לישון
אירוח דרוזי
לבבי ונעים
מול נוף נהדר
בעין אל אסד
לינה בצפון
לאכול
פאב ותיק
ומיוחד במינו
עם מגוון
סוגי בירות
בר מוזה
לבלות
סיור מודרך
בין אפרוחים
ועופות מים
בכפר ברוך

גם בשבת
לטייל
טיול רטוב
לכל המשפחה
כולל שחייה
ושפע צמחייה
הזכי
1 הגדל תמונה
צילום באדיבות ברווזים בכפר
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
צילום באדיבות ברווזים בכפר
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
צילום באדיבות ברווזים בכפר
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
ברווזים בכפר. צילום: יעל צור, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
ברווזים בכפר. צילום: יעל צור, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
ברווזים בכפר. צילום: יעל צור, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
ברווזים בכפר. צילום: יעל צור, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
ברווזים בכפר. צילום: יעל צור, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
ברווזים בכפר. צילום: יעל צור, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
10 הגדל תמונה
ברווזים בכפר
הועלה על ידי מערכתמפה
11 הגדל תמונה
ברווזים בכפר
הועלה על ידי מערכתמפה
 

ברווזים בכפר - ובכל ביצה הס פן תעיר

מרכז המבקרים "ברווזים בכפר" נמצא בלב עמק יזרעאל, בתוך משק חקלאי פעיל, והוא מקום נפלא להתוודע מקרוב למגוון גדול של עופות מים. הסיור המודרך מתאים לכל הגילאים, ואפשר ללמוד בו על ההבדלים בין אווזים וברווזים, מבנה גופם השונה והתאמתו לשחייה ולתעופה.
אחת הפעילויות המרגשות למבוגרים וילדים כאחד היא צפייה באפרוח גדל ומתפתח בתוך הביצה, ואז בבקיעה שלו אל אוויר העולם. למבוגרים מוצעת גם הדרכה על רביית הברווזים, בזמן שהילדים עסוקים בפינת היצירה ובפינת ליטוף האפרוחים הרכים.

( 28 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • drmike

  drmike
  למדנו הרבה|4 14.08.13
  מענין מאוד לכל המשפחה- מדריכות מצוינות עם הרבה סבלנות - אולי צריך לזרז את הסיור קצת והעובדה שהברווזים לא ישרדו יותר מ7 שבועות בחיים מורידה את המצב רוח!
 • yoavbp

  yoavbp
  ברווזים ברווזים בואו הביתה|5 01.08.13
  לקחתי את שני ילדיי בני ה- 5 ו- 10 לביקור במקום ולא הצטערתי. סיור חוויתי- לימודי אודות הברווזים, לא עוד ביקור סתמי בפינת חי אלא סיור עם ערך מוסף ואני מודה שגם אני למדתי כמה וכמה דברים שלא ידעתי. בסיור התמזל מזלנו לראות שתי בקיעות של אפרוחים בלייב, התרגשתי כמעט כמו בלידה של הילדים שלי..:), למדנו על המדגרה, ראינו את משמעותו של תהליך "ההחתמה" ולגבי פינת הליטוף - הילדים לא רצו לעזוב את המקום.
 • nadavbloch

  nadavbloch
  חוויה מדהימה לכל המשפחה|5 31.12.12
  משפחתנו ביקרה במקום ביום שישי האחרון. איריס, בעלת המקום הדריכה אותנו בסבלנות רבה בין תחנות ההסבר השונות. החל מהכרות עם עם ביצים שונות, דרך הכרות עם עופות מים שונים בביצה שיש במשק. שיא השיאים קורה במדגרה שם ניתן לחוות ב LIVE את שלבי ההתפתחות השונים של העובר עד בקיעה האפרוח מהביצה. משעשע לשמוע ביצים מצייצות. כמובן שהמגע הפיזי עם האפרוחי הברווזים בפינת הליטוף, מהווה המחשה נוספת לילדים ומבוגרים כאחד. וזה לא הכל. תודה על חוויה מדהימה ומלמדת.
 • m7611834

  m7611834
  מקום מדהים לכל המשפחה|5 11.09.11
  התארגנו מס' משפחות בחופשה ביום שישי, ביקרנו במקום, החוויה של כל המשתתפים היתה מושלמת, נהנינו ביותר מבעלת המקום וצוות ההדרכה
 • NatalyG

