1 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
 

אפרוחים מקרוב

מלטפים כאן ברווזונים ומציצים עליהם בבריכה, אבל אל תטעו - ברווזים בכפר הוא לא עוד חווה, גם לא רק פינת ליטוף או פינת חי. מדובר בכל אלה ובהרבה יותר. המשק של משפחת לוין הוא משק חקלאי ביישוב רגיל בשדות עמק יזרעאל הוותיק, אבל הוא גם פתח לעולם עשיר ומרתק של ידע מפתיע בהעמקתו. יותר מכל דבר אחר, זהו אחד ממרכזי הדרכת בעלי-החיים המקצועיים ביותר שראינו בארץ.
עושר של מידע
לאורך שנים ארוכות של התנסות בגידול ברווזים ובעלי-כנף, בנתה כאן איריס מערך שלם של היכרות עם כל תחום בחייהם של הברווזים ועופות המים. האורחים מגיעים למבנה גדול וממוזג, עם פינת יצירה לילדים ופינת ליטוף ברווזונים, אך זהו רק קצה הקרחון. כל זמן-מה יוצאים מהמבנה סיורים למבנים הסמוכים, ושם נגלה הטבע בעוצמתו - מהטלת הביצים, דרך המדגרה, בית האימון של הברווזונים, בריכה מלאה בעופות מגוונים.
לכל הגילאים
ההדרכה עוברת דרך כל התחנות בחייהם של הברווזים, ומלמדת מבוגרים וצעירים כאחד על אורח החיים של עופות המים. כל תחנה יכולה להיות חווייתית יותר או לימודית יותר, בהתאם להרכב הקבוצה. בימות השבוע יש צורך בתיאום מראש, ואילו בימי שבת יכולות לבוא משפחות ולהתענג על המערך הדידקטי המרשים שהולך ונבנה עם השנים. ידע עצום שמגולם במקום כל-כך צנוע וידידותי.

( 30 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • טלימא

  טלימא
  מרכז הדרכה ברמה אחרת|5 16.05.17
  באנו עם הילדים, כי חשבנו שמדובר בעוד פינת ליטוף עם קיוסק ופינת יצירה. לגמרי לא היינו מוכנים למה שגילינו במקום - משק שהוא מערך שלם של הסברים על עופות מים מהפרייה, דרך הבקיעה ועד תנועת הגוף במים. יכולנו לשבת יום שלם, עוד אחרי שהילדים הלכו לשחק בפינת היצירה, ולשאול שאלות על העולם המרתק שנגלה בפנינו.
 • איילתוניסים

  איילתוניסים
  חוויה לקטנים ולגדולים|4 31.05.15
  היינו מבוגרים עם קטנטנות בנות 4-5 וכולם נהנו ולמדו. סיור בן שעה פלוס משלב הביצה ועד שלב הבקיעה. כולנו התרגשנו לראות את האפרוחים בוקעים מהביצה, היה מרתק ומלמד ללמוד על סוגי הביצים ועופות המים השונים, על תהליך ההתפתחות של האפרוחים הקטנים. יש פינת ליטוף חמודה ופינת יצירה מקסימה. מספק בהחלט עניין ל 2-3 שעות. מומלץ להשתמש בהטבות של לאומי קארד.
 • drmike

  drmike
  למדנו הרבה|4 14.08.13
  מענין מאוד לכל המשפחה- מדריכות מצוינות עם הרבה סבלנות - אולי צריך לזרז את הסיור קצת והעובדה שהברווזים לא ישרדו יותר מ7 שבועות בחיים מורידה את המצב רוח!
 • yoavbp

