ביו-תור סיורים בחוויה אורגנית

מומלץ מפה
8
 

ביו-תור - אפשר גם אחרת

בקיבוץ שדה אליהו הפכו את החקלאות האורגנית וההדברה הביולוגית לדרך חיים ובסיורים המאורגנים שעורכת חברת ביו-תור בשדות הקיבוץ אפשר ללמוד מה פירוש המונחים האלו ואיך מיישמים אותם הלכה למעשה בשטח. מלכודות לזבובים ליד כרם הענבים, תנשמות נגד מכרסמים ליד שדות החיטה, זבובים עקרים ועוד המצאות הם חלק מהאמצעים הטבעיים המחליפים את מטוסי הריסוס ושאר הכימיקלים המשמשים להדברה בחקלאות. הסיורים עוברים בגן הירק האורגני שמייסדו מריו לוי נחשב לאבי החקלאות האורגנית בארץ, במפעל ביו-בי החוקר ומפתח אמצעי הדברה ביולוגיים, במטע התמרים האורגני שעדר חמורים אמון על ניקיונו ודישון הקרקע שבו ועוד.


הסיורים מתקיימים בעיקר במרחבים החקלאיים של הקיבוץ הנמצא בעמק בית שאן ובימי הקיץ חם שם מאוד.
פעילות לילדים בפסח
חג האביב הוא זמן מצוין להכיר לילדים את הקשר בין האדמה לאדם. הסיורים המאורגנים של חברת ביו תור מרתקים ועשירים בתוכן, מלמדים על חשיבות ההדברה הביולוגית ועוברים בין פריחת הרימון והסמדר, גן הירק, הבזים והתנשמות. הסיורים מתקיימים במהלך חול המועד בתיאום מראש בלבד.

( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • גיפסנית

    גיפסנית
    כן ירבו|5 03.09.07
    כמו שכתוב באתר, בהחלט אפשר גם אחרת. למדנו איך אפשר לעשות חקלאות גם בלי להספיג את התוצרת ואת האוויר ברעלים ומזהמים. כל הכבוד ותמשיכו כך.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
גן גורוגן גורו מומלץ מפה9.6אם תהיתם כמה שעות ישן הקואלה ואיך נכנס ולד הקנגורו לכיס, תוכלו למצוא את התשובה בגן גורו. בכניסה לגן מקבלים בחוברת ההסבר את מפת הגן ובה מצוי כתב חידה שפתרונו במבוך הצמחייה.הגן האוסטרלי מדמה את היבשת הרחוקה בחי ובצומח האופייניים לה. אוסטרליה הנפיקה בעלי חיים מיוחדים במינם ואת חלקם אפשר לראות פה - קנגורו, וולבי, תוכים, עזים, אמו ושני קואלות. אין הרבה קואלות בגני חיות מחוץ לאוסטרליה ובגן מתגאים בצמד המקומי. הקנגורו מתמסרים לליטופים ולהאכלה ומסבים אושר גם למבוגרים. אפשר ללטף בעלי חיים ולהברישם גם בחצר האוסטרלית. המגע עם בעלי החיים הוא עניין שהילדים לא יישכחו במהרה. כשמשוטטים בגן נהנים מצלם של מיני איקליפטוסים וצמחייה אוסטרלית ברובה, שמתחתיה גם אפשר לשבת ולערוך פיקניק. בצפרייה, מעין חממת תוכים, אפשר לפגוש ביפי כנף הנושאים שמות המעידים על ססגוניותם כלורי קשת בענן, תוכי הנסיכה ותוכי מרהיב ולהאכיל אותם בתפוח המולבש על שיפוד. לצד גן החיות יש גם גן מבוכים ובו אפשר ללכת לאיבוד במבוך צמחים ולפתור בעיות היגיון בעוד ארבעה מבוכים. בכניסה לגן גורו יש חנות מזכרות נאה שבה בובות, בומרנגים ושאר מוצרים מאקרא עוד


ציור שדה עונתיציור שדה עונתי מומלץ מפה8.8כבר יותר מעשר שנים, שהאמן פטר וינר מצייר ציורי ענק בשדות של חיטה. האומנות של וינר שהופכת שדה חיטה תמים לציור שדה ענק מימדים נוצרת תוך שימוש במגוון של טכניקות חקלאיות כמו חריש, זריעה, ריסוס, דיסקוס, קציר וגידולי ביניים. לצבעים ולגוני הביניים בציורים אחראים זנים שונים של חיטה, מינים של קטניות, צמח רב שנתי בשם משנצת ופרחי בר למיניהם כמו חרצית, ציפורנית ופרג. הציור שתחילתו בתכנון מדויק של זריעה, שורד בשדה כמה חודשים בדרך כלל מינואר ועד תחילת מאי, ואז מעבדים את השדה מחדש. נושאי הציור הם פרי דמיונו, של וינר, המגדיר את עצמו בין היתר כפלאח וכחובב מושבע של מוזיקה קלאסית. וינר מקדיש את נושאי הציור לאהבותיו ולאירועים בעלי משמעות היסטורית, ובשדותיו כבר כיכבו מחוות לתזמורת הקאמרית הקיבוצית, למלחינים ורדי, שופן ובאך וגם לביטלס, לצד מחוות ליצחק רבין, לחמישים שנות נח"ל, לשנת היובל לישראל, לארבעים שנה לכיבוש ירושלים ומחווה לדור הפלמ"ח במלאות שישים שנה למדינת ישראל.קרא עוד
עוד אטרקציות