בקצה רמת גן כבר לא נידפים ריחות מתוקים ומגרים של שוקולד, הם נישאו משם לנצרת עילית. בממלכת השוקולד של ישראל לא תמצאו את ווילי וונקה מ"צ'רלי בממלכת השוקולדה" אבל כן תראו איך מושא התאווה החום מתגבש לקוביות. בין אם אתם נשבעים באגוזי, רבים על סוג פסק הזמן המועדף או אוהבים את טעמו המיושן של הטוויסט, סיור בקווי הייצור של המוצרים המתוקים של החברה יגרום לכם אושר ילדותי ועלייה משמעותית ברמת הסוכר. הביקור נפתח בסרט אנימציה קצר המתאר את תהליך הפיכת פולי הקקאו לשוקולד. אחריו לובשים חלוק וכובע ובמראה של עובדי מעבדה נכנסים אל המפעל הסטרילי. בסיור עוברים ליד מכונות הייצור ורואים איך הנהרות החומים של השוקולד הופכים לחטיפים המוכרים. באולם המסטיקים צופים במכונת הבזוקה בת ה-40, שככלי מלחמה ישן ומשומן יורה 800 בזוקות בשעה ומקבלים רצועת מסטיק חמה ומהבילה היישר מפס הייצור. אולמות הכנת המאפים והשוקולד קשים במיוחד. הריח החם ממלא את החלל וכמעט אי אפשר להתאפק מלהתנפל על אחד המסועים, לשכב עליו, לפתוח פה גדול ולחכות שהממתקים ייסעו ישר לתוך הלוע, או לקחת כמה לוחות וופלים ולבנות מהם בית קטן. ביסקוויטים, וופלים ונוזל שוקולד נעים במהירות מסחררת מכל עבר ולובשים צורה מוכרת של מטבעות זהב, חטיפים, טבלאות וחפיסות. ההדרכה מספקת נתונים רבים על כמויות הייצור של המפעל ועל ההקפדה הגבוהה על התקנים וההיגיינה, אבל המראות והניחוחות שמסביב מספקים את ההנאה והעניין האמיתיים. בסוף הסיור מקבלים טעימות נדיבות מכל מה שמיוצר במפעל ושקית הפתעה לקחת הביתה, למקרה שנשאר מקום בגוף שלא הוזרם אליו סוכר.

ההדרכה ניתנת בהזמנה מראש והיא לילדים מגיל שש בלבד. יש להגיע לסיור במכנסיים ארוכים ובנעליים סגורות.
למידע נוסף על העיר נצרת אתם מוזמנים להיכנס ל''מתחם נצרת'' באתר ''מפה'' - אטרקציות, מסעדות, אפשרויות לינה ועוד!

( 14 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • michalstahl1

  michalstahl1
  נהדר|5 06.07.15
  סרט. ביקור. טעימות. ומתנה לדרך. באמת מכל הלב. בני 6 לא ממש הבינו, עדיף גיל יותר מבוגר.
 • michalili

  michalili
  פעם ב - 9 שנים!|4 17.11.12
  באופן כללי אני במאבק מתמיד אל מול ביתי המכורה לשוקולד אך ביום הולדתה ה-9 נענתי לבקשה לקחת אותה למפעל השוקולד של עלית. אני מודה, היה מעניין, חוויתי, מתוק והריח של השוקולד ודברי המאפה ממש שכרון חושים. המבוגרים והילדים נהנו כאחד. מומלץ בחום רב. וסלים המדריך היה מעניין, חינוכי ומצויין.
 • lvs

  lvs
  20 דקות נטו|2 26.07.11
  למרות שנאמר לנו שמשך הסיור הוא כשעה וחצי, הרי שבניכוי ההמתנה, הסדרת התשלום, ההמתנה לסרט, הצפייה בסרט על פולי הקקאו(המשמים, יש לומר) ההמתנה לרחיצת הידיים, רחיצת הידיים, ועוד, משך הסיור בתוך המפעל היה 20 דקות בלבד! למרות מה שכתוב בסקירת המערכת, לא ראינו כיצד מייצרים את המסטיקים, ולא קיבלנו שום דבר מפס היצור. בסך הכל חוויה נחמדה אם נמצאים כבר באיזור, ואין ציפיות גבוהות מדי.
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  הס מלהזכיר במבה!|5 22.05.11
  אחרי שראינו בגליתא סרט על פולי הקקאו אז בעלית ראינו את חיי פולי הקקאו מנקודת הראות שלהם! הביקור מעניין וחווייתי. קשה לשמוע את המדריכה דרך רעש המכונות אך עדיין מרתק לראות את פסי הייצור של ממתקינו האהובים בפעולה. ילדה בת 6 וחצי פחות נהנתה אך בני ה9 מאד נהנו.
 • ronitoor

  ronitoor
  פעילות חביבה לחופש|4 21.07.10
  מאד נהנינו מהביקור. הסרט לא היה מי יודע מה ביחס למרכזי מבקרים אחרים (גליתא, תנובה) אבל הסיור ממש ממצה, בעיקר באולמות הייצור. הקרבה לפסי הייצור ממחישה את התהליך בצורה טובה ביותר. מדהים לראות תהליכים רבים שעדיין נעשים על ידי אנשים ולא רובוטים (למשל- יש שם עובדים שתפקידם במהלך משמרת של 8 שעות לגלגל רולדות...) מחיר הסיור 15 ש"ח ובסוף מקבלים שקית ממתקים בערך באותו סכום.
 • פרומה

