1 הגדל תמונה
עץ בבוסתן
הועלה על ידי נוצהלבנה
2 הגדל תמונה
לאכול מול הנוף
הועלה על ידי נוצהלבנה
3 הגדל תמונה
פינה לסעודה
הועלה על ידי נוצהלבנה
4 הגדל תמונה
נוף לכנרת
הועלה על ידי נוצהלבנה
5 הגדל תמונה
בבוסתן
הועלה על ידי נוצהלבנה
6 הגדל תמונה
ארוחה בלבונה
הועלה על ידי קטינקה
7 הגדל תמונה
ארוחה בלבונה
הועלה על ידי קטינקה
 

בוסתן לבונה של משפחת לישנסקי

בוסתן לבונה של משפחת לישנסקי משתרע על שטח של כעשרים דונם המשקיפים אל נופי הכינרת ורמת הגולן. בבוסתן נטעו למעלה ממאה סוגים שונים של עצי פרי מכל העולם ובהם קטמבילה, ספוטה לבנה, עץ צימוקים יפנים, גרגר פנמה, קרמבולה ועוד. ביקור בבוסתן נערך על ידי יוסי לישנסקי נכדו של יוסף לישנסקי שהואשם על ידי הטורקים בבגידה ונתלה בדמשק. למעט הסברים על העצים במקום, מספר לישנסקי את סיפורו האישי של סבו ומשפחתו בשילוב סיפורו של ארגון ניל"י שפעל ביישוב העברי בזמן מלחמת העולם הראשונה. הלישנסקים מפיקים מפירות הבוסתן ריבות, גלידות וליקרים ומכבדים בהם את אורחי המקום. משך הסיור כשעה וחצי.
סיורים בחג שבועות
הסיורים בחג נערכים פעמיים ביום ובתאום מראש בלבד. ישנם סיורים עד השעה אחת עשרה ומן השעה חמש על מנת להתחמק משעות החום. אורך הסיור הוא שעה וחצי. מטיילים בתוך הבוסתן רחב הידיים, שומעים הסברים וסיפורים על עצי הפרי המגוונים וטועמים מכל הבא ליד. מקנחים בטיעות ליקרים, גלידות מפירות אקזוטיים וריבות.
בתיאום מראש אפשר להזמין כאן ארוחה לעשרה עד מאה משתתפים. הבן שישי, יחד עם ניצה ממסעדת ניצה ומשה לשעבר, אחראים על הצד הקולינרי, במטבח ים תיכוני שעושה שימוש בתוצרת הגן. פירות הבוסתן משתלבים בתפריט, עם נקטרינות ורימונים שמצטרפות לבשר בקר מעושן ברוטב שום מתוק, קינוח תאנים עם ריקוטה ונענע וגלידות מפיג'ויה, פסיפלורה אנונה או כל פרי אחר בעונתו. גם שמן הזית ועשבי התבלין הם מתוצרת הבוסתן.

( 7 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • goodlife

  goodlife
  מעניין וטעים|4 24.11.16
  סיור עם משפחת לישנסקי, יוסף ורחל, טומן בחובו הסרים מענינים של יוסף על העצים הפירות והמיוחד בכל אחד. יש גם טעימות בשטח מפירות העונה ופירות ומוצרים נוספים שרחל נושאת בצידנית. משהו קצת אחר ומענין !
 • iofer

  iofer
  פירות ועצים מעולם אחר|5 13.12.11
  במקום מגדלים זנים נסיוניים וכאן מבצעים תצפית על הגידולים. לעיתים הצורה והצבע מרשימים אך הטעם לא משהו ולפעמים ההיפך ולפעמים יש בינגו - גם הטעם נפלא וגם החיצוניות מושכת. טעמנו פירות אקזוטיים ושמענו את סיפור המטע וגם כמובן את סיפור משפחת לישנסקי. במהלך כל הסיור פונקנו במאכלים שונים וגם בליקר שכולם על בסיס הפירות המיוחדים הגדלים כאן.
 • איילתוניסים

  איילתוניסים
  מעניין, מרתק, מלמד וטעים|5 21.10.11
  בהחלט שווה ביקור!סיפורו של יוסף לישנסקי (הנכד) מעניין ומרתק, הסבריו על הפירות והגידולים מאד מעניינים, חוויה מרתקת לילדים ולמבוגרים כאחד. ולא לשכוח את הטעימות שמפגישות את החיך עם טעמים מיוחדים ומעניינים.
 • אאורין

  אאורין
  איזה כיף !!!|5 30.09.11
  פינת חמד מיוחדת במינה. סיירנו בבוסתן, טעמנו מהפירות הכל כך מיוחדים, ונהנינו מהיחס וההסברים של יוסי. פשוט תענוג לכל החושים ולכל הגילאים. מומלץ בחום !!!
 • סגלגלה

  סגלגלה
  מעולה|5 26.09.11
  סבא וסבתא, ילדים ונכדים בשלל גילאים הלכנו בשבת בבוקר לסייר בבוסתן. הבוסתן מסודר, יש הרבה צל, וכמובן מגוון גדול פירות משונים. בנוסף לפירות שנקטפו מהעצים, טעמנו ליקר ומחמצי סברס שיוסי ואשתו מכינים.צורפנו למשפחה נוספת.חוויה משפחתית מצוינת, הילדים נהנו מאוד. מומלץ!
 • liat9

  liat9
  בטוחה שהיינו נהנים אם ......|1 31.07.08
  דיברנו עם שישי בעל המקום שתאר את חווית הסיור באופן מאוד משכנע!!! הוא ביקש שנתקשר למחרת כדי לתאם שעת ביקור. התקשרנו למחרת והתאכזבנו לשמוע שבגלל שהם לחוצים מאוד מבחינה חקלאית אז אין אפשרות להגיע בכלל בתקופה הזו. פרט שהוא שכח לציין יום קודם!!!!! הוא אמר... "תנסו אותנו בחגים". לדעתנו ככה לא מתנהלים. לא אטרח להתקשר שוב גם אם אהיה באזור.
 • ilanaesh

  ilanaesh
  מומלץ מאוד|5 02.12.07
  היינו אתמול (4 מבוגרים + 4 ילדים) בסיור בבוסתן. היה מעניין לכולם, טעים ומחדש. יוסי חביב מאוד, מקבל פנים, מתאים את הסבריו גם לילדים ומטבל את המידע בסיפורים, מיתוסים ואגדות הקשורים לפירות ולעצים. כולנו מאוד נהנינו מהסיור בבוסתן היפה, מטעימת פירות אקזוטיים ומה שמופק מהם , ממידע חדש שקיבלנו ומהסיפורים. היה מעניין לשמוע בסוף הסיור את סיפורו של יוסף לישנסקי הסבא וסיפורו של הישוב היהודי והלך הרוח באותה תקופה .לסיכום שווה מאוד ומומלץ גם עם ילדים !
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


עוד אטרקציות