ראשיתו של צבא ההגנה לישראל בפלוגות המחץ, הכח הצבאי הסדיר שיצא מתוך ארגון ההגנה והגן על המדינה שבדרך בין השנים 1941 -1948. סיפורו של הפלמ"ח, הארגון שהשפיע על הצבא והתרבות הארץ ישראלית המתחדשת, מוצג במוזיאון שהוקם על ידי עמותת דור הפלמ"ח כמרכז תרבותי וחינוכי להנחלת מורשת הפלמ"ח. במהלך הביקור במוזיאון עוברים המשתתפים בין תחנות בזמן, המעוצבות בכשרון הנאמן לתקופה, ומתארות את הארגון מהקמתו ועד מלחמת השחרור. המבקרים במקום מצטרפים, ברוח המוזיאונים החוויתיים, לקבוצת צעירים המתגייסים לפלמ"ח ערב הקמתו. שייק'ה, רוחל'ה, אהרל'ה וחבריהם הנושאים שמות חיבה עם סיומות דומות, מייצגים את לוחמי הפלוגות והחטיבות השונות ודרך סיפוריהם האישיים והקשרים ביניהם מתחילים להיחשף מבנה הארגון והמבצעים שלקח בו חלק, אווירת התקופה וההווי המיוחד שכלל צ'יזבטים ושירה מסביב למדורה.

המוזיאון מציע גם הדרכה בתערוכות המתחלפות ואפשרות לדפדף בין צילומי ההיסטוריה באלבומי תמונות שותיקי הארגון הנציחו בהם את חטיבתם. עוד במקום – ספרייה וחדר בו מוצגים מכתבים אישיים ותיעוד של הנופלים.

( 25 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • Simagonzalez

  Simagonzalez
  מומלץ מאוד|5 22.12.16
  היה מאוד יפה! הביקור במוזיאון הפלמ"ח ממש חיבר אותי לעבר, לקום המדינה ועזר לי להבין מה קרה בשנים האלה בארץ ישראל. אני ממליצה במיוחד לצעירים ללכת.
 • צ'ומפי

  צ
  מרגש באופן יוצא דופן|5 31.10.16
  קשה לתאר את ההרגשה של המקום המיוחד הזה המנציח את המורשת המופלאה של אנשי הפלמ"ח. אני התרשמתי מהאיסוף המדוקדק של כל לוחם. הילדים התרגשו מהסיפורים הפשוטים על הלוחמים המופלאים האלה.
 • briza

  briza
  חווית הפלמח|5 26.07.11
  השם "מוזיאון" לא עושה צדק עם המקום ואולי מרתיע חלק מהאנשים מלהגיע. המקום אינו מוזיאון עם תצוגות של פריטים ומכתבים בארונות זכוכית, אלא חוויה אור קולית. המבקר הולך בין אולמות חוויתיים ועוקב אחרי קורות חבורת חברה צעירים בין 1941 ל1951. האולמות מושקעים בתפאורות ומיטב הפירוטכניקה ואמצעי ההקרנה. זה כמובן הופך את הביקור לאטרקטיבי ביותר לילדים, אבל גם למבוגרים. סה"כ שעה וחצי היסטוריות מעניינות. חובה להזמין מקומות מראש.
 • רוט

  רוט
  חוויה מיוחדת|5 24.08.10
  ביקרתי במוזיאון עם משפחתי. ילדי (8,11) למודי המחשב ופארקי השעשועים היו מרותקים. קצת עזר שהם ידעו שסבא שלהם היה בפלמ"ח, אבל את עיקר העבודה עשתה העלילה המעניינת והמומחשת. גם אנחנו המבוגרים נשאבנו לחבורת הפלמ"חניקים ותוך כדי כך למדנו הרבה. עמותת הפלמ"ח עשתה עבודה מדהימה. חבל שאין עוד מקומות כאלה.
 • eitants

  eitants
  ביקור מרתק|5 17.08.10
  מעביר את רוח התקופה בצורה חוויתית וזורמת, כאשר המבקרים הופכים לחלק מעלילה מצויין לילדים ומבוגרים
 • תלתן