  פרומה
  מלמד ומהנה|5 17.07.10
  הביקור מתחיל בסרט תלת מימד מעולה וממשיך בסיור בקבוצה קטנה במחלקות המפעל. המדריכה שלטה בחומר וידעה ליצור ענין אצל הילדים. קיבלנו שקית מכובדת. לתיקון- מערכת ההגברה של המדריכה גרועה וצועקת. פרט לכך כל הכבוד.
 • eliko421

  eliko421
  להזמין 5 שנים מראש|5 07.10.09
  תור אינסופי המחייב תכנון קדימה מדוקדק (יום ושעה). יחד עם זאת ביקור נהדר לילדים, בו צופים בשוקולד הזורם והמתגבש לתוך החטיפים האהובים עליהם, יחד עם כיבוד מכובד. הסכנה היא בכך שיוותר לילדים מסר תומך תזונה משוקולד ...
 • l9901

  l9901
  ברוכים הבאים לביתם של עמי ותמי|5 16.10.07
  נו טוב. ממש כמו באגדות. השוקולד מובל אל נגד עיננו המשתהות על פסי הייצור הפתוחים, הריח הוא ריח ניחוח של הנוזל החום המשכר הזה. הילדים יזכרו את הביקור לכל חייהם. וגם אנחנו...
 • galiavu

  galiavu
  למכורים לחום-החום הזה|4 24.08.07
  הריחות במפעל משכרים, פסי הייצור המסיעים אלפי טבלאות שוקולד, חטיפים וביסקוויטים ואורזים אותם מהפנטים לגמרי. ובפינת הטעימה - חטיפים ושוקולדים עם ארומה מיוחדת של טריות שנעלמת אחר כך על מדפי הסופר. בין כל המכונות הרגש קצת הולך לאיבוד , ושוקולד הוא הרי מוצר רגשי לגמרי, אבל החוויה בכל זאת מהנה, לקטנים וגדולים כאחד.
 • תותיפרוטי

  תותיפרוטי
  מאכזב|1 21.08.07
  הביקור שלנו תואם חצי שנה מראש. כדי לא לעשות נסיעות הלוך חזור באותו היום תיאמנו גם צימר לסופ"ש. 3 ימים לפני המועד המיוחל מודיעים לנו שהמפעל החליט לצאת לשבוע חופש, סגרו את הפס יצור ולא יתקיימו סיורים. זה בהחלט סטנדרט חדש! היינו די המומים מהגישה. איך אפשר לקרוא לזה אם לא זלזול? ניתוק? חוסר ארגון? כך או כך מכעיס ומאכזב.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
החוויה הדרוזית בירכאהחוויה הדרוזית בירכא מומלץ מפה8.9יוסוף אבו חמדי, הרוח החיה מאחורי החוויה הדרוזית מספק למבקרים בביתו, את כל הדרכים שיבקשו, כמעט, כדי להכיר את העדה הדרוזית שאליה הוא משתייך. מהבית הכי גבוה בכפר ירכא, הוא מפצל שבילים מרתקים בסמטאות הדת הסודית הזו. הוא משתמש בידע הרב שצבר כמורה דרך ובהמון קסם אישי וחום ומוביל את המבקרים לסיור ברחובות הכפר בין אתרי דת, חצרות בתים ואף לוקח לתצפית מהחרמון ועד הים במנזר מבודד במעלה ההר. את מי שרוצה להתערסל בירוק המקיף את הכפר, יוסוף, איש הטבע, לוקח לטיול בחיק הטבע שבו הוא מסביר גם על אורח החיים המסורתי של העדה ועל ענפי החקלאות בכפר. הרבה נקודות תצפית מרהיבות נמצאות בסביבה, וכדאי להשתהות בהן לרגע. מי שרוצה לחוות את הפולקלור הדרוזי ואת התרבות, יכול לתאם מראש מופע דבקה ונגינה ולהיפגש עם קוראת בקפה. חמדי ואשתו אף מכירים את הדרך אל הלב שעוברת בקיבה וחלק עיקרי בחוויה הדרוזית הוא ארוחה חמה בביתם. על מגש כסוף ענקי מוגשות תשאש - פיתות חמות, עבות ונהדרות ממולאות בעלי זעתר, סלט פול חם ותבשיל שומר בר ועדשים שטעים כמוהו תתקשו למצוא במסעדות. מי שלא נרגע מטעמם המופלא של המאכלים יכול להשתתף בסדנתקרא עוד


עוד אטרקציות