1 הגדל תמונה
מבט לנחל אביב צילום: שי יגל
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
נחל דישון
הועלה על ידי אבירם98
3 הגדל תמונה
נחל דישון
הועלה על ידי אבירם98
4 הגדל תמונה
נחל דישון
הועלה על ידי אבירם98
5 הגדל תמונה
נחל דישון
הועלה על ידי אבירם98
6 הגדל תמונה
נחל דישון
הועלה על ידי אבירם98
7 הגדל תמונה
נחל דישון
הועלה על ידי אבירם98
 

הנחל שבצל החורש

עם פרוץ אופנת רכבי השטח, הפך נחל דישון לאתר הדגל של מגלי הארצות הממונעים. אבל הנחל היה שם קודם ויישאר גם אחרי שוך המגיפה. תמיד תמיד היה ויהיה מקום נפלא לפיקניקים. בכניסה לנחל יש חורש מתוק של עצי מחט ומעליו מצוקים מוזרים למראה. הגישה לחורשה נוחה, ונראה כי בזכותה נחשב נחל דישון לאתר פיקניקים פופולרי. אחרי גשמי החורף מעניקים המים הזורמים בשאון בערוץ גוון נוסף למקום המקסים הזה.
אחרי החורשה דרך העפר המסומנת באדום הולכת ומשתבשת, ומידת ההתקדמות בה תלויה בגובה הרכב ובמידת האכזריות שנוהג בעל הרכב בכלי הרכב שלו. אבל אין צורך להתאכזר אל המכונית כדי ליהנות מהנחל. ההליכה לאורך השביל הרחב, שעובר באפיק, נעימה ומתאימה לכל מי שאוהב לצעוד בטבע. בלי עליות או ירידות מאמצות, תוכלו ללכת הלוך וחזור אל הכביש וליהנות מפריחת חורף ואביב, מנוף המצוקים ומהעופות הדורסים המקננים בחגווי הסלע. מלבד פרשי 4X4 ומשפחות בפיקניק, הנחל הוא גם מקום מפגש לגולשי צוקים (סנפלינג) המפגינים את כישוריהם ליד המפגש של נחל דישון עם נחל אביב, מהלך 2.5 ק"מ מהכניסה לנחל.
אם תרצו להכיר את התרבות באזור בו אתם מטיילים, אז המוזיאון הצ'רקסי בריחאנייה הסמוכה הוא בחירה נפלאה.

( 17 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • sasmic

  sasmic
  יבש לחלוטין|4 06.04.14
  טיילנו במסלול כחלק מהמסלול הכולל של שביל ישראל, הנחל יפה מאוד עם נופים מדהימים אבל לצערנו הרב בתקופה זו של השנה ובשל מיעוט הגשמים השנה הוא היה יבש לחלוטין.
 • guyeran

  guyeran
  יפהפה, מומלץ ביקור במעיין|5 03.09.13
  הנחל יפהפה, עם תמונות נוף ציוריות. מומלץ מאוד ביקור במעיין החבוי (והקפוא!) שקרוב למושב. בזהירות!
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  לגלות את ארץ ישראל|5 28.04.12
  מסלול מקסים נעים להליכה יפה ומגוון. כמה נעים לגלות מקומות כל כך יפים בארץ שעדיין לא טיילתי בהם.
 • meiravar

  meiravar
  הפתעה מרעישה - בעין דישון|5 20.08.11
  עין דישון שופע מים כל השנה, והוא פשוט הפתעה מרעישה. חוצים את הישוב דישון עד לסופו - עד לכביש עפר שיוצא מהישוב וחסום בשער סגור ובמעבר בקר גדול. בצמוד ישנו שער קטן בגדר המאפשר מעבר. הולכים כ-200 מטר על דרך העפר עד שמגיעים לחור באדמה. כן, חור באדמה, מכוסה בברזנט שחור. כאשר מרימים את הברזנט מגלים בור בעומק של מטר וחצי, סולם רעוע, ובתחתית פתח צר באורך של מטר. מי שיעז להדחק בפתח הצר ימצא את עצמו בתוך בריכה תת קרקעית, מוצפת מים זכים וקפואים. הרפתקה מופלאה לאמצע אוגוסט. לא מומלץ לסובלים ממקומות סגורים, לנשים הרות ולסובלים מעודף משקל.
 • nadavbloch

  nadavbloch
  בפסח 2011 הנחל זורם בעוצמה|5 29.04.11
  נחל יפיפה להליכה ברגל, לרכיבה באופניים ולנסעיה ברכב שטח. בפסח 2011 ירדנו אליו מצפון בשביל ישראל והופתענו מכמות המים שזורמת בו. פינת חמד אמיתית.
 • goodlife

  goodlife
  לבוא עכשיו !|5 25.04.11
  עדכון מפסח 2011 - הנחל מלא מיים. הפריחה מהממת. הכל ירוק. לבוא, לעצור לפיקניק ולהנות.now it's the time ! עדכון מינואר 2008 - אין מים. כמה מאכזב. חזרה לדיווח מהקיץ - חלקו העליו של הנחל פורח גם בעונה זו של סוף אביב תחילת קיץ. יש גם זרימה קטנה של מים שמקורה בנחל גוש חלב. אידאלי לפיקניק עם קצת תנועה, מתיש וחם להליכה גדולה.
 • eliko421

