גן לאומי חוף השרון

מומלץ מפה
9.2
1 הגדל תמונה
גן לאומי חוף השרון
הועלה על ידי eyalsh
2 הגדל תמונה
גן לאומי חוף השרון
הועלה על ידי eyalsh
3 הגדל תמונה
גן לאומי חוף השרון
הועלה על ידי eyalsh
4 הגדל תמונה
גן לאומי חוף השרון
הועלה על ידי eyalsh
5 הגדל תמונה
נהדר לילדים
הועלה על ידי tomika
6 הגדל תמונה
מקום מקסים לפיקניק
הועלה על ידי tomika
7 הגדל תמונה
הנוף מהדק יפיפה
הועלה על ידי tomika
8 הגדל תמונה
צילום מהמצוק
הועלה על ידי tomika
 

טיילת לאורך המצוק

חוף השרון הוא אזור מרהיב יופיו, בעיקר בזכות רכס הכורכר הזקוף, המתנשא כ-40 מטרים מעל פיסת חוף צרה, שכל רחבה אינו עולה לעיתים על עשרה מטרים. ייחודו של הגן הלאומי הוא נוף הים הנשקף מהתצפיות הנשאות מרכס הכורכר, מראה טיפוסי הקרקע השונים, הצבאים שהובאו אל הגן ומגוון הצמחים המיוחד, הכולל בין השאר את חבצלת החוף הפורחת בסתיו ואת אירוס הארגמן הפורח בחורף.
רשות הטבע והגנים הלאומיים הסדירה במקום מסלולי הליכה המסומנים במפה ובשטח, העוברים במוקדי העניין ובנקודות התצפית. המסלולים מעגליים ונוחים להליכה, משולטים ומתאימים לכל גיל. גם שמות הצמחים השונים בדרך מופיעים על שלטים ירוקים להחכמת המבקר.
איך מגיעים? ממשיכים מערבה מכל אזור הקניות ההומה של געש, מצומת ספרים ,מעט דרומית לקוסמוס נוסעים מערבה בדרך חולית, מתעקלים איתה דרומה, נוסעים בצמוד לגדר הגן, עוברים את הירידה לחוף געש ונוסעים עד הסוף ומגיעים לחניון הגן. דרך נוספת, קצרה ונוחה יותר קיימת גם דרך שפיים. עוברים את פארק המים, ממשיכים ישר עד סוף הכביש, פונים ימינה, ומיד שמאלה לדרך עפר. דרך זו סגורה כל יום בין 19:00 ל-05:00.

( 35 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • sigsag

  sigsag
  טיול וחוף - אחד השווים|5 03.07.11
  השמורה מקסימה ומסודרת, החוף והמסלול מהצוק מקסים,קצר ומסתיים בדיונה שהילדים עולים ומתגלגלים ממנה בחופשיות. אם להיות אז לקראת שקיעה שיורדת על העולם. הצבעים אדומים והלגונות ירוקות. חוויה מדהימה.
 • intengo

  intengo
  פנינה בלב המרכז|5 17.04.11
  פנינת טבע בלב ההמולה. מסכים עם כל הביקורות הקודמות. הילדים נהנו מאוד, וגם המבוגרים. כמה הערות- 1. השבילים חוליים ולכן המעבר אינו נוח לעגלות. אנחנו החזרנו את העגלה לרכב והשתמשנו במנשא. 2. המצוק אכן מרהיב, אבל קצת מסוכן לילדים קטנים שאוהבים לרוץ. חשוב שיהיו מספיק מבוגרים שיפקחו עין. אנחנו בהחלט נחזור למקום.
 • danam_20

  danam_20
  סוד הגן הנעלם|5 16.04.11
  קרוב מאוד פיזית למרכז הקניות הענק, אבל ההרגשה של מרחק שנות אור ....ממש מאחורי המולת הקניות נמצאת הפנינה הזו, עם שבילים , נופים ופריחה משגעת. בשעת אחה"צ תקבלו את השקיעה המרהיבה בתור בונוס. שימו לב - המסלול אינו מוצל (רק החניון) ולכן לא מומלץ בקיץ בשעות הבוקר.
 • ocp

  ocp
  כיף|5 14.04.10
  טיול קצר וחביב, נוף מקסים. דיונה קטנה בסוף לילדים ואיזור פיקניק מוצל ונעים. מה עוד צריך? אה, כן. שירותים... וחבל מאוד שאין כאלו וה"שירותים בטבע" לא מתאימים לכמות כזו של אנשים בד בבד עם קיום המקום כשמורת טבע. קצת חבל.
 • עמיתמג