  NatalyG
  מקום מלמד מאוד|5 02.09.10
  היינו במקום באמצע אוגוסט 2010. המדובר בחוויה מעשירה ביותר לכל המשפחה. במקום סיור מודרך הכולל מעבר בין תחנות שונות עם הסברים מפורטים על סוגי הברווזים ואופי חייהם, גם פינת יצירה הממשיכה את החוויה.
 • allonr

  allonr
  מעניין ומהנה|4 30.08.10
  ביקרנו עם ילדים בני 3 שמאד נהנו והתלהבו מהברווזונים הקטנים והמתוקים. הסיור היה נעים וחברותי ולא עמוס מדי. הברווזונים היו מתוקים ביותר וסיפקו בידור לקטנטנים. המקום לא בנוי כמרכז מבקרים מפואר אז מבחינה זו לא לצפות להרבה אבל בהחלט מעניין ומהנה. יש גם פינת ליטוף (של ברווזים בלבד) ופינת יצירה בסוף הסיור. שורה תחתונה מומלץ לבילוי של שעתיים במיוחד בדרך לצפון או בחזרה.
 • yossir

  yossir
  מאיר, מעשיר ו-מהנה חבל"ז|5 27.08.10
  הגענו במסגרת טיול משפחתי בצפון והופתענו לטובה בכל מובן- המקום מאיר פנים, הסיור מושקע, ההסברים שניתנו מובנים ומדוייקים ומראים על לימוד מעמיק והיכרות עם החומר, התאורים מלווים סיפורים מעניינים וקוריוזים. מתאים לכל גיל החל מילדים קטנים עבורם יש הסברים נעימים, פינת ליטוף ופינת יצירה ולמבוגרים - הסבר על תהליך הרביה של הברווזים מלווה בהדמיית מיקרוסקופ (מפתיע!!), יצירת הביצים שאנו קונים בסופר ועוד. הקוריוז הגדול ביותר היה לראות בעיניים כיצד בוקע האפרוח מהביצה-מקסים ומרגש. אם יש לכם הזדמנות לבקר -אל תחשבו פעמיים-מומלץ בחום!
 • ashimron

  ashimron
  מקום חביב גם לגדולים|4 02.04.10
  ביקרנו במקום עם ילדים בני 3, הסיור מעניין ולא מעיק. פעילות יצירה מאוד נחמדה הילדים נהנו.
 • ver

  ver
  חוויתי מאוד|5 27.03.10
  היינו עם הילדים לפני חול המועד, נהננו מאוד מההסברים של המדריכה ומהסבלנות. הילדים ליטפו את האפרוחים הקטנים, האכילו אותם. ראינו אפרוח בוקע מביצה. ממש חוייה לכולם (לקטנים ולגדולים)
 • איתוראן

  איתוראן
  מעניין מאוד|5 20.09.09
  היה מרתק, הינו עם ילדים מגיל שלוש עד עשר, כולם כולל המבוגרים נהנו מאוד. הדרכה מכל הלב, הסברים והדגמה מהפריה תחת מקרוסקופ דרך שלבי ההתפתחות בביצה ועד לפקיעת האפרוח מהביצה במדגרה. וכן יצירה נחמדה לילדים.
- 1
אתר מפה מעדכן בקביעות שעות פתיחה וטווחי מחירים, אך תמיד מומלץ לבדוק מראש עם המקום.
עוד אטרקציות מומלצות


מוזאון העמקמוזאון העמק מומלץ מפה8.2עמק יזרעאל, רק הצירוף הזה מעלה בדמיון תמונה רומנטית של שדות חרושים, חקלאים אוחזים בטוריה ושיבולי חיטה כורעים ברוח. מיתולוגיה ארץ ישראלית של חלוציות והתיישבות. במוזיאון העמק בקיבוץ יפעת, היושב בצדו המערבי של העמק, לוקחים את הניחוח הנוסטלגי הזה צעד אחד קדימה, או במקרה הזה - אחורה, אל ימי ראשית ההתיישבות. בשטחו הנרחב של המוזיאון, מוצג אוסף מרשים בגודלו של פריטים משנות ה-20 וה-30 ועד לקום המדינה. מי שתולדות היישוב מרתקות אותו, ימצא פה עניין רב, גם אם הפריטים מוצגים בסגנון הישן. התצוגה משחזרת את שגרת היום יום של מתיישבי העמק ומתמקדת בחיי הקיבוץ. הלינה המשותפת, חדר הבגדים, המקלחות הציבוריות וחדר האוכל שבו התכנסו כדי לאכול, לשיר ולרכל, מומחשים כל אחד בחדר אופייני לתקופה. בימי הפייסבוק קשה להאמין, אבל הפעמון המוצב בכניסה לחדר האוכל שצלצולו בישר על מועד הארוחות, עורר סערה בחיי הסוציאליסטים בקיבוצים. הם מחו על שהקריאה היא קולקטיבית ולא בטפיחה על כתפו של כל חבר. מקומה של מלאכת הכפיים לא נפקד כמובן ובחצר המוזיאון מוצגים כלים חקלאיים וסדנאות של נגרים וסנדלרים. ביתן חשוב מוקדש לנשים , קרא עוד
עוד אטרקציות