1 הגדל תמונה
דגם צוקטן של מאיץ החלקיקים במכון ויצמן במיני ישראל
הועלה על ידי נירית1
2 הגדל תמונה
מיני ישראל
הועלה על ידי נירית1
3 הגדל תמונה
מיני ישראל
הועלה על ידי eyalsh
4 הגדל תמונה
מיני ישראל
הועלה על ידי eyalsh
5 הגדל תמונה
מיני ישראל
הועלה על ידי eyalsh
6 הגדל תמונה
מיני ישראל
הועלה על ידי eyalsh
7 הגדל תמונה
רחבת הכותל
הועלה על ידי ברק אורי
8 הגדל תמונה
אתר החרמון
הועלה על ידי ברק אורי
9 הגדל תמונה
חיפה
הועלה על ידי ברק אורי
10 הגדל תמונה
הכותל
הועלה על ידי tomika
11 הגדל תמונה
מסגד אל אקצה
הועלה על ידי tomika
12 הגדל תמונה
החרמון
הועלה על ידי tomika
13 הגדל תמונה
נתב"ג
הועלה על ידי tomika
14 הגדל תמונה
הכנסת
הועלה על ידי tomika
 

מדינת הילדים

פארק מיני ישראל מנסה להציע מודל מוקטן של מדינת ישראל, בנוסח פארקים דומים בעולם, המעוצב כמגן דוד, מחולק לשישה אזורים: ירושלים, תל אביב, חיפה, דרום הארץ, צפון הארץ, מרכז הארץ ואזור של מודלים כלליים. בכניסה לפארק מקבלים מפה ואיתה אפשר להתחיל ולטייל בארץ הקטנה מיני ישראל. בתוך כל אזור יש ייצוג ליישובים, למבני תעשייה, לאיצטדיוני ספורט, לשדה התעופה, למקומות קדושים ולאתרי תיירות נוספים שמהווים אטרקציות חובה בגודלן הטבעי לתיירים כמו הגן הבאהי בחיפה, מצדה, ומנזר לטרון.

הפארק מציג ערים וישובים לפי תפיסה גיאוגרפית ודמוגראפית לא ברורה. כך למשל, העיר תל אביב זוכה לייצוג נרחב על שכונותיה, ולעומת זאת הקיבוץ מופיע כאב טיפוס לקיבוץ ללא שם שמנציח את הרושם שהותיר עלינו הקיבוץ עד לפני כעשרים שנה. מגרש המשחקים הענק הזה נבנה כנראה עבור הילדים שמבחינתם עניינים של גודל ויחסיות הם לא יותר מאשר משחק ילדים. בין האתרים מופיעים שלטי פרסומות שלא ברור אם הם מדמים את השלטים שהארץ התמלאה בהם או שהם נותני החסויות של האתר. ילדים שאוהבים מטוסים, בתים קטנים עם בובות ואפקטים קוליים הם קהל היעד של המקום הזה שזכה לנוף של מנזר לטרון ולמטע עצי שקד שמדי ינואר- פברואר מקדם את הבאים למקום. מי שניחן במבט ביקורתי יותר עלול להתאכזב.


במקום יש אמפי תיאטרון למופעים תחת כיפת השמיים, ימזנון, חנות מזכרות, אולם כנסים ואירועים ופינות משחק לילדים ובצמוד לו מגרש עם מכוניות קארטינג.

( 104 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • נדבעדן

  נדבעדן
  מעניין|3 12.10.17
  לדעתי חל שיפור בתחזוקת המקום. במהלך חופשת הסוכות היו מופעים לילדים. הדגמים מתוחזקים ברמה סבירה עם תחזוקה שוטפת. ישנה הדרכה בחינם שעושה קצת סדר בין כל הדגמים הפזורים. ישנם עוד 2 אטרקציות נוספות בעלות של 10 ש"ח כל אחת, סרט בתלת ממד על ישראל ממעוף הציפור ( לא משהו...) ושיט של 5 ד' בסירת פדלים לילדים. אתר מעניין ומלמד במיוחד לילדים
 • daphnaol

  daphnaol
  מקסים ומלמד|4 10.04.15
  מקום מקסים, מלמד על האתרים המרכזיים בארץ, אטרקטיבי לילדים, ביקור הערב מומלץ
 • lewinste

  lewinste
  עצוב לראות אתר כזה כל-כך מוזנח|2 17.07.14
  הביקורות הקודמות מדוייקות - יקר מאוד ומוזנח בצורה קיצונית. חלק מהמוצגים כלל לא עבד בטענת שיפוץ אך כנראה זה שיפוץ שאורך זמן רב מאוד, שכן לא ראינו אפילו מוצג אחד ששיפוצו הסתיים. למי שלא ביקר מעולם באתר, סביר לבקר בפעם הראשונה. למי שביקר כבר באתר - לא כדאי לבקר בשנית.
 • orinirit

  orinirit
  אכזבה|2 08.10.12
  גם אני מצטערת שלא קראתי את הביקורות הקודמות.. מחיר הכניסה למשפחה גבוה באופן לא מוצדק, אפילו עם הנחה משמעותית של ועד עובדים. בנוסף ההרגשה היא של מסחטת כסף - ניסיון למכור ״אטרקציות״ פשוטות במחירים גבוהים. ההפעלות לילדים שאינן בתשלום ברמה נמוכה. בנוסף המקום מוזנח ולא מושקע. מי שראה מיצגים דומים בחו״ל יבחין בקלות בהבדלים.
 • alberteran

