1 הגדל תמונה
שביל פרות החלב
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
שביל פרות החלב
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
חליבה
הועלה על ידי tomika
4 הגדל תמונה
יש גם אפיית פיתות
הועלה על ידי tomika
5 הגדל תמונה
ברפת
הועלה על ידי tomika
6 הגדל תמונה
חליבת פרות בשביל פרות החלב.
הועלה על ידי drorsi
7 הגדל תמונה
בהפעלה
הועלה על ידי tomika
 

אז איך עושה פרה?

בחוות שביל פרות החלב שבבית לחם הגלילית, נערכים סיורים רגליים אל הרפתות בהן אפשר ללמוד על חיי הפרות מיום ההמלטה ועד בגרותן, על המזון אותן הן אוכלות, על תהליך הרבייה המלאכותית ברפת ובחירת הפר המתאים לכל פרה, על ייצור החלב, התפתחות החליבה מהשיטה המסורתית הידנית ברפת שבנו הטמפלרים לפני מעל 100 שנה ועד לרובוט שמזהה את עטיני הפרה בקרני לייזר ואף מאבחן את מצב הבריאות שלה. הילדים מוזמנים ללטף את העגלים, להגיש את המזון לפרות בעזרת אתים או מטאטאים, לחלוב, להכין שוקו ולהשקות עגלים באמצעות בקבוק חלב.
עוד במקום: סוסים, תרנגולות, ארנבות ופינת ליטוף. יש להצטייד בביגוד המתאים לפעילות בחווה חקלאית. הסיור נמשך בין שעה לשעתיים.

מקומות לינה מומלצים באזור הטיול: שבט אחים

( 52 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • hagit42

  hagit42
  התאהבנו|5 17.09.12
  הגענו באביב לביקור ספונטני בבית לחם הגלילית. במקרה נתקלנו בפרסומת לרפת. ניגשנו לראות הצעקתה. צביקה שהדריך אותנו, מלא חוש הומור, הראה לילדים בקבוצה בהתלהבות את כל התהליכים שמתרחשים ברפת, מרפת ידנית עד לרובוטית, לבסוף, הכנו שוקו וחמאה, נהננו מאוד. מתכוונים לחזור לביקור נוסף, הפעם, בעונה אחרת.
 • rellybaron

  rellybaron
  מקסים לקטנים!|5 13.04.12
  היינו בקבוצה מלאה בבני שנתיים עד חמש, שהיו פשוט מוקסמים, שיתפו פעולה וצחקו (וגם אנחנו המבוגרים) עם המדריך ניר. לא שכיח למצוא מדריך עם גישה כל כך טובה לילדים. ההדרכה מאוד חוויתית, אפשר ללטף, להאכיל, קצת לחלוב, להכין שוקו. המילה "אסור" כמעט ולא נשמעה ואף עודדו אותנו האימהות לתת להם לעשות הכל לבד ולהפסיק לנג'ס. וגם יש להם טרקטור שם, בונוס ענק בשביל בנינו חובב הטרקטורים (-:
 • alarikh

  alarikh
  מצויין|5 17.03.12
  בנות נהנו מאוד, התנסו בחליבה והאכילה של עגלים ו כמובן הכנת שוקו מחלב טרי. מדריכה מציינת.
 • dove1

  dove1
  אולי לעירוניים...|1 14.10.11
  לא ברורה לי ההתלהבות של כל המדרגים כאן. יתכן שהיזם והמדריכים אכן מעבירים את הנושא בצורה מעניינת. אנחנו הגענו, אך החלטנו לוותר על החוויה מהסיבות הבאות: האתר לא מטופח כלל, הפרות מתפלשות בבוץ בו הן שקועות עד לברכיהן, העגלים מוחזקים בכלובים קטנטנים שלא מאפשרים להם להסתובב, מי שרגיל ואוהב לראות פרות רועות בטבע, במרחבים, אין סיכוי שיתלהב ממה שיש לאתר זה להציע (לא כולל אולי הסברים מעניינים).
 • יעלשטיין2

  יעלשטיין2
  מקסים מקסים מקסים אבל....|5 10.06.11
  אני לא רואה שום סיבה שבשעה 10:00 בבוקר המדריכה שיר תהיה כל כך חסרת רגישות כלפי הילדים
 • נעמהירשב

