1 הגדל תמונה
בדרך לטחנת הקמח
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
הזרימה בירדן מרץ 2009
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
פינת ישיבה ליד טחנות הקמח
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
המדשאה המרכזית והמשחקים
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
פארק הירדן הדרומי
הועלה על ידי eyalsh
6 הגדל תמונה
פארק הירדן הדרומי
הועלה על ידי eyalsh
7 הגדל תמונה
פארק הירדן הדרומי
הועלה על ידי eyalsh
8 הגדל תמונה
פארק הירדן הדרומי
הועלה על ידי eyalsh
9 הגדל תמונה
פארק הירדן
הועלה על ידי הרים
10 הגדל תמונה
פארק הירדן
הועלה על ידי הרים
11 הגדל תמונה
פארק הירדן
הועלה על ידי הרים
12 הגדל תמונה
פארק הירדן
הועלה על ידי הרים
13 הגדל תמונה
פארק נהדר עם המון פינות חמד
הועלה על ידי tomika
14 הגדל תמונה
נהדר למשחקים
הועלה על ידי tomika
15 הגדל תמונה
פארק הירדן הדרומי
הועלה על ידי tomika
16 הגדל תמונה
פארק הירדן הדרומי
הועלה על ידי savyon
17 הגדל תמונה
פארק הירדן הדרומי
הועלה על ידי savyon
 

פארק הנהר הלאומי

פארק הירדן הוא תוצר של שיתוף פעולה מוצלח בין אמא טבע לבני האדם. זרם המים השוצף והקוצף של הירדן ההררי נח מעט מזעפו, כאילו איבד כיוון וקצב, והמים מגששים לאיטם את דרכם אל הכינרת באפיקים קטנים ורגועים בינות לצמחיית נחלים סבוכה. פעם חיו פה אנשים שבנו יישובים והקימו טחנות קמח, אחר כך הגיעו אנשים ששתלו מדשאות והקימו גשרונים. מתחת לעצים הגדולים ועל המדשאות המטופחות יש אזורי פיקניק נעימים ומתקני משחק לילדים. הפארק מותאם לקליטת המונים ואפילו בימי חג ומועד אפשר למצוא בו פינה חבויה ושקטה בין החורשות. בכניסה לפארק תוכלו להצטייד בדפי מידע ובהם פירוט מעודכן של כל מה שיש לראות ולעשות כאן.
מסלולי הטיול וכניסה למים
שלושה מסלולי טיול מסומנים עוברים לאורך אפיקי הנחלים, בין טחנות קמח עתיקות ובריכות רדודות שאפשר להתרחץ בהן, ומזמנים תצפיות יפות על אזור הירדן. המסלול האדום (טחנות הקמח) הצהוב (מסלול עדן) והכחול (מסלול אמות המים), כולם ידידותיים למשפחות וילדים. גם אם המסלולים אינם ארוכים, כדאי לקחת לדרך בבקבוקי מים לשתייה שכן אין ברזיות לאורך המסלולים. לעיתים חלק מהמסלולים נסגרים למבקרים בחורף, כשמפלס הירדן עולה והסחיפה חזקה, ונפתחים שוב באביב.

הצעירים בגיל וברוח מוזמנים, החל מחג הפסח ועד סוכות, לשיט קייקים ואבובים נינוח באבוקייק. קחו בחשבון שככל שהקיץ מתקדם, הזרם של הירדן הולך ונחלש. זהו פרט חשוב במיוחד אם יוצאים לשיט עם הילדים. הכניסה עם רכב לשטח הפארק בתשלום אך מי שרוצה טבע בחינם ואין לו צידניות כבדות מדי לסחוב, יכול להשאיר את הרכב בחניון לפני שער הכניסה ולהיכנס רגלית לשטח הפארק – ללא תשלום. צעידה של כעשר דקות הליכה.

הרחצה בתחומי הפארק מותרת רק בבריכות המים ליד טחנות הקמח ובבריכת הצליניים, בנוסף אפשר לטבול רגליים וללכת בתוך אמות נמים (המסלול הכחול). חלק מהחניונים נגישים לנכים ואף ישנם כמה שולחנות פיקניק נגישים. ניתן להישאר ללון בפארק.