  alberteran
  גרוע, במיוחד עם ילדים!|1 30.09.12
  תארו לכם שאתם הולכים ללונה פארק ואחרי ששילמתם כניסה (יקרה) אתם צריכים לשלם גם על כל מתקן בנפרד, מקומם לא?! ככה זה מיני ישראל. לא להגיע.
 • nadavbloch

  nadavbloch
  לצערי הזדעזעתי|1 30.09.12
  חבל שלא קראתי את מה שכתבו קודמי שכן הביקור היה נמנע. המחיר יקר והציפיות לאתר כמו הדומים לו בחו"ל. אבל, התחזוקה מזעזעת:1. המוצגים דהויים, בחלקם מתקלפים וסדוקים, דבר שניתן עוד להבין בגלל השמש הקופחת באזורנו, אבל גם מכוניות שבורות, חסרות גלגלים, נראה כאילו אספו צעצועים שבורים באשפתות. 2. אכזבה גדולה לראות שרוב המתקנים הדינמיים שפעלו פעם אינם פועלים יותר (רכבות, מכוניות וכדו'). 3. הזנחה ברמה של ניקוי אבק מגג שקוף, שאיבת עלים מעל גגות מוצגים וכדו'. לא דיי במחיר היקר, בתוך האתר פעילויות בתשלום נוסף. הנחת כרטיס מילואמניק פעיל ניתן רק אם מזמינים מראש. עלות בקבוק שתיה 12 ש"ח בקיוסק המקומי. התאכזבתי
 • ofersan55

  ofersan55
  זלזול במבקר|1 28.09.12
  חבל שלא קראתי את הביקורות קודם. עלות גבוהה מאוד ורמת תחזוקה שואפת לאפס. כמעט כל מקורות המים מרוקנים. צריך להצדיע ברגליים ואולי מישהו שם יבין את המסר.
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  דווקא מאד נהניתי|4 27.09.12
  ונראה לי שהמקום לא מתאים לילדים שלא מכירים חלק גדול מהמקומות. לי היה ממש מרתק להסתובב בין המוצגים השונים ולתכנן את הטיול הבא שלי.בנותי השתעממו. אחרי הצהריים בשעון חורף כמעט אין אנשים וגם הנוף מסביב יפה.
 • m_yaron

  m_yaron
  רעיון יפה, הביצוע פחות|3 28.05.12
  המינאטורות נחמדות, אבל לא נעים לבקר במקום - אין צל, אין הסברים על האתרים (לא כתובים לפחות. כנראה שאפשר לשכור הדרכה) כמות הכיתות שפוקדת את המקום ביום נתון היא עצומה, ושוב - אין צל! בחום של אמצע האביב זה היה קשה, אני לא רואה איך אפשר לבקר שם ביולי-אוגוסט.
 • רעיה3

  רעיה3
  מאוד לא מומלץ!|1 21.10.11
  רמת התחזוקה בפארק מתחת לכל ביקורת, פשוט בזיון- מוזנח,עלוב ומלוכלך.מקומם מאוד לאור המחיר הגבוה שהם גובים. המקום לא מוצל בכלל, ולדעתי בלתי אפשרי להסתובב שם בימים חמים, במיוחד עם ילדים.הרגשתי כאילו נזרקתי בזמן לשנות השמונים כשמקומות כאלה בארץ באמת נראו ככה...היו לי זכרונות ילדות יפים ממדורודם בהולנד,אז כנראה שנצטרך לקחת את הילדות לשם.חבל.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
יד לשריון בלטרוןיד לשריון בלטרון מומלץ מפה8.9משטרת לטרון נבנתה בשנים 1941-1942 בידי שלטונות המנדט על גבעה השולטת על הכביש מתל-אביב לירושלים. במאי 1948 נתפסה בידי הלגיון הערבי שהשתמש בה לניתוק הדרך לירושלים. בחודשים מאי יולי 1948 ערכה ה'הגנה' לא פחות מחמש התקפות על מתחם לטרון, אבל כולן נהדפו בידי הליגיון והסבו אבידות כבדות ללוחמים הישראלים. ב- 1980 הוכרזה משטרת לטרון כאתר ההנצחה הרשמי של חיל השריון, המראה החיצוני של מבנה המשטרה נשמר ומסביבו ובתוכו צמחו והתפתחו מפעל הנצחה מהמרשימים בארץ, ומוזיאון שריון מהגדולים בעולם. אתר ההנצחה כולל מספר מפעלי הנצחה: קיר הנצחה לכ-4800 אנשי חיל השריון שנפלו במלחמות ישראל. שער הגבורה שעל קירותיו מוקרנים באופן אקראי תמונות חללי השריון. מגדל הדמעות הבנוי אל תוך מבנה המשטרה הישן- יצירתו של דני קרוון. באתר גם מעמד יזכור יומי המנציח את הנופלים באותו יום וגלעד תולדות החיים- מאגרי מידע ממוחשבים המאפשרים לראות תמונה, לקרוא ולהדפיס את סיפור חייו של כל נופל. מוזיאון השריון מאפשר ללמוד על התפתחות כלי הרכב המשוריינים והתפתחות הלוחמה המשוריינת מתקופת הפרעונים ועד ימינו. מסביב למבנה המשטרה מוצגים עשרות טנקיקרא עוד


עוד אטרקציות