לחיות בשיתוף עם הטבע

אצל משפחת רתם, החיים ירוקים. המשק של המשפחה במושב ניר משה, קיבל את השם אדמאמא המרמז על הקשר האמיץ והמחייב שלקחו על עצמם בני המשפחה בהחלטה לנהל אורח חיים ירוק, שעושה טוב להם ומחזיר את הכבוד האבוד לאדמה ולמערכת החיים הטבעית שמסביב. התאורה מופקת מאנרגיה סולרית בחסות השמש, מערכת המים מנצלת את מי הגשמים וממחזרת באמצעות צמחיה טבעית מים לשימוש הקרקע ואת האדמות מפנקים באדמאמא בגידולי שדה וצמחיה שאינם גוזלים ממנה את משאביה כמו צמחים הזקוקים להשקיה מרובה.
בסדנאות המועברות בחלקן בתוך מבנה עשוי מאדמת המקום, אפשר ללמוד איך לחיות בשיתוף עם הטבע בהרמוניה בלי להרגיש חסרים. אפשר לצאת לסיור מודרך במשק ולהכיר מקרוב את צורת החיים האקולוגית, להתנסות ביצירה טבעית של פיסול ובניה באדמה, לערוך הכרות עם צמחי בר למאכל, ליקוט והכנת ארוחה קלה, להכיר ולהתנסות בהכנת גינה אורגנית, להבין מה זה בעצם קומפוסט ועוד. אפשר לשלב את הסדנאות עם ארוחה ולינה במקום.

רוצים להיות המדרגים הראשונים?

דרגו עכשיו
עוד אטרקציות מומלצות
מרכז מבקרים רמוןמרכז מבקרים רמון מומלץ מפה9.1מרכז המבקרים החדש במצפה רמון עוסק בשני נושאים עיקריים. האחד הוא הנצחתו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון. השני הוא מכתש רמון. הביקור באתר המשודרג אורך כשעה ומתנהל תוך כדי מעבר בארבעה חללים שבהם מוקרנים סרטים בתזמון אוטומטי. בראשון סרטון קצר המקבץ אירועים בחייו של אילן רמון. בחלל האודיטוריום, אליו עוברים מיד אחר כך, מוקרן סרט ארוך ומדמיע, עם סוף עוצמתי במיוחד, על משימתו האחרונה של רמון במעבורת החלל קולומביה. מרגשות במיוחד הן שיחות הוידאו בין רמון ומשפחתו, שהתקיימו תוך כדי השהייה שלו בחלל, ושולבו בסרט. האולם השלישי עוסק במכתש. מודלים להפעלה עצמית ממחישים את תופעות הטבע של בלייה וקימוט שכבות הסלע, התפרצות געשית ומאובנים אבל שיא הביקור הוא במיצג התלת ממדי שבמרכז האולם. המיצג מסביר באופן ברור ומרהיב את מה שאלפים לא הצליחו להסביר היטב קודם – איך נוצר מכתש. כרקע, מסופר לצופים גם כיצד נוצר כדור הארץ ומהם התקופות הגיאולוגיות החשובות שעבר הכדור. פטנט ישראלי מיושם כאן בהצלחה יתרה ומאפשר את הצגת הסרט על גבי מסך גמיש ודינאמי, שמושתת על חמישים בוכנות, ומעניק את הממד השלישי. בחלל האחרון מוקרן סרקרא עוד


עוד אטרקציות