גן האמנות במוזיאון ישראל

מומלץ מפה
8.8
סוג: גן פסלים
 

מאז נפתח מוזיאון ישראל הפך גן האמנות ע"ש בילי רוז לאחד ממוקדי העניין במוזיאון - מקום שבו נערכים אירועים רבים, פסטיבלים, ירידים ועוד. גן זה, בן עשרים ושמונה הדונמים, שתכנן הפסל איסאמו נוגוצ'י כדי לשכן בו את אוספו של בילי רוז, בולט ביייחודו ובמקוריות בין גני פסלים ופארקים אחרים בעולם. מרחביו הפתוחים, נופיו המרהיבים, סהרוני הסלע, המידרגים הרצופים אבן, החצרות הכלואות בין קירות בטון, הצמחייה הפזורה בתכנון מחושב, ובין כל אלה הפסלים, שמיקומם נקבע מתוך שיקול דעת, הפכו לשם דבר בין גני הפסלים בעולם.

גרעינו של אוסף הפסלים בגן הם עבודותיהם של רודן, בורדל, מאיול, ארכיפנקו, ליפשיץ ואחרים והם הגיעו למוזיאון מאוספו של האספן בילי רוז, אשר הלך לעולמו עם חנוכתו של הגן בשנת 1965. מאז נוספו לאוסף שבגן פסלים חשובים רבים, של אמנים מודרנים ואמנים ישראלים, בהם "צדודית" של פיקאסו, "אהבה" של רוברט אינדיאנה, "חוליות" של הנרי מור, "התפוח האכול" של קלאוס אולדנבורג, "נגב 7" של מגדלנה אבקנוביץ, ועבודותיהם של ארמן, מארינו מאריני , מנשה קדישמן ועוד רבים אחרים.
לאחר סיום שיפוץ המוזיאון בשנת 2010 , נוספו לגן פסלים חדשים של חשובי הפסלים בעולם היום. אניש קאפור, היפוך העולם,
ירושלים (2010) ואולאפור אליאסון, והייתה הקשת (2010) , מיכה אולמן, יום השוויון (2005-2009) ומרק דיון, בית ממכר ספרים (2008).

( 5 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  א ה ב ה|5 26.04.16
  לא משנה כמה פעמים אני מגיעה לגן הנפלא הזה, הוא תמיד נהדר, מרגיע,מסקרן, מרענן, מתאים עצמו למצב הרוח ולשותפי הדרך.
 • נדבעדן

  נדבעדן
  גן מקסים|5 11.02.06
  פסלים שונים ומיוחדים תצפית יפה לעבר הכנסת, גבעת רם ומקום נחמד לילדים לפרוק את השקט והרצינות מהמוזיאון.
 • batami

  batami
  פסק זמן מהמוזיאון|5 17.03.04
  גן פסלים גדול עם נוף מרהיב. ילדים יכולים לטפס על חלקם ולשחק על הדשא ביניהם. עדיף לא לטייל בשעות החמות
 • codish

  codish
  מצוין לילדים ומבוגרים כאחד|5 02.09.03
  בחופש הגדול הואר הגן בלילות למשך שבועיים - מדהים. אם עושים זאת שוב - לא להחמיץ.
 • נירהפישר

  נירהפישר
  לכו עד הסוף - שם ההפתעה הגדולה|5 27.03.03
  גן יפה ומרווח עם נוף יפה של גבעת רם. בסוף הגן, בפינה מרוחקת יש פסל של חדר ששווה להכנס אליו, בפנים יש הפתעה שמשתנה כל יום וכל שעה....
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


טיילת ארמון הנציבטיילת ארמון הנציב מומלץ מפה9.5הנציב העליון לא גר כאן יותר, אבל ליד הארמון שהיה ביתו נמתחת כיום טיילת שאורכה שלושה קילומטרים. היא צופה אל ירושלים העתיקה, ונדמה שכיפת הזהב נמצאת במרחק נגיעה. בעצם, מדובר בשלוש טיילות שחוברו להן יחדיו, שנקראו על שם שלושה אנשים שונים: שרובר, האז וגולדמן. זהו מקום המפגש בין הארץ הנושבת לבין הישימון – בין ירושלים למדבר יהודה. לפי המסורת היהודית, התצפיות מהמקום החלו כבר בתקופת האבות, עת צפה מכאן אברהם על הר המוריה בדרכו אל מקום העקידה. הטיילת היא מקום רומנטי להפליא, לאורכה פזורים נקודות תצפית וספסלים אבל ברוב שעות היום היא עומדת בשיממונה. העונה המושלמת לביקור בטיילת היא האביב. אז מכסים את השבילים דשאים ירקרקים ורקפות עולות מן הסלע. המקום מואר בלילה, אבל דווקא בשעות החשיכה הוא פחות אטרקטיבי. סיור מודרך על סגווי, שמפעיל צוות מעיר דוד, הוא דרך מצויינת ומהנה, אם כי יקרה, למצות את הטיילת ולעשות תצפית מלומדת על האיזור.קרא עוד
עוד אטרקציות