  תלתן
  אני ממליצה בחום|5 16.12.09
  לא תמיד קל להביא ילדים למוזיאון , ועוד למשהו שנשמע "כבד" : מוזיאון הפלמ"ח. אבל אחרי שהצלחתם להביא אותם עד למוזיאון , לא בטוח שתצליחו להוציא אותם משם. מוזיאון אקטיבי , מרתק ומעניין. החדר עם האלבומים הענקיים המלאים בתמונות מרתק. ביקור בחדר הנופלים , מרתק לא פחות. במגירות האישיות לכל נופל , מקופלת מעט מההסטוריה הפרטית שלו. לנו , הסיור היה מרתק ביותר.
 • peerfamily

  peerfamily
  מדהים !!!|5 08.10.09
  אתר חובה. המוזיאון הוא לא מוזיאון רגיל, אלא מוזיאון שמספר סיפור, והמבקרים הם חלק מהסיפור. המבקרים מצטרפים לקבוצה של מתגייסים לפלמ"ח ועוברת איתם את כל המסלול עד הקמת מדינת ישראל. תוך כדי כך לומדים על מורשת הפלמ"ח. עשוי היטב,מאד מעניין, ושעה וחצי חולפות ללא רגע דל.
 • l9901

  l9901
  מקסים כמו שמוזיאון צריך להיות.|5 11.02.09
  חבל, חבל שאין עוד כאלה בארץ. הכל מומחש בצורה מאוד חוויתית. כאילו אנו חיים ברגע זה את התקופה ההיא של פעם. מטיילים ולא רק בדמיון ברחובותיה של תל אביב. אין ספק כי אחרי שתבקרו כאן המושג מוזיאון ישתנה בתפיסתכם. כשיצאתי, רציתי מיד לשוב ולגנוב עוד כמה דקות של החיים אז, למרות שלא היו קלים. אשוב עם הילדים כשאלה יגדלו ולו במעט... מאוד מאוד מומלץ! מובטח כי לא תצטערו. תנו צ'אנס להיסטוריה להרשים אתכם.
 • shirleyh

  shirleyh
  מפתיע וטוב.|4 10.01.09
  לא לילדים בלבד. נהננו מאד בסיור למבוגרים. הסיפור מומחש וקולח, ועובר על פני תקופה מלאת אירועים באופן מוצלח בהחלט. נחזור שוב עם הילדים.
 • eliko421

