דרך העפר התלולה שעולה מהחניון הקטן היא תחילתה של ידידות מופלאה. עולים על הדרך - בשום פנים ואופן לא כשיש בוץ - ומתחילים ללכת לאיבוד. בתוך היער יש המון שבילים, ריחות של צמחי תבלין ושרף אורנים, פריחות בעונה הנכונה ותצפיות נוף יפות. כשעולים מהחניון שבכניסה ליערות אלונה במעלה ההר, ולא פונים ימינה או שמאלה, מגיעים לגשר גלילים (גשר עשוי גלילי מתכת שמונע מעבר בקר). חוצים את הגשר וחונים. העלייה התלולה והדי משובשת מתחלפת בלי הודעה מוקדמת ביישורת מיוערת, הצופה אל גוש יישובי אלונה (עמיקם, אביאל, גבעת ניל"י, גבעת עדה וכו'). די בטוח שכל מי שכבר יגיע ירצה לעצור כאן מעצמו. השבילים רחבים וצמרות העצים מדברות בקול רם מין דיבורים שלא מפריעים לשקט לחלחל ולהרגיע. יש כאן גם מטע זיתים קטן ואפילו עצי דקל. באביב יש שומר עם עלים דקים ועדינים שמזכירים עלים של שמיר, בקיץ הפטל שלאורך השבילים הוא חגיגה בפני עצמה, וכל השנה אפשר למצוא כאן אזוב, הלא הוא הזעתר עם העלים הקטנים והכסופים שמריחים שיגעון. להריח - ולא לקטוף.

כדאי לבקר גם בשמורת הר חורשן הסמוכה, שהוכרזה כשמורת טבע עוד בתקופת המנדט הבריטי, וכפי ששמה מעיד, יש בה חורש נאה. יש בשמורה סבך שבילים, ואולי תמצאו גם שרידים קדומים וחורבות, אבל זה כבר תלוי ביצר ההרפתקנות שלכם. השמורה נמצאת מימין כשעולים בדרך העפר אל הפיסגה. אם זה מתאים לכיוון הנסיעה, הדרך שמובילה אל הפיסגה ממשיכה דרומה ויורדת אל מושב עמיקם. משם אפשר להמשיך לכיוון בנימינה ולסיים את היום בנסיעה רגועה בלב אזור חקלאי מנומנם ומקסים.

( 4 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • batami

  batami
  פיקניק וטיולי אופניים|5 15.11.04
  שבילי חורש, אתרי פיקניק בטבע ונוף פסטורלי. הכניסה ברכב רגיל (גבוה) אפשרית מכביש 70, דרך הר חורשן או מעמיקם. העדיפות, כמובן, היא לטיולי אופניים באזור
 • guyeran

  guyeran
  הירוק היום ירוק מאד|5 29.11.03
  תענוק לעיניים ולריאות. מגוון שבילי פסטוראליה, גבעות כנחלים, אלונים כאורנים (ולמי שנוסע לאיזור גבעות ניל"י ועדה - יש גם שדות וגפנים). מומלץ בכל העונות - חורף ואביב בעיקר.
 • yigalc

  yigalc
  סוד של מקום|5 25.11.03
  מי שיודע, מגיע ומרוויח בגדול. מקום מדהים, שקט ומהנה.
 • caropaul

  caropaul
  לא קל להגיע אבל שווה|4 04.10.03
  הדרך ליערות אלונה לא קלה ברכב רגיל אבל לאחר שהצלחנו להגיע, מצאנו מקום שקט, יפה ורגוע. אין מתקנים לילדים, יש מאת מאוד שולחנות פיקניק אבל יש הרבה שבילים, הרבה עצים והרבה שקט ושלווה.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


עוד אטרקציות