גן פסלי העץ של שמחה שילוני

סוג: גן פסלים
 

יצירות מן הטבע

שמחה שילוני הוא קורא בעצים או מפחלץ גזעים, ולמרות שאף הגדרה מן השתיים לא קיימת, הן מתארות אותו באופן מדויק. עשרות שנים הוא אוסף גזעים של עצים מתים, מסתכל עליהם, ומעמיד אותם כמו פסל, כך שיספרו סיפור. לפעמים מתקשרים אליו אנשים לספר לו על גזע עץ שנעקר או נשרף והוא מגיע למקום, בוחן את העץ המת, ומוצא את הזווית שתפיח בו נשמה. במקרים אחרים הוא אוסף ענפים שנשברו בשדה או שנפלטו אל החוף. את כל העצים הוא מציב בגן פסלים שנמצא מול ביתו שבבנימינה, בשטח שבין שני בתים אחרים. בגן הפסלים עומדת תצוגת קבע של אוסף גזעי אקליפטוס ועצי נוי. זו כל האמנות שלו, הוא לא מעבד את החומר, לא יוצר צורות או מפסל מצבים חדשים, רק מזהה ומדגיש את מה שממילא קיים.
אם תטיילו לבד בגן הפסלים, ספק אם תצאו מגדרכם. צריך הרבה דמיון וסבלנות כדי לגלות את היופי שבו. אבל אם שמחה יהיה אתכם, תיווכחו איך גזע שרוף של אקליפטוס מתחפש לסוס נדנדה, כפות תמרים יבשות ללהקת עגורים, גזע נוסף לדב גריזלי גדול שחור שנשען על המרפק, ואחר לראש של נשר. שמחה הוא פלמ"חניק לשעבר, ממקימי קיבוץ חולתה ובוגר המחזור השני של בית הספר החקלאי כדורי. יגאל אלון למד מחזור מתחתיו, יצחק רבין אחד מעליו. מלח הארץ בלי מרכאות. כשהוא מדבר על הגזעים שלו, זה נשמע כאילו הוא מספר אגדה מופלאה. בסטודיו שנמצא מאחורי הבית מוצגות עבודות בסגנון שונה לגמרי. תמונות עשויות מקליפת עצים ופסלוני עץ. אלפי פריטים של אוסף בן למעלה מחמישים שנה. יש לתאם את הביקור מראש.

( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • einatte

    einatte
    מקום מיוחד לבעלי נפש פיוטית|4 11.05.08
    שמחה מקבל בביתו ופותח את ליבו וסיפור חייו. צריך סבלנות לשמוע אותו, אבל זו חוויה מיוחדת, במיחוד לאנשים שעברו את גיל 30, למשפחות (גם ילדים ישמחו לראות את פסליו). הוא גם היה אחד ממניפי "דגל הדיו" באום-רשרש היא אילת ויכול לספר גם על זה. אדם מיוחד מזן מיוחד, כדאי!
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
חצר ראשונים (החצר הישנה בקיבוץ עין שמר)חצר ראשונים (החצר הישנה בקיבוץ עין שמר) מומלץ מפה9.8החצר הישנה של עין שמר הוקמה בשנת 1913 כתחנת שמירה של ארגון השומר בפתחו של ואדי ערה. מאז עברה כמה שינויים, בעיקר עם התיישבות הקבע של אנשי השומר הצעיר בשנת 1927, אבל מבניה נותרו מאז כמעט כשהיו. בתחילת שנות השמונים החלו עבודות השחזור והפיכת החצר למוזיאון הפתוח למבקרים. המוזיאון המושקע והמטופח ממחיש לילדים המבקרים בו את אורח החיים החלוציים בפעילות כאפיית לחמים בתנור לוהט, כיבוס בגדים על קרש, התלבשות בבגדי החלוצים ובפעולות חקלאיות כמסיק והפקת שמן בבית הבד, קציר וטחינת קמח ובציר והכנת תירוש, בהתאם לעונה. הילדים הגדולים יותר והמבוגרים סופגים מידע היסטורי וחברתי על חיי הקיבוץ ובוחנים את הדילמות בחייו של הקיבוצניק כיחיד אל מול החברה לאורך השנים, בחדרי תצוגה בבית האבן הישן. חללי התצוגה מוקדשים לילדות בקיבוץ, לערך העבודה, למקומו של היחיד בקבוצה ולתרבות ואמנות. בחדר תצוגה נוסף, בובות בלבושן של דמויות אופייניות לתקופה מדגימות את שהתרחש בארץ ישראל בימי המנדט הבריטי.קרא עוד


עוד אטרקציות