  נעמהירשב
  חקלאי בנשמה|5 05.12.10
  ביקרנו בחנוכה ברפת של צביקה. הסיור היה נהדר. צביקה חקלאי בנשמה המבקרים חשים בזה מייד ונשבים בקסםץ העברנו שעתיים מרתקות הן למבוגרים ובן לילדים. ההסברים מלאי הומור אך גם מעודכנים ורציניים. למדנו המון. הילדים נהנו מאד מהאכלת העגלים בבקבוק ומהכנת השוקו והחמאה. צביקה ידע לשמור אותם בעניינים גם לאורך שעתיים רצופות. בהחלט שווה ביקור. יופי!
 • shabatso

  shabatso
  מעל ומעבר למצופה|5 02.10.10
  דובר על סיור בן שעה וחצי כ"כ נהננו וגם המדריך שלווה אותנו שכעבור שעתיים וחצי פשוט היינו כבר רעבים... סיור שהוא חוויה לכל המשפחה, המון מידע בצורה מעניינית ומצחיקה חוויה לילדים - מומלץ בחום רב!
 • נועהפ

  נועהפ
  מומלץ לקטנים ולגדולים|5 02.10.10
  ביקרנו בחווה וזכינו להדרכה נפלאה של צביקה ובני משפחתו. הסיור מעניין ורלוונטי לגילאים שונים. הסיור מאד חווייתי ומלווה בהתנסויות רבות. חשוב במיוחד לעירוניים שבייננו, כדי להבין את חשיבות החקלאות בימינו ואת מצבה העגום כיום.
 • GULZOHAR

  GULZOHAR
  פשוט מצויין|5 19.09.10
  החבר'ה בחווה עושים הכל כמו שצריך. החל בפינת ההמתנה, דרך ההדרכה המעולה והחוויתית לקטנים ולגדולים ועד להכנת השוקו והחמאה. כשלכל זה מתלווה גם ארגון מופתי ומחירים סבירים לא נותר אלא רק לקוות שעוד מקומות ילמדו כיצד יוצרים חוויה נהדרת.
 • galial2

  galial2
  כל מה שרציתם לדעת על פרות|5 23.08.10
  בלי קשקושים מסביב. דני המדריך, כאילו יצא מספר של מאיר שלו, מקסים מכיר ואוהב פרות. רובוט החלבהי מגניב. לילדים האטרקציה היא האכלת העגלים וחליבה ידנית (טוב, גם להורים). כולם נהנו ולמדו.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
החוויה הדרוזית בירכאהחוויה הדרוזית בירכא מומלץ מפה8.9יוסוף אבו חמדי, הרוח החיה מאחורי החוויה הדרוזית מספק למבקרים בביתו, את כל הדרכים שיבקשו, כמעט, כדי להכיר את העדה הדרוזית שאליה הוא משתייך. מהבית הכי גבוה בכפר ירכא, הוא מפצל שבילים מרתקים בסמטאות הדת הסודית הזו. הוא משתמש בידע הרב שצבר כמורה דרך ובהמון קסם אישי וחום ומוביל את המבקרים לסיור ברחובות הכפר בין אתרי דת, חצרות בתים ואף לוקח לתצפית מהחרמון ועד הים במנזר מבודד במעלה ההר. את מי שרוצה להתערסל בירוק המקיף את הכפר, יוסוף, איש הטבע, לוקח לטיול בחיק הטבע שבו הוא מסביר גם על אורח החיים המסורתי של העדה ועל ענפי החקלאות בכפר. הרבה נקודות תצפית מרהיבות נמצאות בסביבה, וכדאי להשתהות בהן לרגע. מי שרוצה לחוות את הפולקלור הדרוזי ואת התרבות, יכול לתאם מראש מופע דבקה ונגינה ולהיפגש עם קוראת בקפה. חמדי ואשתו אף מכירים את הדרך אל הלב שעוברת בקיבה וחלק עיקרי בחוויה הדרוזית הוא ארוחה חמה בביתם. על מגש כסוף ענקי מוגשות תשאש - פיתות חמות, עבות ונהדרות ממולאות בעלי זעתר, סלט פול חם ותבשיל שומר בר ועדשים שטעים כמוהו תתקשו למצוא במסעדות. מי שלא נרגע מטעמם המופלא של המאכלים יכול להשתתף בסדנתקרא עוד


עוד אטרקציות