משק חי בסעד

מומלץ מפה
8.3
 

בעלי חיים לעזרת בני אדם

בקיבוץ סעד פועל משק חי שמטפל בעזרת בעלי חיים באוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. כאן, בסביבת עבודה נעימה ובחברתם המרגיעה של בעלי החיים, תוכלו לבקר, להכיר וללטף חיות שונות. בביתנים הטיפוליים (הכניסה עם מדריך) ניתן לפגוש חיות שעברו תהליך של הרגלה לבני אדם כמו ארנבות, שרקנים, תוכים, דביבונים, חוטמניות וברווזים, בחווה תמצאו תרנגולות, עזים ושאר חיות הבית, ובגדרה נפרדת מסתובבים חופשי צבאים, איילים ועוד.
המקום תוכנן על פי עקרונות הפנג שווי בשיתוף עם זואולוג ומטפלים בתחום הזואולוגיה, תוך התחשבות בצרכים המיוחדים הן של בני האדם והן של בעלי החיים. ביקורים יש לתאם מראש.
הטיפול באמצעות בעלי חיים יעיל בהפחתת מתחים, מסייע ביצירת קשרים חברתיים ובהתמודדות עם מצבים חברתיים, כמו גם חינוך לאחריות, חיזוק הביטחון העצמי, הפחתת התנהגות אלימה, שיפור יכולת הריכוז ועוד. הטיפול נעשה באמצעות בניית תוכנית ספציפית המותאמת לצורכי הקבוצה ועבודה צמודה עם אנשי מקצוע (פסיכולוגים, עובדים סוציאלים וכדומה).
הטיפול מיועד למגוון רחב של אוכלוסיות וביניהן בעלי נכויות פיזיות או נפשיות, חולים כרוניים, לקויי שפה ותקשורת, אוכלוסיית גיל הזהב, נוער עבריין, אסירים, ילדי ADHD וכדומה.

רוצים להיות המדרגים הראשונים?

דרגו עכשיו
עוד אטרקציות מומלצות
שביל הסלטשביל הסלט מומלץ מפה9.5אורי אלון הוא אגרונום, חקלאי ואלוף הארץ בהפרחת יוני דואר. הטיול המודרך שהוא מוביל בחבל הבשור, בין נופי טבע לנופי חקלאות מתקדמת, משלב את כל אהבותיו המקצועיות ואת תחביביו. תחילת הטיול היא בשדות הפלחה ב"דרך השדות", משם עוברים המטיילים לחממות פרטיות בהן אפשר לראות ולטעום תותים מעופפים שהם תותי שדה שגדלים באדניות מוגבהות ובחממה הם מודברים בהדברה ביולוגית ללא שימוש בחומרי ריסוס. בהמשך נכנסים המטיילים לחממות בהן מגדלים עגבניות שרי, עוצרים ליד מכוורות של דבורי בומבוס שהחקלאים נעזרים בהם למטרות האבקה, וממשיכים לפרדס של תפוזים סיניים ותפוזי דם המתפקעים מעסיס אדמדם. בכל אחת מהתחנות במסלול ישנה הפעלה, טעימה או הסבר ובסוף הסיור מגיעים המטיילים לחצר משקו של אלון. שם מפריחים הילדים והמבוגרים יוני דואר כשלכל אחת מהן מוצמדת משאלה קטנה של השולח. במשק של אורי ושולי אלון גדלות לצד שובכי היונים ערוגות תבלין מהם מכינים ביחד לקינוח היום רוטב פסטו שמלווה את הפיתות שנאפות גם הן במקום ומתובלות בסיפורים ואגדות. הסיורים נערכים כשלוש שעות, מתואמים בתיאום מראש ומתאימים לכל הגילאים.קרא עוד


דריג'את - המערה שבהרדריג'את - המערה שבהר מומלץ מפה9.3ג'אבר אבו חמאד הוא בן הכפר הפלאחי דריג'את הנמצא למרגלות הר עמשא, בשולי בקעת ערד. לעומת האוכלוסיה הבדואית בכפרים שמסביב, תושבי דריג'את אינם נוודים במקורם אלא חקלאים, מעבדי אדמות, שהגיעו מדרום הר חברון לצפון הנגב באמצע המאה ה-19. כשהגיעו חצבו מערות למגורים, כפי שעשו במקום ממנו באו, ומערות מסוג זה נשארו עד היום. ג'אבר, שף-קונדיטור באחד ממלונות ים המלח, פותח את ביתו בפני מבקרים ומזמין את אורחיו לסיור בכפר, מהמערות למעלה ועד לחדר האירוח במורד הכפר, במהלכו מספר ג'אבר, בחן והומור, ולא פחות מהם במהירות דיבור אסטרונומית, אודות ההיסטוריה של הכפר ומצבו כיום. במהלך הדברים משלב ג'אבר סיפורים מתוך חוויותיו האישיות במערה ואנקדוטות מתהליך השתלבות הכפר ותושביו בעולם המודרני. אגב, הכפר יושב ממש על דרך רומית עתיקה מהמאה ה-3 שחצובים בה מדרגות עתיקות - דרג'את בערבית. לאורחים מוגש כיבוד קל של תה וקפה ופיתות חמות הישר מהטאבון. בדיוואן המשפחתי אפשר להזמין, בתיאום מראש, ארוחות כפריות שמכינות אשתו ובנותיו של ג'אבר וכן נמכרים שמן זית, לבנה שנעשית מדי אביב מחלב עזים, ותבלינים.קרא עוד
עוד אטרקציות