספירה. בעקבות רעידת אדמה בשנת 749 לספירה ננטשה העיר למשך חמש מאות שנה. בחפירות ארכיאולוגיות נמצאו במקום שרידי בית כנסת, בתי מגורים וסמטאות העיר שחרבו בעת רעידת האדמה. עד היום נחשפה רק כעשירית משטחה של העיר.
הפארק התלמודי
פארק קצרין העתיקה שוכן היכן שנמצאו שרידי העיר הקדומה ומשילוב בין פיסות היסטוריה ארכיאולוגיות לבין מבנים ששוחזרו, אפשר להתרשם מהישוב היהודי התוסס שהיה במקום. הביקור במקום נעשה עצמאית ובעזרת מפה ציורית המובילה בין שבילי הפארק, בין בתים בנויי אבן בזלת. בבית הבד אפשר ללמוד על תעשיית השמן שפרנסה תושבים רבים ובבית רבי אבון אשר מצבת קבורתו נתגלתה בכפר, עם קצת דמיון אפשר לראות איך התנהלו חיי משפחה.
בית הכנסת העתיק
גולת הכותרת של הפארק היא בית הכנסת המפואר שנמצא במקום ושוחזר בנגיעות עדינות. משתי קומותיו של בית הכנסת נותרה רק קומה אחת, אך מספיק להתבונן בה כדי לקבל מושג על חשיבותו ועוצמתו של המבנה שהוקם במרכז הכפר. כמות נכבדת של עמודים עם כותרות יוניות שרדו והועמדו מחדש. במתחם אחר בפארק, בחלל שרצפתו פסיפס וספסליו אבן, מוקרן אחד משני סרטים. אחד בהשתתפות ג'קי לוי בו הצופים מוזמנים לקחת חלק בחוויית בית המדרש כפי שהייתה בימי המשנה והתלמוד, ושני המציג את אחת הסוגיות החשובות בתלמוד "תנורו של עכנאי". הסרט והדיון התלמודי עוסקים במהות המחלוקת בפסיקות הלכה ובעקרון הדמוקרטיה, כפי שהובן בקרב חכמי הסנהדרין.
פעילויות והדרכה
בתיאום מראש ותשלום נוסף, אפשר לצאת לדרך בליווי מדריך מקומי, דבר שיכול להוסיף עניין והבנה להיסטוריה המפוארת והממצאים הארכיאולוגיים שבפארק. בחופשת הקיץ ובחגים נערכות במקום פעילויות לכל המשפחה, כמו דריכה על ענבים בגת והפקת שמן בבית הבד המשוחזר, וכן מתקיימים מופעי רחוב והופעות חיות. כדאי להתעדכן באתר הבית. בתיאום מראש, אפשר להסב לשולחן של עד שישה סועדים וליהנות מסעודה תלמודית המוגשת בקדרות חרס ובהן כופתאות חומוס וכדורי בשר, ירקות שורש, תאנים ממולאות בשר וסילאן ועוד.
( 5 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • זורבה

  זורבה
  אחלה אתר אם מבינים מה רואים|4 13.03.13
  כדאי לקחת כאן הדרכה. השחזור שעשו מוצלח, אין הרבה מה לראות, וזה טוב כי הביקור אינו מיגע. מה שיש מעניין, ואין עוד בארץ אתר שעשה כזה שחזור לחיי היום יום בתקופת התלמוד
 • goodlife

  goodlife
  מהמקומות בלי הדרכה פחות מהנה|4 14.08.12
  כדי לקבל את הניואנסים ואת המידע המדויק והטוב - במיוחד שמבקרים בבתים המשוחזרים ובבית הכנסת. עם ילדים כדאי לבוא כשיש הפעלות מתאימות.
 • ocp

  ocp
  די משעמם|3 12.07.10
  באנו כקבוצה (מבוגרים), הסרט היה משעמם ממש ולא לגמרי ברור, ההדרכה שאחר כך ארוכה ומשמימה, עם נקודות עניין מועטות בתוך כל המלל המיותר והלא-ממוקד (ואני עוד מאלו שהיסטוריה וארכיאולוגיה מאוד מעניינות אותם). כנראה שמידת ההנאה מהמקום מאוד תלויה במדריך...
 • kohaik

  kohaik
  חוויה אחרת|4 26.08.08
  מקום הממחיש את אופי החיים בישוב בתקופה המקראית, חובה לשלם על הדרכה, נכנסנו לבית מתקופה עתיקה וקיבלנו הסבר מאלף על אופי החיים. גולת הכותרת היתה דריכת ענבים בגת, היילדים דרכו ענבים. קיבלנו בקבוק תירוש שנוצר מהדריכה, בנוסף לכך קיבלנו הנחוית ומתקן מיוחד להפיכת התירוש ליין בבית.
 • batami

  batami
  מרשים|4 21.04.07
  בנוסף לשחזור רובע הישוב, כולל בית הכנסת, גם אפשרות ללמוד על מתקנים בתקופה הביזנטית. השחזור אמביציוזי מדי לטעמי, אולם מתאים מאד לילדים. למרות שעות הפתיחה הרשומות כדאי לתאם הגעה מראש - עלול להיות סגור.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


בריכת הקצינים - עין עלמיןבריכת הקצינים - עין עלמין מומלץ מפה8.8דרך כבושה בנוף צרוב־שמש וקבוצת אקליפטוסים עייפים אינם מסוג המראות שמעוררים את הדמיון. אבל בסוף הדרך, מעט אחרי האקליפטוסים, מסתתרת פינת חמד ובה מים ותאנים והרבה צל. חונים ליד קבוצת האקליפטוסים והולכים בשביל קצר, שמוביל אל מערכת של מדרגות שבורות המרחיקות אותנו מן השמש הקופחת אל אפלולית צילם של עצי תאנה גדולים. ריח התאנים משכר, מעלף ממש, מים זורמים בין שברי מדרגות ושורשי עצים, ובתחתית המדרגות בריכת בטון המוזנת במי מעיינות קפואים. לפני מלחמת ששת הימים היה מוצב סורי בחורשת האקליפטוסים הקרובה. הבריכה נחפרה למען קצינים שישבו כאן בקו החזית עם ישראל, והיא המוּכרת פחות מבין בריכות הקצינים שבגולן. האגדה מספרת שאת מבצע ההסתרה של הבסיסים הסוריים תחת עצי אקליפטוס יזם המרגל הישראלי אלי כהן, וכי המבצע נועד לעזור לצה"ל לזהות את המחנות. בהזדמנות זו תוכלו להשקיף על הירדן בעיניו של חייל סורי, ולהיזכר בימים שבהם פינת החמד הזאת היתה חלק מהסיוט הקבוע של תושבי היישובים שלרגלי רמת הגולן. איך מגיעים: מכביש מספר 888 פונים מערבה אל דרך כבושה, שתחילתה מעט מדרום לכניסה למחנה ירדן. הדרך יורדת לכיוון ערוץ הירקרא עוד
עוד אטרקציות