1 הגדל תמונה
צילום באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
מעיינות חמת גדר. צילום: באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
מעיינות חמת גדר. צילום: באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
מעיינות חמת גדר. צילום: באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
מעיינות חמת גדר. צילום: באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
מעיינות חמת גדר. צילום: באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
מעיינות חמת גדר. צילום: באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
מעיינות חמת גדר. צילום: באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
חמת גדר בלילה
הועלה על ידי eyalsh
10 הגדל תמונה
חמת גדר בלילה
הועלה על ידי eyalsh
 

חמת גדר

גן הקסמים הירוק של חמת גדר כל כך מאורגן ויפה, שכבר לא רואים שם טבע. ממש קשה להימנע מהמחשבה שמישהו בטח מחמם שם את המים ורק צריך למצוא את חדר המכונות. אבל לא, יש כאן באמת חמישה מעיינות תרמו-מינרליים שבוקעים מבטן האדמה והם עשירים במינרלים שעושים טוב לגוף ולנפש. אם תכננתם טיול וקמתם אל בוקר סגריר, אל תעלו על דעתכם לבטל: דווקא כשיורד גשם כיף להתרחץ במים החמימים – 42 מעלות לאורך כל השנה. אגב, גם קיסרים רומיים ונשותיהם הגיעו לכאן לפני 1800 שנים לחופשות של רחצה תחת כיפת השמים, ובין רחצה לרחצה צפו בהצגות תיאטרון ובטח גם אכלו לא מעט.
מתחם המעיינות כולל בריכות רחבות ומפלי מים, המון דשא וצל, כסאות ומיטות נוחות לרבוץ עליהם בין טבילה לטבילה, בריכת רחצה לילדים וגם שתי מסעדות, חלבית ובשרית. בסמוך לבריכות נמצא ספא וילג' שמציע (בתשלום נוסף) חוויית טבילה שקטה יותר ומגוון טיפולי מגע. כדאי להקצות לביקור בחמת גדר לפחות חצי יום אם לא יום שלם, על מנת ליהנות משפע האטרקציות שבמקום, מרביתן כלולות במחיר הכרטיס.

( 37 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  לחפש כרטיסי הנחה|4 03.12.15
  לצערי לא מצאתי את מיטות המנוחה שהוזכרו למעלה אלא רק כסאות, וחבל. המקום גדול ורחב ידיים. העצים באתר יפהפיים וגם הנוף מקסים. בעונת החורף כולם כמובן מתקבצים במרחצאות החמים, ולמרות יום חול בבוקר, המקום מלא באוטובוסים עם ועדי עובדים (שגם אני לפעמים נמנית עליהם) למרות זאת המים החמים נעימים ומרגיעים, ועם טיפול וארוחה מוזלים יצאנו נינוחים ורעננים.
 • nadavbloch

  nadavbloch
  אתר מיוחד אבל לא ממש כייפי|3 16.11.14
  אין ספק שאתר המרחצאות הזה הוא ייחודי בקנה מידה ארצי בהיבט של המעיינות וגם בהיבט המיקום בנוף פראי עם גדרות ביטחון והגבול הירדני. אבל למי שהיה באתרים דומים בחו"ל קשה שלא להשוות. צפוף מאד, מעט מידי מתקנים הידרותרפיים (ג'קוזי, בועות וכדו') גורם לכך שהזמינות שלהם נמוכה בעת עומס (בחו"ל מפסיקים את פעולתם כל כמה זמן, כך שיש תחלופת אנשים). המחיר הוא אותו מחיר גם ליום שלם וגם אם מגיעים שעתיים לפני הסגירה. בכניסה לא טורחים לתת עלון התמצאות ו/או להסביר מה האפשרויות במקום. התחזוקה בינונית (אריחים חסרים בברכת המפלים, קילופי צבע). מזנונים יקרים מאד וגם הלוקרים בתשלום.
 • סגלגלה

