אתר צפייה בציפורים - נחל חדרה וחוות חפציבה

מומלץ מפה
8.9
 

נחל חדרה, בקטע שבין כביש החוף וכביש 4, העטור בשתי גדותיו בשדרת אקליפטוסים עבותים, וכן איזור חוות חפציבה, משמשים בחורף כמקום לינה לאלפי קורמורנים. המחזה של אלפי הציפורים על העצים מפתיע ומרגש. עצי האקליפטוס שסופגים את כל הלשלשת של הציפורים בעונה זו מלבינים מרוב בושה. מזרחה משם, סמוך לכניסה המזרחית לחדרה, יש כמה גושים של בריכות דגים המושכים ציפורים רבות. הגישה הנוחה והקירבה לריכוזי האוכלוסייה הופכות את הביקור למשימה פשוטה המתאימה לשעה קלה של פנאי.

איך מגיעים: לצפייה בקורמורנים בחוות חפציבה פונים מכביש 4 מערבה כ - 900 מ' מדרום לצומת נחל חדרה. משם, פונים צפונה (ימינה) לאחת מדרכי העפר המגיעות לנחל חדרה או אל הכביש המוביל לחוות חפציבה.

לבריכות הדגים, שהן פחות אטרקטיביות, פונים מערבה מכביש 65 בצומת חדרה מזרח, כ - 3.8 ק"מ ממזרח לצומת נחל חדרה . אחרי קילומטר בערך חוצה הכביש את הנחל בגשר צר שמתאים רק לרכבים קלים. צמוד לגשר, מצפון, יש פנייה ימינה לדרך כורכר הנמשכת לאורך הנחל עד לבריכות. קשה להבחין בפנייה הצרה מבעוד מועד, וכדאי להאט ברגע שמזהים את הגשר.

עונה מומלצת: אוקטובר - פברואר.

ציפורים לצפייה: לבנית גדולה, חסידה שחורה, דיה שחורה, קורמורן גדול.

( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • briza

  briza
  מחזה מרהיב|5 10.11.10
  ביקרנו בחוות חפציבה ומצאנו אלפי קורמורנים על עצי האקליפטוס שליד נחל חדרה. מחזה מרהיב. אכן העצים לבנים מלשלשת הציפורים. יש לברר מראש שאכן יש קורמרנים לפני שמגיעים.
 • atz

  atz
  להגיע לפני הזריחה|5 24.11.09
 • mogly

  mogly
  איזור נחמד - אבל איפה הציפורים|3 25.10.03
  כשביקרתי בסביבות השעה ארבע-חמש לא ראיתי יותר מדי ציפורים. הוראות ההגעה לאזור ברכות הדגים לא ברור. בצומת חדרה נוסעים 3.5 קילומטרים מזרחה על כביש 65 עד לצומת של המרכז המסחרי של גן שמואל ובצומת זאת פונים ימינה לדרך עפר וממשיכים בה עד לבריכות הדגים.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


עוד אטרקציות