  eliko421
  הנחל מקסים - במיוחד עכשיו|5 25.04.11
  הנחל זורם במלוא עוזו, וכך ימשיך בשבועות הקרובים (אבל לא להגזים, מסוף מאי נשאר רק קילוח). נחל מצוקי ותלול, כרגע גדות ירוקים עתירי פריחה (אוטוטו יהיה צהוב) ומים זורמים. מהמקומות היפים בארץ. ברגל, ברכב או בטרקטורון.
 • gasaf

  gasaf
  לנסוע מהר, לפני שיגמר..|5 08.03.10
  הנחל שוצף וקוצף, נחל אמרנו?, נהר-נהר. מראה כזה שמזכיר בעוצמת הזרימה את נחל דן והבניאס ביום טוב..וכול המים הטובים הללו שוכנים בעמק פראי, מוריק ביופיו, פורח ומלבלב. תוסיפו לזה מעינות נובעים, תחנות קמח ישנות ומזג אויר נפלא, החיים יפים. טילנו עם הג'יפון בתוך הנחל הזורם (דישון עליון) אפשר וכדאי גם ברגל, יש מקום לכולם.
 • Mikamika

  Mikamika
  למרות הגיפ,,,,,,,,,|5 06.03.10
  היינו היום כן עם גיפ המקום מדהים זרימה מדהימה וחזקה כולל ברכות עמוקות ופריחה משגעת מסביב,מומלץ לשלב את נחל אביב ברגל ולהנות מכל העולמות
 • orlylif1

  orlylif1
  נחל מדהים אבל אין מים|5 27.01.10
  היינו בטיול ג'יפים לפני שבועיים, באמצע הגשמים, אין בכלל מים בנחל - כנראה שואבים
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


כנסיית הר תבורכנסיית הר תבור מומלץ מפה9.6בראש ההר המקודש לנוצרים עומדות זו לצד זו כנסייה יוונית-אורתודוקסית וכנסייה פרנציסקנית שנבנתה על יסודות ביזנטיים וצלבניים עתיקים על ידי האדריכל המפורסם אנטוניו ברלוצי. במסורת הנוצרית נקרא התבור הר ההשתנות, משום שעליו השתנה ישו בלבושו ובמראהו כשנגלה היסוד האלוהי שלו לעיני תלמידיו הבכירים. בברית החדשה לא צוין בדיוק מיקומו של ההר שעליו התקיים החזיון העל טבעי הזה, אבל צוין הר גבוה והר קדוש. סמיכותו לאתרים נוצריים אחרים הפכו את התבור למועמד הנבחר לשמש כהר ההשתנות. כבר מהמאה הרביעית החלו לבנות כאן מבנים, שנהרסו ושוקמו חליפות. לאחר מלחמת העולם הראשונה החלו בבניית הכנסייה החדשה בה משולבות הקפלות העתיקות והיא תוכננה כך שהאור החודר אליה, יחד עם חומרי הבניין, יצרו את אווירת ההשתנות הבוהקת והמבריקה. בקדמת הכנסייה מצוי פסיפס המתאר את סצינת השינוי - ישו ניצב לעיני תלמידיו פטרוס, יעקב ויוחנן, בין משה, סמל החוק, ואליהו, סמל הנבואה, כמו שנכתב בברית החדשה בספר לוקס: "ויהי בהתפללו, וישתנו פניו, ולבושו הלבין והבריק, והנה שני אנשים מדברים איתו, משה ואליהו". לכל אחד מאלה, המוכרים לנו מהתנ"ך, מוקדשת קפלה מרשקרא עוד
אולמות האביריםאולמות האבירים מומלץ מפה9.6מתחם אולמות האבירים הפך עם הזמן לשער הכניסה הרשמי של עכו העתיקה. כאן, בחצר בפאתי האולמות, תוכלו לרכוש כרטיס משולב לכל האטרקציות של עכו או לכל אחת בנפרד ולקבל כל מידע שתרצו, כולל להצטייד באמצעי הדרכה קולית. הביקור בשטחי המצודה ההוספיטלרית עצמה, בה נמצאים אולמות האבירים, פותח צוהר למחשכי עכו הצלבנית שכיום נמצאת מתחת לפני השטח. המצודה, שהיתה חלק מהרובע ההוספיטלרי העתיק ששקק חיים לפני כמעט אלף שנים, כוללת ארבעה אגפים הבנויים סביב חצר פתוחה. המבנים השתמרו באופן יוצא דופן ועיקר עבודת החפירה כאן היתה הוצאת עפר מתוך האולמות וניקיון כללי, עבודה שנמשכת כל הזמן וחושפת עוד ועוד מבנים. הקהל המבקר יכול להנות מארכיטקטורה צלבנית טיפוסית ואולמות מקומרים, אדירי ממדים, בהם גרו האבירים, אכלו וניהלו את טקסיהם. החל מ-2015 מוקרנים על קירות החללים סרטוני אנימציה הממחישים את החיים כאן בימי הביניים, ואומנים של ימינו עושים את מלאכתם העתיקה בכמה חנויות. בפינת החצר נחשף המקום בו עשו האבירים את צרכיהם. מי שאינו רוצה לחזור חזרה למרכז המבקרים יכול לסיים את הביקור במינהרה שאורכה 350 מ'. המנהרה מסתיימת מחוץ למצודה במרתקרא עוד
עוד אטרקציות