בקצה רמת גן כבר לא נידפים ריחות מתוקים ומגרים של שוקולד, הם נישאו משם לנצרת עילית. בממלכת השוקולד של ישראל לא תמצאו את ווילי וונקה מ"צ'רלי בממלכת השוקולדה" אבל כן תראו איך מושא התאווה החום מתגבש לקוביות. בין אם אתם נשבעים באגוזי, רבים על סוג פסק הזמן המועדף או אוהבים את טעמו המיושן של הטוויסט, סיור בקווי הייצור של המוצרים המתוקים של החברה יגרום לכם אושר ילדותי ועלייה משמעותית ברמת הסוכר. הביקור נפתח בסרט אנימציה קצר המתאר את תהליך הפיכת פולי הקקאו לשוקולד. אחריו לובשים חלוק וכובע ובמראה של עובדי מעבדה נכנסים אל המפעל הסטרילי. בסיור עוברים ליד מכונות הייצור ורואים איך הנהרות החומים של השוקולד הופכים לחטיפים המוכרים. באולם המסטיקים צופים במכונת הבזוקה בת ה-40, שככלי מלחמה ישן ומשומן יורה 800 בזוקות בשעה ומקבלים רצועת מסטיק חמה ומהבילה היישר מפס הייצור. אולמות הכנת המאפים והשוקולד קשים במיוחד. הריח החם ממלא את החלל וכמעט אי אפשר להתאפק מלהתנפל על אחד המסועים, לשכב עליו, לפתוח פה גדול ולחכות שהממתקים ייסעו ישר לתוך הלוע, או לקחת כמה לוחות וופלים ולבנות מהם בית קטן. ביסקוויטים, וופלים ונוזל שוקולד נעים במהירות מסחררת מכל עבר ולובשים צורה מוכרת של מטבעות זהב, חטיפים, טבלאות וחפיסות. ההדרכה מספקת נתונים רבים על כמויות הייצור של המפעל ועל ההקפדה הגבוהה על התקנים וההיגיינה, אבל המראות והניחוחות שמסביב מספקים את ההנאה והעניין האמיתיים. בסוף הסיור מקבלים טעימות נדיבות מכל מה שמיוצר במפעל ושקית הפתעה לקחת הביתה, למקרה שנשאר מקום בגוף שלא הוזרם אליו סוכר.

ההדרכה ניתנת בהזמנה מראש והיא לילדים מגיל שש בלבד. יש להגיע לסיור במכנסיים ארוכים ובנעליים סגורות.
למידע נוסף על העיר נצרת אתם מוזמנים להיכנס ל''מתחם נצרת'' באתר ''מפה'' - אטרקציות, מסעדות, אפשרויות לינה ועוד!

( 14 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • michalstahl1

  michalstahl1
  נהדר|5 06.07.15
  סרט. ביקור. טעימות. ומתנה לדרך. באמת מכל הלב. בני 6 לא ממש הבינו, עדיף גיל יותר מבוגר.
 • michalili

  michalili
  פעם ב - 9 שנים!|4 17.11.12
  באופן כללי אני במאבק מתמיד אל מול ביתי המכורה לשוקולד אך ביום הולדתה ה-9 נענתי לבקשה לקחת אותה למפעל השוקולד של עלית. אני מודה, היה מעניין, חוויתי, מתוק והריח של השוקולד ודברי המאפה ממש שכרון חושים. המבוגרים והילדים נהנו כאחד. מומלץ בחום רב. וסלים המדריך היה מעניין, חינוכי ומצויין.
 • lvs

