1 הגדל תמונה
חורף בפארק
הועלה על ידי נוצהלבנה
2 הגדל תמונה
מערת קבורה עתיקה
הועלה על ידי shamirt
3 הגדל תמונה
רוכבים
הועלה על ידי shamirt
4 הגדל תמונה
איפה המים? פעם היו כאן אני נשבע
הועלה על ידי shamirt
5 הגדל תמונה
כרמי הזיתים
הועלה על ידי shamirt
6 הגדל תמונה
פארק קנדה
הועלה על ידי sagi44
7 הגדל תמונה
כדורגל
הועלה על ידי sagi44
8 הגדל תמונה
פארק קנדה
הועלה על ידי sagi44
 

לפני שנים רבות חי בעמק נסיך מרושע. יום אחד נקרתה בדרכו זקנה וביקשה דבר מה לאכול. בעט הנסיך בזקנה העלובה, והזקנה, כדרכן של זקנות מן האגדות, גילתה את פניה האמיתיים, פני המכשפה מן ההר. לפני שהספיק בן המלך לברוח, הטילה בו את קללתה והפכה אותו למפלצת באגם. השנים עברו. בן המלך נשכח. לילה אחד נשארה רועה צעירה ללון עם עדרה על שפת האגם. בחצות עלה מפלץ מן המים והתחנן בפני הנערה המבוהלת שתיגע בו. ריחמה הנערה על המפלץ, שחתה אל היצור המפחיד ונגעה בידו. בו ברגע צללה הנערה למים והחלה טובעת, אבל אז חזר בן המלך לדמותו הישנה, צלל אחרי הנערה אל המים והציל את חייה. מאז, כמובן, הם חיים באושר ועושר עד עצם היום הזה.

כך מספרת האגדה על האגם שבמורד עמק המעיינות בפארק קנדה. סביב האגם הקטן יש המון מדשאות וכל מה שצריך המפקנק המפונק, כולל שירותים וברזיות, פחי אשפה וגם גזלן קבוע בשבתות ובחגים. תוכלו לחנות כאן ולערוך פיקניק חביב שבמהלכו אולי תצליחו להשתמש בדמיון ובכושר התיאטרלי שלכם כדי להלהיב את הילדים באגדה על בן המלך המרושע. אזור הפקניק מונגש לנכים.

הפארק משתרע משני צידיו של כביש 3 בין שער הגיא למחלף לטרון, באביב מתמלאות הגבעות בפריחת שקדיות וכשנושבת הרוח, גשם מרהיב של עלי כותרת ורודים ולבנים ממלא את האוויר. בין הבוסתנים הנטושים שבמקום, ניטעו עצי מחט, ומאחר שהקרקע כאן אינה מעובדת עוד, החל החורש הים תיכוני לבצבץ ולהתפתח. כל אלה, בתוספת האתרים הקדומים הפזורים ברחבי הפארק, יוצרים שילוב הרמוני ונעים. יש בפארק גם דרכים סלולות שלאורכן פזורים שולחנות פיקניק רבים וגם פינות סתר להשתרעות פרטיזנית יש כאן בשפע.

( 20 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • זורבה

  זורבה
  לבן על לבן|5 17.02.13
  מזג האוויר החורפי בשבת השאיר את האנשים בבית. הכי טוב, נשארו לנו כל השקדיות של פארק קנדה. מקסים כאן בחורף וכל כך קרוב לתל אביב ולירושלים
 • fitm

  fitm
  מקסים ירוק ונעים!!!|5 30.12.12
  היינו עם שני ילדים קטנים, בשבת חורפית נעימה, יש מסלולי טיול קצרים ומעניינים, המון מקום לפיקניקים - מומלץ!
 • yoavbp

  yoavbp
  הפארק ירוק ומקסים|5 08.12.12
  דווקא בתקופה הזו של השנה כדאי לבקר בפארק. הכל ירוק, הכל נקי, המקום בכלל לא עמוס. סיירנו ברחבי הפארק והיה מקסים. במקום יש המון פינות לפיקניק. לא ביקרתי במקום בקיץ אבל דווקא עכשיו, נראה לי יופי של זמן להנות מהיופי שהפארק מציע.
 • obs

  obs
  יפה, אבל...|3 14.10.11
  יום שישי בצהריים, לקראת כניסת שבת - החלק המזרחי של הפארק מציג עומס קל של מנגלים. אוויר מצוין בתקופה זו של השנה, שפע של פינות ישיבה, אבל לא ראינו שום מקום לחנות עם ילדים קטנים ולתת להם לשחק בצורה חופשית. גם בנקודה המסומנת במפות הפארק כמתקני משחקים - מדובר בבית מעץ (שבור בחלקו), עם שני ארגזי חול ליד ותו לא. בקיצור - מקום טוב לפיקניק, אך לא עם ילדים קטנים.
 • sigsag

