תנובה במנהרת הזמן - מרכז מבקרים

מומלץ מפה
9.2
1 הגדל תמונה
פרה וילדים. צילום באדיבות תנובה.
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
מרכז המבקרים. צילום באדיבות תנובה.
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
פרה ילדותית. צילום באדיבות תנובה.
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
סימולטור גלילות. צילום באדיבות תנובה.
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
סילו רחובות. צילום באדיבות תנובה.
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
עדנה הפרה שרה
הועלה על ידי יכוב
7 הגדל תמונה
כמו במחלבה,
הועלה על ידי יכוב
 

הבית של הקוטג'

מרכז מבקרים נמצא בצמוד למחלבת אלון תבור שבה מופקים מוצרי הגביע של תנובה. המחלבה נחשבת למפעל מזון עתיר טכנולוגיה ובמהלך הסיור הנערך במפעל אפשר להתרשם מתהליכי האוטומציה, המיחשוב והרובוטיקה שנעשה בהם שימוש. הסיור עובר בארבע תחנות עיקריות: תצפית על מסוף קבלת חלב, סרטון המתאר את ההיסטוריה של תנובה המשולבת באירועים מתולדות המדינה, סיור וירטואלי המתאר את תהליכי הייצור במחלבה והטעים מכל, תחנת זמן המעדן שבה מוגשים קינוחים משפע המעדנים.
הביקור מתאים לילדים מגיל חמש ומעלה ומותנה בהצגת ספח תעודת זהות שבו מופיעים פרטי הילדים. הסיור מותאם לקהל היעד ולתחומי העניין שלו: כך למשל אפשר להרחיב בנושאי תזונה ובריאות, שיווק ופרסום, ותהליכים ביולוגיים, אקולוגיים וטכנולוגיים בתעשייה. לתנובה יש מרכז מבקרים נוסף ברחובות.
איך נולד קוטג'
הקוטג' של תנובה הוא מוצר ותיק מאוד, עד כדי כך שאנשים בטוחים שהוא המצאה ישראלית. אבל למעשה הוא הובא מארה"ב בשנות ה-60 על ידי ישראל שטאובר, שהיה אז סגן מנהל מחלבת ת"א. מקור השם הוא בבקתת העץ (קוטג') שבה היו מאחסנים החוואים האמריקאים את המיכל שבהם התהוותה הגבינה. הגבינה הישראלית שונה מאוד בטעמה ובמרקמה מזו האמריקאית, אבל השם – נשאר.

( 8 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • nachsht

  nachsht
  מתאים לקטנים|3 04.03.17
  היינו משפחה גדולה בטווח גלאים רחב. איכשהו היתה תחושה כללית של רמה נמוכה מדי ומינון גבוה מדי של הקטע הפרסומי.זה טיפה מקומם בהתחשב בזה שמשלמים על הביקור. החשיפה לתהליך היצור עצמו די מינימלסטית (הסתכלות מחלון מרחוק). נראה שמתאים לילדים קטנים, אבל לגדולים, אפשר לוותר.
 • רוט

  רוט
  עוד כמה שקלים לקופת תנובה|2 21.04.13
  מרכז המבקרים אכן מושקע: יש סרטים, פרות מדברות, תצפית על אולם הייצור וטעימות של כמה מעדני חלב. אלא שההסברים מכוונים לילדים די קטנים, ועשויים לעצבן קצת את הגדולים (הילדים שלי אומרים שזה מתאים לילדים עד גיל 10). ובאשר לתכנים - אמנם ברור שלמקום יש כוונות מסחריות, אבל מבקרים קצת ביקורתיים יתקשו להישאר שווי נפש מול השיווק האגרסיבי שאינו נרתע משקרים בוטים: לא רק שחלב הוא הדבר הבריא ביותר בעולם כמובן; תנובה גם הקימה את המדינה פחות או יותר, מסמלת ערכים של בריאות וביתיות (??) והמקומם מכל - הפרות מספרות איך הן מניקות את העגלים ויוצאות למרעה. מי שראה רפת של חולבות או קצת מתעניין - יודע שהאמת רחוקה מאוד.
 • galshani

  galshani
  חוויה לילדים וגם להורים...|5 22.08.11
  ביקור של כמעט שעתיים שכולל הסברים, צפייה בפס ייצור, מסע בסימולטור וכמובן מבחן טעימות.... הסיור מדוייק מאוד, מוקפד ומגוון ומתאים לילדים מגיל 5.
 • l9901

  l9901
  מוווווו צלח!|5 21.03.11
  איזה כיף היה! בדף המשוב שקיבלנו בסוף הסיור הילדים כתבו - היה מצוין אין מה לשפר! היה סיור מעניין, מלמד, מעשיר, חוויה. לראות את פסי הייצור בפעולה זו פשוט אטרקציה. הילדים התעניינו והקשיבו. מומלץ בחום מתוק!
 • יכוב

