מואה מוכר בשם הערבי "מוית עוואד". המקום שימש תחנת דרכים על הציר המפורסם של דרך הבשמים הנבטית, או במינוח הקרוב יותר למציאות ההיסטורית: דרכי המור והלבונה. כתחנת דרכים כזו הוכרזה מואה על ידי אונסק"ו כאתר שימור עולמי. התחנה שימשה למנוחת הסוחרים שהעבירו סחורות על דבשות גמלים מדרום ארצות ערב לעזה,

ומשם באונייה עד לרומא - מסע של כ-1,000 ק"מ שארך כ-65 ימים.
במואה מכלול ארכיאולוגי ובו חאן דרכים עתיק, מצודה קטנה השומרת על החאן, מעיין ובריכת אגירה מטויחת וכן שרידי מבנים, אמת מים וחקלאות מדברית. בין המתקנים החקלאיים נמצא בית בד יחיד מסוגו בארץ להפקת שמן זית בסגנון רומאי.

( 4 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • goodlife

  goodlife
  דרך הבשמים - נושא לטיול|4 23.12.06
  כל המרחב מדימונה עד אילת עמוס במקומות מרתקים. לחלקם נדרש 4*4 אך לחלקם (הגדול) ניתן להגיע עם רכב פרטי. מי שיורד לאילת מומלץ לו שישכים קום ויסייר במקומות כדוגמאת מואה. מואה עצמה - מעניינית, קלה להגעה ולסיור, וקרובה לאתרים נוספים מעניינים בסביבה - פארק ספיר, דרך השלום וכו''.
 • batami

  batami
  מזכרת מדרך הבשמים|4 10.12.05
  עיירה נבטית ביזנטית על דרך הבשמים. כדאי לעשות אתנחתא בדרך לאילת ולבקר במקום. אם יש פנאי כדאי להכנס לנחל קצרה, ולראות את התצורות הגיאולוגיות המדהימות.
 • guyeran

  guyeran
  הבטחה לא ממומשת|3 03.12.03
  פעם היו עוברים כאן בדרך מחצי האי-ערב לעזה. עם השתוללות השלום באיזורנו חשבנו שגם היום יוכלו לעבור כאן בדרך מפטרה ל-, נאמר, אשקלון. החלום לפתוח באיזור מעבר גבול ואיזור תיירותי פורה ומשגשג נותר בגדר חלום, ודי מרוחק עבור רובנו ככזה.
 • yigalc

  yigalc
  בדרך לדרך הבשמים|5 28.11.03
  מואה היא נקודה יפהפיה בלב דרך הבשמים בערבה. מומלץלסייר במקום בלויית מדריכים מהערבה.
- 1
אתר מפה מעדכן בקביעות שעות פתיחה וטווחי מחירים, אך תמיד מומלץ לבדוק מראש עם המקום.
עוד אטרקציות מומלצות
מרכז מבקרים רמוןמרכז מבקרים רמון מומלץ מפה9.1מרכז המבקרים החדש במצפה רמון עוסק בשני נושאים עיקריים. האחד הוא הנצחתו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון. השני הוא מכתש רמון. הביקור באתר המשודרג אורך כשעה ומתנהל תוך כדי מעבר בארבעה חללים שבהם מוקרנים סרטים בתזמון אוטומטי. בראשון סרטון קצר המקבץ אירועים בחייו של אילן רמון. בחלל האודיטוריום, אליו עוברים מיד אחר כך, מוקרן סרט ארוך ומדמיע, עם סוף עוצמתי במיוחד, על משימתו האחרונה של רמון במעבורת החלל קולומביה. מרגשות במיוחד הן שיחות הוידאו בין רמון ומשפחתו, שהתקיימו תוך כדי השהייה שלו בחלל, ושולבו בסרט. האולם השלישי עוסק במכתש. מודלים להפעלה עצמית ממחישים את תופעות הטבע של בלייה וקימוט שכבות הסלע, התפרצות געשית ומאובנים אבל שיא הביקור הוא במיצג התלת ממדי שבמרכז האולם. המיצג מסביר באופן ברור ומרהיב את מה שאלפים לא הצליחו להסביר היטב קודם – איך נוצר מכתש. כרקע, מסופר לצופים גם כיצד נוצר כדור הארץ ומהם התקופות הגיאולוגיות החשובות שעבר הכדור. פטנט ישראלי מיושם כאן בהצלחה יתרה ומאפשר את הצגת הסרט על גבי מסך גמיש ודינאמי, שמושתת על חמישים בוכנות, ומעניק את הממד השלישי. בחלל האחרון מוקרן סרקרא עוד


עוד אטרקציות