  סגלגלה
  מומלץ בערב קר, יקר...|3 22.10.14
  מוצאי סוכות, 20:00 בערב, האתר היה יחסית מלא אבל לא נורא. רוב הדברים היו כבר סגורים ולכן לא הוגן שהמחיר נשאר יקר *מאוד*, ובכל זאת נהנו לרחוץ במים החמים ולהתייבש באוויר הקר. המזנון ליד הברכות יקר בצורה היסטרית. לא הייתי כאן בקיץ, אבל דמיוני אומר לי שמדובר במרק מהביל (מי רוצה לרחוץ במים כ"כ חמים ואז לצאת לאוויר הרותח של דרום הגולן?). לסיכום, נחמד פעם ב... יש הנחות די משמעותיות לתושבי הגולן, גמלאים וכולי
 • nachsht

  nachsht
  מקום מיוחד|4 13.07.14
  לא זול, אבל מאפשר יום בילוי מגוון ומהנה עם המשפחה; הינו ביום שישי ביולי ולא היה עמוס, הבריכה הקרה עם המגלשה היתה מאד מהנה, הבריכות החמות היו גם נחמדות אם כי פחות אטרקטיביות לילדים, מופע התוכים היה מוצלח, גן החיות ככה ככה, התנינים ידעו ימים טובים יותר ואתר העתיקות סגור (חבל), מסעדת המחבת שקיבלנו בה ארוחה כחלק מהדיל נותנת תחושה של מעבר במנהרת הזמן לשנות השמונים. בשל היחוד והגיוון של האתר, נראה לי חובה למשפחות ישראליות, אבל אני לא בטוח שיש טעם ליותר מביקור אחד (אלא אם המים החמים מסיעים לפתרון בעיה רפואית..)
 • נירית1

  נירית1
  נחמד במיוחד ליום חורף|4 15.05.13
  האתר צפוף מדי לטעמי אבל סהכ נחמד, בריכות שוות חמות וקרות, אטרקציות לילדים - תנינים, מופע תוכים..סה"כ נחמד, בפרט כשמזג האוויר לא איפשר סתם לנפוש בכנרת. מחיר כניסה לא זול (91 שח בחג) אבל ניתן להשיג כרטיסים מוזלים דרך ועדים.
 • avron

  avron
  חוויה רטובה וכנראה בריאה|4 27.10.11
  המקום שודרג משמעותית מהפעם הקודמת והרחוקה שביקרתי בו. אבל עדיין יש מקום לשיפור המלתחות הדי עלובות, צירוף תאי איחסון לכרטיס הכניסה כמו בחמי טבריה והתקנת מתקני מים קרים גם במחיר הפסד מסויים ממכירת שתיה. בבוקר יום ה' של שבוע עבודה היה יחסית שקט ורגוע (אם כי היו כמה בבונים צעקנים). סהכ ההתרשמות חיובית ומהנה.
 • sagyi

  sagyi
  חויה ליום חורף קר|4 05.02.11
  הטבילה במרחצאות החמים ביום חורף קר היא תענוג אמיתי- בערב פתוח עד 2200. ככל שיותר קר החוויה גדולה. ועכשיו גם מקפידים יותר על הנקיון ועל הסדר.
 • meron16

  meron16
  חוויה לילדים|4 28.08.10
  יש מופע תוכים מצויין ב-11:00. מומלץ להגיע לפני כדי להספיק את פינת הליטוף (יחסית אנושית). אח"כ סיבוב מרתק אצל התנינים ואז לבריכות המים הקרים. אנחנו ויתרנו על מעיינות הגופרית והעתיקות (אולי כשהילדים יגדלו). להביא הרבה מים קרים ולא לבנות על מסעדת המחבת...
 • avikatz22

  avikatz22
  ככה|3 13.08.10
  עקב זכרונות מפעמים קודמות, לא התקרבנו לצד של הבריכות ובייחוד לא למסעדות הזכורות כמזויעות. עשינו סיבוב בין בעלי החיים, מופע התוכים ממש ממש יפה, והאכלת התנינים חביבה. סה"כ מקום שמשום מה מעורר סלידה, אבל שווה ביקור חד פעמי לילדים.
 • codish