  יכוב
  ממליץ מאד|5 29.09.10
  כיף של מקום, רואים איך מייצרים את המעדנים ואת מוצרי החלב, מדריכים מאד טובים, מקבלים בסוף מעדנים ושוקו כמה שרוצים, יש פעילויות מאד כיפיות.
 • ronitoor

  ronitoor
  מעניין וטעים|5 25.03.10
  סיור בנוי היטב למשפחות. עם כמות טובה של הסברים - לא מעמיסים יותר מידי ועושים הפסקות לסרטים ואטרקציות שונות. חבל שלא רואים יותר את המפעל בפעולה רק חלק קטן מקו הייצור. היתה חווייה טובה - מומלץ.
 • dyt2020

  dyt2020
  עצירה נעימה בדרך לצפון|5 31.07.09
  מרכז מבקרים נחמד ומעניין לילדים בגילאים 6-12
 • dannychn

  dannychn
  סיור מעניין במחלבה|4 14.08.08
  סיור מודרך ומעניין בו לומדים מה נעשה עם החלב מהרגע בו הוא מגיע במיכליות למפעל עד למוצר המוגמר (בגביע). חלק מההסבר הוא באמצעות "פרות" באחו המשוחחות ביניהן על החלב. הילדים מאוד נהנו. את פס הייצור והאריזה רואים בתצפית באמצעות חלונות גדולים. מומלץ !
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
כנסיית הר תבורכנסיית הר תבור מומלץ מפה9.6בראש ההר המקודש לנוצרים עומדות זו לצד זו כנסייה יוונית-אורתודוקסית וכנסייה פרנציסקנית שנבנתה על יסודות ביזנטיים וצלבניים עתיקים על ידי האדריכל המפורסם אנטוניו ברלוצי. במסורת הנוצרית נקרא התבור הר ההשתנות, משום שעליו השתנה ישו בלבושו ובמראהו כשנגלה היסוד האלוהי שלו לעיני תלמידיו הבכירים. בברית החדשה לא צוין בדיוק מיקומו של ההר שעליו התקיים החזיון העל טבעי הזה, אבל צוין הר גבוה והר קדוש. סמיכותו לאתרים נוצריים אחרים הפכו את התבור למועמד הנבחר לשמש כהר ההשתנות. כבר מהמאה הרביעית החלו לבנות כאן מבנים, שנהרסו ושוקמו חליפות. לאחר מלחמת העולם הראשונה החלו בבניית הכנסייה החדשה בה משולבות הקפלות העתיקות והיא תוכננה כך שהאור החודר אליה, יחד עם חומרי הבניין, יצרו את אווירת ההשתנות הבוהקת והמבריקה. בקדמת הכנסייה מצוי פסיפס המתאר את סצינת השינוי - ישו ניצב לעיני תלמידיו פטרוס, יעקב ויוחנן, בין משה, סמל החוק, ואליהו, סמל הנבואה, כמו שנכתב בברית החדשה בספר לוקס: "ויהי בהתפללו, וישתנו פניו, ולבושו הלבין והבריק, והנה שני אנשים מדברים איתו, משה ואליהו". לכל אחד מאלה, המוכרים לנו מהתנ"ך, מוקדשת קפלה מרשקרא עוד


אולמות האביריםאולמות האבירים מומלץ מפה9.6מתחם אולמות האבירים הפך עם הזמן לשער הכניסה הרשמי של עכו העתיקה. כאן, בחצר בפאתי האולמות, תוכלו לרכוש כרטיס משולב לכל האטרקציות של עכו או לכל אחת בנפרד ולקבל כל מידע שתרצו, כולל להצטייד באמצעי הדרכה קולית. הביקור בשטחי המצודה ההוספיטלרית עצמה, בה נמצאים אולמות האבירים, פותח צוהר למחשכי עכו הצלבנית שכיום נמצאת מתחת לפני השטח. המצודה, שהיתה חלק מהרובע ההוספיטלרי העתיק ששקק חיים לפני כמעט אלף שנים, כוללת ארבעה אגפים הבנויים סביב חצר פתוחה. המבנים השתמרו באופן יוצא דופן ועיקר עבודת החפירה כאן היתה הוצאת עפר מתוך האולמות וניקיון כללי, עבודה שנמשכת כל הזמן וחושפת עוד ועוד מבנים. הקהל המבקר יכול להנות מארכיטקטורה צלבנית טיפוסית ואולמות מקומרים, אדירי ממדים, בהם גרו האבירים, אכלו וניהלו את טקסיהם. החל מ-2015 מוקרנים על קירות החללים סרטוני אנימציה הממחישים את החיים כאן בימי הביניים, ואומנים של ימינו עושים את מלאכתם העתיקה בכמה חנויות. בפינת החצר נחשף המקום בו עשו האבירים את צרכיהם. מי שאינו רוצה לחזור חזרה למרכז המבקרים יכול לסיים את הביקור במינהרה שאורכה 350 מ'. המנהרה מסתיימת מחוץ למצודה במרתקרא עוד
עוד אטרקציות