  yoavbp
  ברווזים ברווזים בואו הביתה|5 01.08.13
  לקחתי את שני ילדיי בני ה- 5 ו- 10 לביקור במקום ולא הצטערתי. סיור חוויתי- לימודי אודות הברווזים, לא עוד ביקור סתמי בפינת חי אלא סיור עם ערך מוסף ואני מודה שגם אני למדתי כמה וכמה דברים שלא ידעתי. בסיור התמזל מזלנו לראות שתי בקיעות של אפרוחים בלייב, התרגשתי כמעט כמו בלידה של הילדים שלי..:), למדנו על המדגרה, ראינו את משמעותו של תהליך "ההחתמה" ולגבי פינת הליטוף - הילדים לא רצו לעזוב את המקום.
 • nadavbloch

  nadavbloch
  חוויה מדהימה לכל המשפחה|5 31.12.12
  משפחתנו ביקרה במקום ביום שישי האחרון. איריס, בעלת המקום הדריכה אותנו בסבלנות רבה בין תחנות ההסבר השונות. החל מהכרות עם עם ביצים שונות, דרך הכרות עם עופות מים שונים בביצה שיש במשק. שיא השיאים קורה במדגרה שם ניתן לחוות ב LIVE את שלבי ההתפתחות השונים של העובר עד בקיעה האפרוח מהביצה. משעשע לשמוע ביצים מצייצות. כמובן שהמגע הפיזי עם האפרוחי הברווזים בפינת הליטוף, מהווה המחשה נוספת לילדים ומבוגרים כאחד. וזה לא הכל. תודה על חוויה מדהימה ומלמדת.
 • m7611834

  m7611834
  מקום מדהים לכל המשפחה|5 11.09.11
  התארגנו מס' משפחות בחופשה ביום שישי, ביקרנו במקום, החוויה של כל המשתתפים היתה מושלמת, נהנינו ביותר מבעלת המקום וצוות ההדרכה
 • NatalyG

  NatalyG
  מקום מלמד מאוד|5 02.09.10
  היינו במקום באמצע אוגוסט 2010. המדובר בחוויה מעשירה ביותר לכל המשפחה. במקום סיור מודרך הכולל מעבר בין תחנות שונות עם הסברים מפורטים על סוגי הברווזים ואופי חייהם, גם פינת יצירה הממשיכה את החוויה.
 • allonr

  allonr
  מעניין ומהנה|4 30.08.10
  ביקרנו עם ילדים בני 3 שמאד נהנו והתלהבו מהברווזונים הקטנים והמתוקים. הסיור היה נעים וחברותי ולא עמוס מדי. הברווזונים היו מתוקים ביותר וסיפקו בידור לקטנטנים. המקום לא בנוי כמרכז מבקרים מפואר אז מבחינה זו לא לצפות להרבה אבל בהחלט מעניין ומהנה. יש גם פינת ליטוף (של ברווזים בלבד) ופינת יצירה בסוף הסיור. שורה תחתונה מומלץ לבילוי של שעתיים במיוחד בדרך לצפון או בחזרה.
 • yossir

  yossir
  מאיר, מעשיר ו-מהנה חבל"ז|5 27.08.10
  הגענו במסגרת טיול משפחתי בצפון והופתענו לטובה בכל מובן- המקום מאיר פנים, הסיור מושקע, ההסברים שניתנו מובנים ומדוייקים ומראים על לימוד מעמיק והיכרות עם החומר, התאורים מלווים סיפורים מעניינים וקוריוזים. מתאים לכל גיל החל מילדים קטנים עבורם יש הסברים נעימים, פינת ליטוף ופינת יצירה ולמבוגרים - הסבר על תהליך הרביה של הברווזים מלווה בהדמיית מיקרוסקופ (מפתיע!!), יצירת הביצים שאנו קונים בסופר ועוד. הקוריוז הגדול ביותר היה לראות בעיניים כיצד בוקע האפרוח מהביצה-מקסים ומרגש. אם יש לכם הזדמנות לבקר -אל תחשבו פעמיים-מומלץ בחום!
 • ashimron

  ashimron
  מקום חביב גם לגדולים|4 02.04.10
  ביקרנו במקום עם ילדים בני 3, הסיור מעניין ולא מעיק. פעילות יצירה מאוד נחמדה הילדים נהנו.
- 1