  codish
  בילוי מצוין של יום עם המשפחה|5 09.05.10
  מגוון האפשרויות במקום מבטיח משהו טוב לכל בני המשפחה - חיות - בעיקר תנינים כמובן, מרחצאות חמים (אצלינו נהנו מגיל 12 ומעלה - לקטנים היה מסריח מדי) עם המון השקעה במפלים וב"גקוזי" ובריכת מים מתוקים נהדרת. לילדים גם מגלשה מדהימה ומתקן ספלא ששהעסיק את הקטנטנים. למי שיש עוד כח נותרו העתיקות... המקום מושקע, נקי ושמור. ח-ו-ב-ה!!! לבוא עם קופונים או כרטיסי הנחה שיש כמעט בכל חברה גדולה (לפחות לעובדי שירותי בריאות כללית יש).
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
המוזיאון הפתוח לצילום תל חיהמוזיאון הפתוח לצילום תל חי מומלץ מפה9.4המוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה בתל-חי הוא המוזיאון היחיד בארץ המוקדש לצילום בלבד. בכניסה למוזיאון מוצבות מצלמות עתיקות שגודלן העצום וסרבולן מבהיר באחת את ההתפתחות האדירה שעבר התחום ממצלמות ידניות בגודל אדם למצלמות כיס דיגיטליות. מתחלפות בו שתי תערוכות צילום בשנה ויש גם תערוכת צילומים קבועה. בתערוכות מציגים צלמים ידועים מהארץ ומהעולם ופעם בשנה מוצגת תערוכה של בוגרי בתי הספר לצילום בארץ. התערוכות המתחלפות המתארחות בחלל הנעים מעניינות ומצדיקות את ההגעה לאצבע הגליל. המוזיאון שואף לקרב את הקהל לאמנות הצילום על כל היבטיה ומציע הפעלות בצילום לילדים וקורסים למבוגרים. בחדר הקמרה אובסקורה מומחשת האמרה שתמונה שווה אלף מילים. בחדר החשוך מבינים בפשטות איך פועלות עדשות המצלמה ומתרגמות את הנראה דרכן לתמונה. ילדים כמבוגרים יכולים לפתח תמונות שעיצבו בחדר חושך ולראות את הקסם הכימי מתהווה לנגד עיניהם המשתאות בסדנת פוטוגרמה. אפשר גם לצלם בחצר גן הפסלים במצלמת נקב ולהשתתף בעוד פעילויות משובחות המבהירות את תורת הצילום בפועל. בסוף הביקור אפשר לצאת החוצה, להתרשם מפסלי החוצות של איזור התעשייה המטופח ולנשום קרא עוד


יער האייליםיער האיילים מומלץ מפה9.4משה אמיתי, האבא של האיילים, היה פעם בוקר עם סוסים ולאסו וכל האביזרים הנלווים. רמת הגולן היא אולי המקום היחיד בארץ שמאפשר לגברים להיות קאובואים. תוך כדי חיפוש אחרי גידול חקלאי שיוכל להפוך גם לאתר תיירות הוא נתקל באייל, וככה התחיל מה שהיום הוא יער האיילים. במכלאות היער שביישוב אודם מגדלים עדרי איילים ובהם תמצאו את האייל הנקוד, האייל הגמדי שמקורו בהודו וגם את האייל האדום שהכי מזכיר את אביו האגדי של במבי ומתפאר בקרניים גדולות ומסועפות. במתחמים נפרדים נמצאים בעלי קרניים נוספים ובהם צבאים, אנטילופות, יעלים, עזים ואפילו ג'ימי - ג'מוס יליד המקום, חובב ילדים שאפשר לרכב עליו. במקום גם ביזון אמריקאי שבאמצעותו ניתן לעמוד על ההבדל בינו לבין הבאפלו. בחצר מבצעים העופרים תעלולי קפיצה לגובה, אוכלים מכף היד פרוסות לחם ובליווי מדריך תקבלו הסבר במה האיילים שונים משאר בעלי הקרניים, איך עושים שופרות ועוד. לאחר מכן תוכלו לטייל ברחבי יער אודם בנהיגה עצמית על רכבי גולף. בגן החיות הקטן שבמקום נמצאים סוסי פוני עליהם אפשר להרכיב את הילדים ולטייל ללא תוספת תשלום או הגבלת זמן. עוד אטרקציות במקום כוללות פקרא עוד
עוד אטרקציות