( 31 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • danam_20

  danam_20
  פנינה אמיתית, אבל.....|4 15.10.14
  יש למקום את כל מה שדרוש כדי להיות פנינה : מדשאות, מים בטבע, בריכות שכשוך משולבות עם עתיקות, מסלולי טיול במים. א-ב-ל כל זה לא רלבנטי כשאת פני המבקרים מקדמת צחנה איומה, טינופת בכל מקום , בעיקר פחיות שתיה ואריזות חטיפים ריקות שצפות במי הירדן. הלינה שמתאפשר במקום הופכת אותו לעיר אוהלים במועדים עמוסים בליווי - איך לא - של עשן מנגלים. עשינו את המסלול הצהוב בשילוב עם האדום, הילדים שכשכו בבריכות ובאמות והיו מרוצים מאוד.
 • טאטי

  טאטי
  כשהמקום לא הומה הוא נעים|4 13.10.13
  מקום יפה שמשלב טבע, מים ואפשרויות פיקניק. מומלץ במיוחד לקמפינג אבל נעים גם כאתר לפיקניקים. הפארק נקי למדי ומתוחזק היטב בקנה מידה ישראלי ואולי בכלל, אבל הניקיון בשירותים טעון שיפור!
 • גוטי

  גוטי
  מפתיע לטובה|4 13.04.13
  חיפשנו מסלול קצר, שמתאים ליום חם במיוחד. ההתחלה לא נראית מעודדת - המוני אדם ליד אמת המים עם המנגלים, הרעש, הלכלוך והבלגן (במקום יש גם קמפינג). בחרנו לעשות את המסלול הכחול ולעלות לתצפית. נראה כי הרבה זמן לא עברו במסלול לתצפית (הן מטיילים והן עובדי קק"ל) - השבילים מלאים קוצים ולא ברורים. יחד עם זאת, מהרגע שהגענו לתצפית - המסלול רק השתפר. התצפית מקסימה - והירידה לירדן נוחה. לאחר הירידה ישנה אפשרות של הליכה בתוך אמת המים עצמה - מפתה ביותר אך אנו לא היינו ערוכים להליכה בתוך המים ועל כן הסתפקנו בטבילה. המשכנו במסלול היבש - לאורך הירדן -שהיה מקסים ונחמד גם כן - ברובו מוצל. בסופו של דבר נהנו מאד.
 • goodlife

  goodlife
  יפה ושווה|4 19.02.13
  להשתדל לבוא לא בתקופות העמוסות ואז אפשר להנות יותר. יש פינות ממש מקסימות שפוגשים בהן בטיול. מיים מיים מיים - פשוט כיף.
 • notke

  notke
  יפה. לא מדהים.|3 08.01.12
  היינו בינואר אחרי הגשמים.מאד יפה אך לא מדהים. המסלולים קצרים מהמתואר.
 • gytravel

  gytravel
  אין כמו טבילה במים כשחם|4 26.08.11
  הגענו ביום אוגוסט חם. הבריכות ליד טחנות הקמח היו די עמוסות אבל מהנות. הלכנו את המסלול הצהוב עם הילדות (3.5 ו5.5). המסלול לא היה ארוך במיוחד, אבל בעקבות השריפה לא היה הרבה צל בחלקו הראשון. מה שהציל את המצב היו כמה מקומות לקרר את הגוף בירדן - חוויה נהדרת בפני עצמה.
 • גבריל

  גבריל
  אל תתייאשו באמצע המסלול הצהוב|4 21.08.11
  הגענו ביום שמש חם ובחרנו ללכת במסלול הצהוב, עם הילדים. מסתבר שהייתה שריפה באזור וכל החלק הראשון של המסלול הצהוב, שכנראה בעבר היה מוצל, חשוף עכשיו לשמש. היה חם!!! כמעט ופנינו במסלול האדום חזרה לבריכות, אבל המשכנו והחלק השני שכלל הליכה בתוך אמת מים היה מדהים. המים ציננו את הגוף וחלק זה של המסלול לא ניזוק כמעט מהשריפה ולכן הוא מוצל. שימו לב לסלעים בתוך המים וזהירות שלא להחליק. חשוב לבוא בנעלי הליכה במים ואחר כך אפשר לטבול בבריכות הקטנות. השרותים לא נקיים והצוות במקום לא מנומס. חוץ מזה המקום מאוד נחמד.
 • galshani

  galshani
  במיוחד למשפחות עם ילדים קטנים|5 16.04.11
  מבחר מסלולים קצרים וקלים יחסית. למרות הדרך הקצרה יש הרבה גיוון ועניין. אנחנו עשינו את המסלול הצהוב והכניסה לתוך אמת המים היתה גולת הכותרת. מומלץ
 • מאישושה

  מאישושה
  אידיאלי לקטנטנים|5 28.06.10
  הלכנו עם הקטנטנים (שנתיים וחצי) בתוך פלגי המים, במנהרות מוצלות מקסימות של קני סוף, השתעשענו ארוכות בבריכות, נחנו בנקודות מלאות צל. היה מקסים! חשוב- אין אוכל לקניה במקום, רק קיוסק!
 • איילת

  איילת
  פארק יפה ומסודר|4 30.01.10
  היינו ביום שבת עם ילדים בני 3 ומאוד נהננו. המסלולים מתאימים לילדים ועגלות, יש עכשיו זרימה יפה וכאשר המקום לא מפוצץ במטיילים אפשר להעביר בקלות מס' שעות בפארק. מחיר הכניסה קצת יקר.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


עוד אטרקציות