  eliko421
  נהדר|5 10.01.09
  מעביר את חווית ההסטוריה בצורה מומחשת וחיננית. מתאים לילדים.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
מוזיאון תל אביב לאמנותמוזיאון תל אביב לאמנות מומלץ מפה9.8מוזיאון תל אביב תופס מקום מרכזי בסצנת האמנות הישראלית המודרנית. הוא מהווה מרכז חשוב הנותן במה לאמנים ישראליים וכן לאמנים בעלי שם מכל העולם. התארחו ומתארחות בו תערוכות משמעותיות בעולם האמנות המקומי. המוזיאון והמוסדות הסמוכים לו, ספריית בית אריאלה ומשכן אמנויות הבמה הם עורק פועם בלבה התרבותי של תל אביב. המוזיאון הוקם ב-1932 ביוזמת ראש העיר מאיר דיזנגוף. תחילה שכן המוזיאון בביתו של דיזנגוף, אך הרחבת האוסף חייבה את הקמתו של מבנה גדול יותר וב-1971 נחנך משכנו הנוכחי. במוזיאון תצוגת קבע של אמנים אירופאיים מהמאות ה-16 עד ה-19, אוסף אמנות של ציירים מהמאה ה-20 שבו יצירות של אמנים גדולים כקלימט וקנדינסקי ותצוגת קבע של פיסול מודרני ובה גם יצירות של פיקאסו. נוסף על תצוגות הקבע מציג המוזיאון תערוכות מתחלפות בכל תחומי האמנות ותערוכה מתחלפת המיועדת לילדים ונסמכת על אוספי המוזיאון. כן מתקיימים במוזיאון אירועי תרבות כקונצרטים והצגות ומוקרנים בו סרטים. הכניסה למוזיאון לילדים עד גיל 18 היא ללא תשלום, ילדים עד גיל 14 חייבים בליווי הורים.קרא עוד
בית ביאליקבית ביאליק מומלץ מפה9.7בקצה רחוב שנקרא על שמו עוד בחייו, כבוד שזכו לו מתי מעט מיקירי העיר והאומה, נמצא ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. ב - 2009, לאחר עבודות שיפוץ שארכו כשלוש שנים, נפתחו דלתות הבית מחדש לציבור. הבית המרשים בו גר וכתב ביאליק בין השנים 1925-1934, תוכנן על פי מסורת הבניה המזרחית ומשלב בין מזרח למערב. האדריכלות המזרחית לצד הריהוט האירופי שבעלי הבית הביאו אתם, יוצרים תמהיל פיוטי של שולחן שח, כלי חרסינה, בלטות איטלקיות, נרגילה, קשתות וכיפה בראש הבית. בבית שהפך למוזיאון קטן, אפשר ללמוד על קורות חייו של המשורר, שהאישי בחייו היה כרוך עם הלאומי. בקומת הכניסה שקירותיה צבועים בירוק, כחול ואדום, צבעי הקיר המקוריים שנתגלו באקראי בעת השיפוץ ושוחזרו, נמצאים טרקלין האירוח וחדר האוכל שבו שולחן ערוך לסעודה שכבר לא תיהיה. מדרגות עץ מובילות אל הקומה השניה בה התנהלו חייהם הפרטיים של בני הזוג. חדר העבודה והספרייה שבקומה שוחזרו ומספקים הצצה לחייו היותר אישיים של המשורר. מאוסף הספרים המסקרן, אפשר להתרשם רק ממראה עיניים, שכן למען שימורם הם ננעלו מאחורי חלונות זכוכית. במספר עמדות מחשב מוצגים תולדות האיש וקרא עוד


מרכז נא לגעתמרכז נא לגעת מומלץ מפה9.5מרכז נא לגעת, הנמצא בבית מרשים בנמל יפו, הוא הרבה יותר מסתם בניין יפה, המהות והפעילות המתקיימות בין כתליו הן אבני החן האמיתיות. המקום הוא במה לתרבות ואמנות יוצרת המקדמת דיאלוג שוויוני ומובילה לשינוי חברתי, מתוך אמונה ברוח האדם וביכולתו לגעת ולשנות. המרכז הוקם בשנת 2007 בנמל יפו על ידי עמותת 'נא לגעת' במטרה להעצים את אוכלוסיות החרשים, עיוורים והחרשים-עיוורים בישראל, להוות פלטפורמה לשילובם בתחומי התרבות והבידור בישראל ולהשריש ערכים של פתיחות, סובלנות וקבלת השונה אל מול הקהל הרחב. מרכז נא לגעת הוא בית לתיאטרון נא לגעת - התיאטרון הראשון והיחיד מסוגו בעולם שכל שחקניו הם חרשים-עיוורים (עם לקות כפולה), מתחם האירועים קפיש – בית קפה ומתחם לאירועים בו מתקשרים האורחים בשפת הסימנים עם צוות המלצרים החרשים, מסעדת בלקאאוט - מסעדת שף כשרה בחשיכה מוחלטת עם מלצרים עיוורים וכבדי ראייה, המציעה חוויה קולינרית יוצאת דופן, ומרכז הסדנאות בו נערכות מגוון סדנאות בחשיכה וסדנאות שפת סימנים בהובלת צוות מנחים מקצועיים, עיוורים וחרשים.קרא עוד
עוד אטרקציות