לחיות בשיתוף עם הטבע

אצל משפחת רתם, החיים ירוקים. המשק של המשפחה במושב ניר משה, קיבל את השם אדמאמא המרמז על הקשר האמיץ והמחייב שלקחו על עצמם בני המשפחה בהחלטה לנהל אורח חיים ירוק, שעושה טוב להם ומחזיר את הכבוד האבוד לאדמה ולמערכת החיים הטבעית שמסביב. התאורה מופקת מאנרגיה סולרית בחסות השמש, מערכת המים מנצלת את מי הגשמים וממחזרת באמצעות צמחיה טבעית מים לשימוש הקרקע ואת האדמות מפנקים באדמאמא בגידולי שדה וצמחיה שאינם גוזלים ממנה את משאביה כמו צמחים הזקוקים להשקיה מרובה.
בסדנאות המועברות בחלקן בתוך מבנה עשוי מאדמת המקום, אפשר ללמוד איך לחיות בשיתוף עם הטבע בהרמוניה בלי להרגיש חסרים. אפשר לצאת לסיור מודרך במשק ולהכיר מקרוב את צורת החיים האקולוגית, להתנסות ביצירה טבעית של פיסול ובניה באדמה, לערוך הכרות עם צמחי בר למאכל, ליקוט והכנת ארוחה קלה, להכיר ולהתנסות בהכנת גינה אורגנית, להבין מה זה בעצם קומפוסט ועוד. אפשר לשלב את הסדנאות עם ארוחה ולינה במקום.

רוצים להיות המדרגים הראשונים?

דרגו עכשיו
עוד אטרקציות מומלצות
שביל הסלטשביל הסלט מומלץ מפה9.5אורי אלון הוא אגרונום, חקלאי ואלוף הארץ בהפרחת יוני דואר. הטיול המודרך שהוא מוביל בחבל הבשור, בין נופי טבע לנופי חקלאות מתקדמת, משלב את כל אהבותיו המקצועיות ואת תחביביו. תחילת הטיול היא בשדות הפלחה ב"דרך השדות", משם עוברים המטיילים לחממות פרטיות בהן אפשר לראות ולטעום תותים מעופפים שהם תותי שדה שגדלים באדניות מוגבהות ובחממה הם מודברים בהדברה ביולוגית ללא שימוש בחומרי ריסוס. בהמשך נכנסים המטיילים לחממות בהן מגדלים עגבניות שרי, עוצרים ליד מכוורות של דבורי בומבוס שהחקלאים נעזרים בהם למטרות האבקה, וממשיכים לפרדס של תפוזים סיניים ותפוזי דם המתפקעים מעסיס אדמדם. בכל אחת מהתחנות במסלול ישנה הפעלה, טעימה או הסבר ובסוף הסיור מגיעים המטיילים לחצר משקו של אלון. שם מפריחים הילדים והמבוגרים יוני דואר כשלכל אחת מהן מוצמדת משאלה קטנה של השולח. במשק של אורי ושולי אלון גדלות לצד שובכי היונים ערוגות תבלין מהם מכינים ביחד לקינוח היום רוטב פסטו שמלווה את הפיתות שנאפות גם הן במקום ומתובלות בסיפורים ואגדות. הסיורים נערכים כשלוש שעות, מתואמים בתיאום מראש ומתאימים לכל הגילאים.קרא עוד


עוד אטרקציות