1 הגדל תמונה
תותים באוויר
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
חממות בתחנת יאיר
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
חממות בתחנת יאיר
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
חממות בתחנת יאיר
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
חממות בתחנת יאיר
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
תחנת יאיר
הועלה על ידי eyalsh
7 הגדל תמונה
תחנת יאיר
הועלה על ידי eyalsh
8 הגדל תמונה
תחנת יאיר
הועלה על ידי eyalsh
9 הגדל תמונה
תחנת יאיר
הועלה על ידי eyalsh
 

תחנת ניסיונות יאיר - מרכז מבקרים ויידור

תחנת הניסיונות יאיר היא מרכז המחקר והפיתוח (מו"פ) החקלאי של הערבה שאחראי על עריכת ניסויים חקלאיים ופיתוח טכנולוגיות מתקדמות שבהם משתמשים חקלאי הערבה. התחנה מתמחה בפיתוחים חקלאיים בתחום הירקות, הפרחים, גידולי מים וטכנולוגיות בחממות. ב-2014 נפתח מרכז מבקרים חדיש בצמוד לתחנת הניסיונות שמספק למבקרים בו להכיר את חקלאות הערבה באופן חווייתי, מלמד ומהנה. סרט תלת ממד עורך למבקר היכרות היסטורית וגיאוגרפית עם אזור הערבה, ותצוגות שכוללות התנסות עצמית מסבירות על ההתיישבות בערבה. הנושאים העיקריים שבהם מתעמקות התצוגות הם המים ומחזורם, הקרקע, בעלי החיים והצומח והחקלאות המודרנית ואופן יישומה באזור כיום. אגף מיוחד בתוך מרכז המבקרים מוקדש לדגי הנוי, שכבר שנים משתובבים להם במיכלי המים של התחנה. הדג שזוכה למרב תשומת הלב הוא השושנון, ובשמו הפופולרי יותר דג נמו. בסיורים מודרכים שיוצאים מהמרכז אל חממות תחנת יאיר רואים כמעט את כל מגוון הגידולים של הערבה, החל מפלפלים בשלל צבעים ומיני פרחים, דרך עגבניות קטנות בצבע אדום עז ועד תותים שגדלים באוויר.
החקלאות בערבה
הערבה, על אף גודל שטחה, מכילה למעשה קבוצה קטנה שבה מספר העובדים התאילנדים כמעט ועולה על מספר התושבים. קבוצה קטנה זו מייצרת יותר ממחצית הייצוא של ישראל בתחום הירקות הטריים בזכות הייבול שהיא מניבה מהאדמה הצחיחה של הערבה, ממש פאטה מורגנה. חקלאי אזורים חמים ויבשים מכל העולם מגיעים לערבה כדי לחזות בפלא וללמוד איך, למען השם, מוציאים פלפל בצבע אדום מפתה מאדמה צהובה שכמעט ואינה מקבלת מים באופן טבעי.
ביקורי קבוצות יש לתאם מראש.

( 7 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • dafnag

  dafnag
  קצת יקר אבל מעניין מאד|4 03.04.17
  הביקור מתחיל בסרטון קצר של 10 דקות (לא מדהים). אחר כך נכנסים לחדר התצוגה. שם בילינו את רוב הזמן. המוצגים מעניינים ואנטרקטיביים. ארגז החול משך מבוגרים וילדים כאחד. כל אחד מצא שם משהו מעניין. הסיור בחממה היה קצת דל. החממה עצמה קטנה יחסית וההסברים של המדריך היו רזים. אסור לקטוף אפילו לטעימה. סה"כ היינו כשעה וחצי. המחיר היה 28 שקלים למבוגר ו-22 לפנסיונר וילד עד גיל 12.
 • trattnh

  trattnh
  מפתיע לטובה|5 20.03.16
  יש הסבר על המים בערבה - מתאים למבוגרים וילדים
 • chatool

  chatool
  מרכז מבקרים מקסים!!|5 21.12.15
  המרכז המרהיב הזה דורש ציון גבוה בהרבה ממה שהאתר נתן לו. זהו מרכז מבקרים מושקע, מעניין, בנוי חכם! בתקווה שהמבקרים עם הזמן ישמרו על המקום והפינות המעניינות שלו. מומלץ בחום. למבקרים בערבה אתר חובה! יישר כוח.
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  מעניין לגדולים וקטנים|5 23.05.15
  המרכז האינטראקטיבי מאד מעניין ממש צריך לקחת את הזמן לקרוא ולהבין. נחשפים לאנשים, גיאולוגיה ובעיקר חקלאות. גם הסיור בחממה מרתק אך היה קצר מדי לטעמי.
 • אאורין