  sigsag
  פארק קנדה ירוק ופורח|5 13.02.11
  שבת עם מזג אוויר בהחלט לא מתחייב הצליח לנו בפארק העמוס שולחנות לפיקיניק רב משפחות. הצלחנו למצוא פינה מוסתרת בפארק בה הילדים יכלו להשתולל לגלות אבנים מעניינות ולשחק שעות בירק המשגע של הפארק. הפארק מלא בשקדיות וורדרדות.
 • ocp

  ocp
  שישי בצהרים, שבת אחרי הצהרים,|5 15.04.10
  ובשום פנים ואופן לא בכניסה. באוקטובר מסיק, בינואר ובפרואר שקדיות, ומרבדי ענק של רקפות. ועוד טיפ לחברה עם המזוודות משמאל- לא להאמין לכל מה שמתואר בסקירת המערכת. המחבר כנראה אימץ את המלצתו שלו, והשתמש בהרבה דימיון ותיאטרליות כדי לצייר את סביבת האגם כפנינת חמד פסטורלית. דשא ומעיינות- רק באמצע השבוע, אם בכלל.
 • oeoai

  oeoai
  קנדה טובה לפיקניק ספונטני|4 07.02.10
  הגענו לפיקניק אחה"צ בשבת. הכניסה לא בישרה טובות עקב עומס במטיילים שרצו כמונו ליהנות קצת משמש חורפית נעימה, אולם אם ממשיכים פנימה, הרבה פנימה, מגיעים לחלקים פחות עמוסים של הפארק ובהחלט מצאנו לנו פינה יפה ושקטה. פארק יפה עם חורש רב וירוק והמון פינות ושולחנות לפיקניקים ויש גם שבילים לטיולים ברגל ואפילו קצת נוף, כשמטפסים במעלה הגבעה. בהחלט מיקום טוב לפיקניק ספונטני. נחמד מאוד ונגיש וקרוב יחסית וכנראה בשל כך, גם עמוס. מומלץ לא להיתקע בכניסה אלא להמשיך ולנסוע לתוך עומק הפארק. מתאים לטעמי בעיקר לפיקניק ופחות לטיולים עם נוף וטבע מרשימים.
 • sasmic

  sasmic
  גדול ומושקע|5 22.11.09
  פארק גדול עם הרבה מאוד פינות נחמדות שכוללות שולחנות ישיבה. בפארק יש גם שטח עם אגמון קטן אבל בשל האטרקציה המקום עמוס, עדיף לעלות למעלה ובקלות ניתן למצא פינות שקטות יותר. כמו כן במקום מספר מסלולים להולכי רגל ולרוכבי אופניים.
 • shamirt

  shamirt
  איפה המים???????|3 27.10.07
  חזרתי לפארק קנדה.... אחרי שנים בהם לא עצרתי במקום (פשוט בגלל שהפך להיות עמוס באופן בלתי רגיל) וגיליתי שאין מים!!! הפארק יםה ונחמד, שבילים רבים בו ובסביבתו לטיולים רגליים ורכובים (אופניים רבותיי) אך האטרקציה המרכזית איננה.
 • פסולינה

  פסולינה
  טיול חנוכה של החברה להגנת הטבע|4 17.12.06
  החברה עורכת טיולי חנוכה לילדים בעקבות המכבים עם פעילות. הילדים היו כל כך מאושרים וסיוון המדריכה היתה מהממת. היער משרה את האוירה הנכונה. קסם של יום...
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
טיילת ארמון הנציבטיילת ארמון הנציב מומלץ מפה9.5הנציב העליון לא גר כאן יותר, אבל ליד הארמון שהיה ביתו נמתחת כיום טיילת שאורכה שלושה קילומטרים. היא צופה אל ירושלים העתיקה, ונדמה שכיפת הזהב נמצאת במרחק נגיעה. בעצם, מדובר בשלוש טיילות שחוברו להן יחדיו, שנקראו על שם שלושה אנשים שונים: שרובר, האז וגולדמן. זהו מקום המפגש בין הארץ הנושבת לבין הישימון – בין ירושלים למדבר יהודה. לפי המסורת היהודית, התצפיות מהמקום החלו כבר בתקופת האבות, עת צפה מכאן אברהם על הר המוריה בדרכו אל מקום העקידה. הטיילת היא מקום רומנטי להפליא, לאורכה פזורים נקודות תצפית וספסלים אבל ברוב שעות היום היא עומדת בשיממונה. העונה המושלמת לביקור בטיילת היא האביב. אז מכסים את השבילים דשאים ירקרקים ורקפות עולות מן הסלע. המקום מואר בלילה, אבל דווקא בשעות החשיכה הוא פחות אטרקטיבי. סיור מודרך על סגווי, שמפעיל צוות מעיר דוד, הוא דרך מצויינת ומהנה, אם כי יקרה, למצות את הטיילת ולעשות תצפית מלומדת על האיזור.קרא עוד


עוד אטרקציות