  עמיתמג
  ועכשיו- פריחת האירוסים בשיאה|5 02.02.10
  לאורך השביל השחור מקבצי פריחה יפים.הפריחה עכשיו בשיאה.משם המשכנו למסלול האדום-לאורך התצפית המרהיבה על הים.אחלה.. טבע נעים ולא מיופייף. נוף קסום לים (אך לא רק), מגוון שבילי הליכה קלים ונעימים. הילדים לא רצו לעזוב.
 • eliko421

  eliko421
  אחד היפים|5 07.10.09
  ממש במרכז הארץ, שמורה קטנה על המצוק. בשמורה ישנן מרפסות מעץ דק - תענוג לצפות משם בשקיעה. בנוסף יש פריחה (ואמורות להיות "חיות"). לשים לב - פורצים רכבים בחניית הפארק !
 • anwo

  anwo
  מדהים!|5 14.02.09
  אתר מדהים לטיול או סתם רביצה על צלע ההר מול הים המקסים. מה שטוב זה שיש מספיק מקום לכולם! לא מרגישים צפיפות ואפשר למצוא פינות מבודדות. מתאים גם למשפחות (אפילו עם עגלת תינוק), מתאים גם ליחידים שמחפשים פינה שקטה. מומלץ!
 • drorsi

  drorsi
  מקום מושלם לצפות בשקיעה|5 05.09.08
  הגענו בשעת בן ערביים עם הקטנים לטיול רגלי קליל. השמורה שופעת צמחיה וניתן לבחור בין שני מסלולים. המשכנו במסלול האדום והבונוס לא איחר להגיע: רחבת דק עם נוף-ים מרהיב ושקיעה עוצרת נשימה. אם הייתי צריכה להציע למישהו נישואין אז בהחלט הייתי הולכת על המקום הזה. תהנו(-:.
 • nisimbarda

  nisimbarda
  כשבא לברוח מההמולה בן רגע|5 23.04.08
  במרכז, פסטורלי, נקי נעים ויפה. ניתן לטייל עד ווינגיט לאורך המצוק ועד חוף פולג בחוף. בשעות הבוקר ניתן לפגוש מיני חי מפתיעים כמו שפנים שועלים ואפילו ..... צבאים. שלא לדבר על ציפורים ולטאות מסוגים שונים
 • TickTack

  TickTack
  נחמד מאוד אבל לא בשבת|4 29.03.08
  בשבת המקום מאבד מהקסם שלו כשהוא מ-פ-ו-צ-ץ במשפחות. בסך הכל מפתיע שכל כך קרוב לבית ישנו גן לאומי נחמד שכזה. התצפיות מהמצוק לכיוון הים מרשימות. זהו מקום לטיול קל"ב חביב של שעה קלה ונעימה ליד הים.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


שמורת חרוצים - בני ציוןשמורת חרוצים - בני ציון מומלץ מפה9***עקב סחף קרקעות בחורף 2015, החל בשמורה תהליך שיקום שיימשך כשנתיים. אחד השבילים בשמורה עדיין פעיל והוא פתוח לקהל הרחב בימים שישי ושבת.*** השטחים הפתוחים של ישראל מעולם לא נראו סגורים ומאוימים יותר. מי שלא ביקר בשרון בעשור האחרון יופתע לגלות שהנוף הטיפוסי של ארץ הפרדסים — גבעות ועוד גבעות מעובדות באין ספור צורות גיאומטריות, צבועות בכל הגוונים האפשריים של ירוק וחום, וביניהן תפזורת עצי ברוש ותערובת הדרים — שינה את פניו לרצף בתים חדשים וצפופים, מחסנים אפורים ומרכזי קניות. שמורת הטבע חרוצים, כקילומטר דרומית–מערבית ליישוב חרוצים, בדיוק במדרון הצונח אל העמק שבו השתרעו פעם ביצות פולג, היא אי קטן ומגודר של טבע קדום ונעלם. שטחה של השמורה 200 דונם וייחודה במגוון סוגי קרקעות, שבהן גדלים מיני צמחים נדירים הנמצאים בסכנת הכחדה. עם ראשית פריחת החורף מתכסה השמורה מרבד צבעוני של כלניות אדומות, סתוונית היורה, אירוס השרון (הקטן מאחיו אירוס הארגמן, שאותו ניתן למצוא בשמורת הטבע הסמוכה למכון וינגייט), מיני לוטם, קידה שעירה וצבעוני השרון. גם מגוון עצים יש פה, שהבולט שבהם הוא אלון התבור, שריד ליער העשיר קרא עוד
עוד אטרקציות