  lvs
  20 דקות נטו|2 26.07.11
  למרות שנאמר לנו שמשך הסיור הוא כשעה וחצי, הרי שבניכוי ההמתנה, הסדרת התשלום, ההמתנה לסרט, הצפייה בסרט על פולי הקקאו(המשמים, יש לומר) ההמתנה לרחיצת הידיים, רחיצת הידיים, ועוד, משך הסיור בתוך המפעל היה 20 דקות בלבד! למרות מה שכתוב בסקירת המערכת, לא ראינו כיצד מייצרים את המסטיקים, ולא קיבלנו שום דבר מפס היצור. בסך הכל חוויה נחמדה אם נמצאים כבר באיזור, ואין ציפיות גבוהות מדי.
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  הס מלהזכיר במבה!|5 22.05.11
  אחרי שראינו בגליתא סרט על פולי הקקאו אז בעלית ראינו את חיי פולי הקקאו מנקודת הראות שלהם! הביקור מעניין וחווייתי. קשה לשמוע את המדריכה דרך רעש המכונות אך עדיין מרתק לראות את פסי הייצור של ממתקינו האהובים בפעולה. ילדה בת 6 וחצי פחות נהנתה אך בני ה9 מאד נהנו.
 • ronitoor

  ronitoor
  פעילות חביבה לחופש|4 21.07.10
  מאד נהנינו מהביקור. הסרט לא היה מי יודע מה ביחס למרכזי מבקרים אחרים (גליתא, תנובה) אבל הסיור ממש ממצה, בעיקר באולמות הייצור. הקרבה לפסי הייצור ממחישה את התהליך בצורה טובה ביותר. מדהים לראות תהליכים רבים שעדיין נעשים על ידי אנשים ולא רובוטים (למשל- יש שם עובדים שתפקידם במהלך משמרת של 8 שעות לגלגל רולדות...) מחיר הסיור 15 ש"ח ובסוף מקבלים שקית ממתקים בערך באותו סכום.
 • פרומה

  פרומה
  מלמד ומהנה|5 17.07.10
  הביקור מתחיל בסרט תלת מימד מעולה וממשיך בסיור בקבוצה קטנה במחלקות המפעל. המדריכה שלטה בחומר וידעה ליצור ענין אצל הילדים. קיבלנו שקית מכובדת. לתיקון- מערכת ההגברה של המדריכה גרועה וצועקת. פרט לכך כל הכבוד.
 • eliko421

  eliko421
  להזמין 5 שנים מראש|5 07.10.09
  תור אינסופי המחייב תכנון קדימה מדוקדק (יום ושעה). יחד עם זאת ביקור נהדר לילדים, בו צופים בשוקולד הזורם והמתגבש לתוך החטיפים האהובים עליהם, יחד עם כיבוד מכובד. הסכנה היא בכך שיוותר לילדים מסר תומך תזונה משוקולד ...
 • l9901

  l9901
  ברוכים הבאים לביתם של עמי ותמי|5 16.10.07
  נו טוב. ממש כמו באגדות. השוקולד מובל אל נגד עיננו המשתהות על פסי הייצור הפתוחים, הריח הוא ריח ניחוח של הנוזל החום המשכר הזה. הילדים יזכרו את הביקור לכל חייהם. וגם אנחנו...
 • galiavu

  galiavu
  למכורים לחום-החום הזה|4 24.08.07
  הריחות במפעל משכרים, פסי הייצור המסיעים אלפי טבלאות שוקולד, חטיפים וביסקוויטים ואורזים אותם מהפנטים לגמרי. ובפינת הטעימה - חטיפים ושוקולדים עם ארומה מיוחדת של טריות שנעלמת אחר כך על מדפי הסופר. בין כל המכונות הרגש קצת הולך לאיבוד , ושוקולד הוא הרי מוצר רגשי לגמרי, אבל החוויה בכל זאת מהנה, לקטנים וגדולים כאחד.
 • תותיפרוטי

