1 הגדל תמונה
יער הנשיא
הועלה על ידי sagi44
2 הגדל תמונה
יער הנשיא
הועלה על ידי eyalsh
3 הגדל תמונה
יער הנשיא
הועלה על ידי eyalsh
4 הגדל תמונה
יער הנשיא
הועלה על ידי eyalsh
5 הגדל תמונה
יער הנשיא
הועלה על ידי eyalsh
6 הגדל תמונה
יער הנשיא
הועלה על ידי eyalsh
7 הגדל תמונה
שולחנות
הועלה על ידי sagi44
8 הגדל תמונה
פינה ביער
הועלה על ידי sagi44
9 הגדל תמונה
קקטוסים
הועלה על ידי sagi44
 

עיסקת חבילה

אזור השפלה, בואכה הרי ירושלים, מכוסה ביערות אורן של הקק"ל. העצים אפורים יותר מירוקים, האדמה סביבם מוקפת מחטים דוקרניות, ולעיתים קרובות נדמה לך שאם ראית יער אורנים אחד, ראית את כולם.
ובכל זאת, לפינות
מסויימות ברצף היערות הזה יש ייחוד וקסם. יער צרעה, או בשמו הרשמי יער הנשיא, נמנה עם הפינות האלה. בתל צרעה, בלב היער, נולד שמשון הגיבור וצימח את שער ראשו. זו כבר נקודת פתיחה טובה לטיול ביער הזה. בנוסף לכך, לאורך אחת מדרכי היער הוצבו פסלים גדולים. גם אם לא כולם יתלהבו מהפסלים האלה, החיפוש אחריהם מעורר ציפייה והתרגשות. הוסיפו לכך את החניונים הפזורים ביער ואת הנוף הנשקף מהמצפור וממסלולי ההליכה שבו, ותבינו שמדובר בעיסקת חבילה טובה.
אם אתם באים לכאן עם ילדים, אל תשכחו לקחת תנ"ך. עצרו את המכונית לרגלי תל צרעה, שוטטו בין המערות,הגתות והקברים העתיקים הפזורים מסביב, ואז פתחו את ספר שופטים בפרק י"ג והתחילו לקרוא קטעים נבחרים ממנו. סיפור על אהבה ובגידה, פיקחות וכוח- כל המרכיבים החיוניים לסדרת טלוויזיה. ולתשומת ליבכם - ככל שהילדים קטנים יותר, כך תרצו לצנזר קטעים גדולים יותר מהסיפור.
( 6 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • goodlife

  goodlife
  שילוב של פיקניק עם אומנות|4 20.06.08
  יער עם הרבה מקומות לפיקניק. בחלק מהם יש מתקני שעשועים. כדי להעסיק את הילדים, ניתן לתת להם דפים ולצייר את הפסלים.
 • noamw63

  noamw63
  חביב ולא יותר-רק למי שגר באזור|3 13.06.08
  היינו בשבת האחרונה. חביב ולא יותר.מתאים למי שגר בסביבה ומתאים לו טיול קליל ברכב.
 • etif

  etif
  נחמד לטייל ולפיקניקים|4 05.12.06
  טיילנו בשבת האחרונה. לא היה עמוס מדיי. גם השטח גדול. נסענו לאורך דרך הפסלים. כרגע יש פריחת נרקיסים. יש הרבה פינות מסודרות לפיקניק
 • batami

  batami
  טיולים ופיקניקים|4 19.11.04
  יער אורנים, מלא בשבילי אופניים ו4X4 ובשולחנות פיקניק. קצת מרוחק, אולם לא עמוס
 • GADIO018

  GADIO018
  למי שרוצה פיקניק|3 28.01.03
  היער נמצא בקצה דרך הפסלים בשולי יער הנשיא טוב לפיקניק שקט
 • tomika

  tomika
  יער פרווה|3 11.01.03
  יער די אפור שמצריך נסיעה ארוכה בדרך עפר עד שמגיעים לפינות פיקניק מסודרות.
- 1
אתר מפה מעדכן בקביעות שעות פתיחה וטווחי מחירים, אך תמיד מומלץ לבדוק מראש עם המקום.
עוד אטרקציות מומלצות


דרך התנדרך התנ"ך - שמשון הגיבור ביער צרעה מומלץ מפה8.5יער הנשיא, שנקרא גם יער צרעה, נבחר לשמש כבמת התצוגה לסיפורו של שמשון הגיבור. תבנית נוף הולדתו של גיבור העל האנושי, שחי ופעל במרחבים סביב, נפרסת בתצפיות לכל עבר. המבט חולף על גבעות השפלה, בהן היו הערים צרעה ואשתאול לפני כשלושת אלפים שנה ומתחלף בנוף מישור החוף, אשקלון ועזה, פעם ערי פלשתים. סיפורו של שמשון עובר בין 12 תחנות משולטות, שמלוות את הגיבור מלידתו לאם עקרה, דרך חייו, אהבותיו, עלילות גבורתו ומותו שתרם לשפה העברית את הביטוי - "תמות נפשי עם פלשתים". אורך המסלול כשעה וחצי ותחילתו בבוסתן שעץ חרוב נטוע בפתחו. ששת התחנות הבאות נמצאות במרחק הליכה קלה וביניהן פינות ישיבה נעימות מלוות בציטוטים מהסיפור התנ"כי. התחנה השביעית היא תל צרעה, שניצב ממערב. עלייה קצרה מובילה אל ראש התל, ובסופה נשקף נוף מרשים ומתגמל. להמשך הטיול וסיפור שמשון נכנסים למכונית ומתקדמים אל התחנות הבאות הנמצאות קרוב יותר לעמק שורק ולקיבוץ צרעה. מספור התחנות אינו ברור לגמרי, וכדאי להצטייד בספר תנ"ך כדי לקרוא על הגיבור מן המקורות. עם התנ"ך או בלעדיו, היער והנוף יפים ומעוררים התפעלות.קרא עוד
עוד אטרקציות