  אאורין
  מרכז מבקרים חדש ומושקע|5 22.04.14
  מדובר במרכז מבקרים חדש (הוקם לפני מספר חודשים), ולמרבה הפלא לא זוכה ליחסי ציבור ראויים. מדובר בסיור בן שעה לפחות, הכולל סרט על הערבה, מרכז אינטראקטיבי מושקע (הילדים כמו גם המבוגרים נהנו מאוד) וסיור בחממות. שלא לדבר על בריחה לתוך מבנה ממוזג, שזה בונוס בפני עצמו... בקיצור: מומלץ מאוד!
 • danam_20

  danam_20
  מעניין ומפתיע|5 19.04.09
  סיור של שעה וחצי (בהרשמה מראש) שכולל מצגת בהשתתפות הילדים וביקור בחממות הפרחים, הפירות, הירקות ודגי ה"נמו", שחידש וסיקרן לא רק לילדים אלא גם למבוגרים. אטרקציה שונה ומאוד מעניינת. יש טעימות מהגידולים - פלפלים חומים, שרי צהובות ועוד. אוסי שהעבירה את ההדרכה מלאת אהבה למקום ובהחלט מצליחה להעביר זאת למבקרים.
 • yairlavie

  yairlavie
  מאכזב קמעה|3 03.04.08
  הפוטנציאל עצום. בתשלום הנדרש הייתי מצפה להדרכה יותר מקצועית ואפילו לטעימות של אותם ירקות מיוחדים כמו פלפל סגול. מוחמץ
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
שמורת טבע עין גדישמורת טבע עין גדי מומלץ מפה10שמורת טבע עין גדי היא חגיגה מתמשכת של טבע והיסטוריה, שהשרידים הקדומים ביותר שהתגלו בה משויכים לתקופה הכלכוליתית, לפני כחמשת אלפים שנה. השמורה הנמצאת בחלקו המזרחי של מדבר יהודה, בעלת נופים עוצרי נשימה, של מדבר צהוב, מי נחלים בצבע טורקיז, צמחיה ירוקה וחיי בר שוקקים. בשטח השמורה נובעים ארבעה מעיינות מתוקים: מעיין דוד, עין ערוגות, מעיין שולמית ומעיין עין גדי. המים המתוקים שבחלקם נארזים בבקבוקי פלסטיק ונשלחים לתפוצה ארצית, לצערם של שוחרי הטבע ולרווחתם של בעלי העסק, הם גם מקור החיים לשפע החי והצומח בנווה המדבר המרהיב הזה. אפשר לזהות כאן צמחייה טרופית לצד צמחיית נחלים, צמחייה ים תיכונית, צמחים חד שנתיים, טחבים ושרכים. עולם החי בשמורה מרתק אף יותר, ושאלת השאלות האם יש כאן נמר או לא, הופכת את החיפוש אחר אותן חיות מדבר לאחת האטרקציות המרכזיות במהלך הביקור במקום. משפחות גדולות של שפני סלע כבר מזמן התרגלו למבקרים ומדגמנות פוזות למצלמה בלי להתרגש. מפתיע יותר שיתוף הפעולה של היעלים, הם קצת יותר מרוחקים וקצת פחות מסתחבקים, אבל אל תתפלאו אם תמצאו את עצמכם עומדים במרחק מטר מקרב קרניים מרתק. בשביל כקרא עוד


הגן הבוטני של קיבוץ עין גדיהגן הבוטני של קיבוץ עין גדי מומלץ מפה9.4מאות זני צמחים נדירים מכל העולם; בניהם צמחיה טרופית ממדגסקר וצמחי מרפא ובושם מן המקרא, כשתבואו לטייל בגן הבוטני של קיבוץ עין גדי – שדורג על ידי המגזין הנחשק נשיונל ג'אוגרפיק בין עשרת הגנים היפים ביותר בעולם. המבקרים יוכלו לבלות גם ב'אקו פארק' – הפארק האקולוגי, בפינת החי, ובמוזיאון קיבוץ עין גדי. **להזמנות התקשרו > 072-3947527** **שעות פעילות** ימים א'-ה', שבת: 8:30-16:00. יום ו': 8:30-14:00. **מה תראו בגן הבוטני :** **מגוון המינים** - נולינה מופשלת - מורינגה רותמית - ציבה מחומשת - פיקוס אפריקאי - 40 מיני דקלים - אזור שלם מוקדש לקקטוסים יפהפיים - חלקת ערוגות הבושם; צמחי המור, הלבונה והכופר - אלואדיה התמירה - ורד המדבר (האדניום הנפוח) - בלילות חודש יוני פורחים פרחי מלכת הלילה המרהיבים * **סיור מודרך -** בתיאום מראש אפשר לצאת לסיור מודרך יחד עם אחד מאנשי צוות הגן. * **סיור עצמאי -** סיבוב חופשי בשבילי הקיבוץ עם אפשרות לעקוב אחר עמודים ממוספרים, המכוונים למסלולים מומלצים ברחבי הגן. על רבים מהעצים והצמחים יש שילוט המציין את שמם ואת מקורם. **ועוד לעשות בגן הבוטני** - פינת תומקרא עוד
עוד אטרקציות