  תותיפרוטי
  מאכזב|1 21.08.07
  הביקור שלנו תואם חצי שנה מראש. כדי לא לעשות נסיעות הלוך חזור באותו היום תיאמנו גם צימר לסופ"ש. 3 ימים לפני המועד המיוחל מודיעים לנו שהמפעל החליט לצאת לשבוע חופש, סגרו את הפס יצור ולא יתקיימו סיורים. זה בהחלט סטנדרט חדש! היינו די המומים מהגישה. איך אפשר לקרוא לזה אם לא זלזול? ניתוק? חוסר ארגון? כך או כך מכעיס ומאכזב.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
כנסיית הר תבורכנסיית הר תבור מומלץ מפה9.6בראש ההר המקודש לנוצרים עומדות זו לצד זו כנסייה יוונית-אורתודוקסית וכנסייה פרנציסקנית שנבנתה על יסודות ביזנטיים וצלבניים עתיקים על ידי האדריכל המפורסם אנטוניו ברלוצי. במסורת הנוצרית נקרא התבור הר ההשתנות, משום שעליו השתנה ישו בלבושו ובמראהו כשנגלה היסוד האלוהי שלו לעיני תלמידיו הבכירים. בברית החדשה לא צוין בדיוק מיקומו של ההר שעליו התקיים החזיון העל טבעי הזה, אבל צוין הר גבוה והר קדוש. סמיכותו לאתרים נוצריים אחרים הפכו את התבור למועמד הנבחר לשמש כהר ההשתנות. כבר מהמאה הרביעית החלו לבנות כאן מבנים, שנהרסו ושוקמו חליפות. לאחר מלחמת העולם הראשונה החלו בבניית הכנסייה החדשה בה משולבות הקפלות העתיקות והיא תוכננה כך שהאור החודר אליה, יחד עם חומרי הבניין, יצרו את אווירת ההשתנות הבוהקת והמבריקה. בקדמת הכנסייה מצוי פסיפס המתאר את סצינת השינוי - ישו ניצב לעיני תלמידיו פטרוס, יעקב ויוחנן, בין משה, סמל החוק, ואליהו, סמל הנבואה, כמו שנכתב בברית החדשה בספר לוקס: "ויהי בהתפללו, וישתנו פניו, ולבושו הלבין והבריק, והנה שני אנשים מדברים איתו, משה ואליהו". לכל אחד מאלה, המוכרים לנו מהתנ"ך, מוקדשת קפלה מרשקרא עוד


אולמות האביריםאולמות האבירים מומלץ מפה9.6מתחם אולמות האבירים הפך עם הזמן לשער הכניסה הרשמי של עכו העתיקה. כאן, בחצר בפאתי האולמות, תוכלו לרכוש כרטיס משולב לכל האטרקציות של עכו או לכל אחת בנפרד ולקבל כל מידע שתרצו, כולל להצטייד באמצעי הדרכה קולית. הביקור בשטחי המצודה ההוספיטלרית עצמה, בה נמצאים אולמות האבירים, פותח צוהר למחשכי עכו הצלבנית שכיום נמצאת מתחת לפני השטח. המצודה, שהיתה חלק מהרובע ההוספיטלרי העתיק ששקק חיים לפני כמעט אלף שנים, כוללת ארבעה אגפים הבנויים סביב חצר פתוחה. המבנים השתמרו באופן יוצא דופן ועיקר עבודת החפירה כאן היתה הוצאת עפר מתוך האולמות וניקיון כללי, עבודה שנמשכת כל הזמן וחושפת עוד ועוד מבנים. הקהל המבקר יכול להנות מארכיטקטורה צלבנית טיפוסית ואולמות מקומרים, אדירי ממדים, בהם גרו האבירים, אכלו וניהלו את טקסיהם. החל מ-2015 מוקרנים על קירות החללים סרטוני אנימציה הממחישים את החיים כאן בימי הביניים, ואומנים של ימינו עושים את מלאכתם העתיקה בכמה חנויות. בפינת החצר נחשף המקום בו עשו האבירים את צרכיהם. מי שאינו רוצה לחזור חזרה למרכז המבקרים יכול לסיים את הביקור במינהרה שאורכה 350 מ'. המנהרה מסתיימת מחוץ למצודה במרתקרא עוד
עוד אטרקציות