1 הגדל תמונה
פארק נחל לכיש
הועלה על ידי ashtonny
2 הגדל תמונה
אייל מנוקד
הועלה על ידי ashtonny
3 הגדל תמונה
אייל מנוקד
הועלה על ידי ashtonny
4 הגדל תמונה
שלדג משקיף על הנחל
הועלה על ידי shamirt
5 הגדל תמונה
בין ערביים לאחר הגשם
הועלה על ידי shamirt
6 הגדל תמונה
ברווז וסיקסקים
הועלה על ידי shamirt
7 הגדל תמונה
צבי קרניים
הועלה על ידי shamirt
8 הגדל תמונה
אייל נקוד ואמו
הועלה על ידי shamirt
9 הגדל תמונה
צבאים
הועלה על ידי shamirt
10 הגדל תמונה
ברווזים בנחל
הועלה על ידי shamirt
11 הגדל תמונה
ילדים משתובבים בפארק
הועלה על ידי shamirt
12 הגדל תמונה
פטל קדוש - הנחל מזוהם, לא מומלץ לטעום מהפטל
הועלה על ידי shamirt
13 הגדל תמונה
ראם מבקש אוכל
הועלה על ידי shamirt
14 הגדל תמונה
יענים וזברה
הועלה על ידי shamirt
15 הגדל תמונה
כבש הרעמה (עבדקן) + טלה
הועלה על ידי shamirt
16 הגדל תמונה
על גדות הנחל
הועלה על ידי shamirt
17 הגדל תמונה
על גדות הנחל
הועלה על ידי shamirt
18 הגדל תמונה
רוכל פופקורן - 5 ש"ח גביע קטן, 10 ש"ח גדול
הועלה על ידי shamirt
19 הגדל תמונה
ציפורים דרך הטלסקופ - צילם רון הרן
הועלה על ידי קינדר
20 הגדל תמונה
תצפית על ציפורים - צילם רון הרן
הועלה על ידי קינדר
21 הגדל תמונה
נחל לכיש - צילם רון הרן
הועלה על ידי קינדר
 

עושים כבוד ללכיש

לפני שנשפך לים, קרוב להמולת העיר והנמל, חוצה נחל לכיש את איזור התעשייה של אשדוד. על הגדה הדרומית של הנחל צמח פארק עירוני המאפשר לתושבים לבוא וליהנות מרצועה ירוקה של קצת טבע ומרחב פתוח. אל הצמחייה הטבעית שתוחמת את הנחל נוספו מדשאות, פסלים שבאמת מעניין להסתכל עליהם, וכמה פינות חי שהשאירו לחיות הכלואות מספיק מרחב מחייה. בתוך תחומי הפארק הוקם מרכז לספורט אתגרי, וסביר להניח שתתקלו גם ברוכבי אופניים, רצים והולכים המנצלים את שבילי הפארק כדי לשמור על הכושר הגופני. פינות החי יוצרות יחד מעין גן חיות פתוח לכולם ורשימת החיות הארוכה כוללת בנות יענה, טווסים, יחמורים זברות וראמים, חלקם הובאו לכאן עם פינוי גוש קטיף ב-2005 וחלקם הובאו מגני חיות בסביבה. הזהרו מלעצבן את עבדקן הרעמה, שבשפה היומיומית נקרא כבש, ועל פי שלט ההסבר הוא נוגח חזק מאוד, ובכלל, כדאי לא להציק לחיות אלא ליהנות מהן. אל תטעו, זה לא פארק הירקון, לא מבחינת הגודל ולא מבחינת רמת הטיפוח, אבל זוהי פינת טיול ומנוחה נחמדה שמתאימה מאוד למשפחות. למרבה הצער, נמל אשדוד בכל זאת משאיר את חותמו על הנוף, וסירחון שעולה מכיוון המים מזכיר שעל אף מאמצי השיקום, עדיין זורמים בנחל שפכים ופסולת מפעלים.
בתוך תחומי הפארק קיים מתחם צפרות, פרי שיתוף פעולה בין החברה להגנת הטבע וחופית - חברת התיירות העירונית של אשדוד. בחורשת עצי שיטה מלבינה, מין נדיר כשלעצמו, באיזור הפרא שבו נשפך נחל לכיש אל הים, אפשר למצוא שלדגים, סופיות, אנפות, אגמיות וברווזים המנצלים את סביבת הנחל למנוחה במשך השנה. בתיאום מראש אפשר לצאת עם מדריך לסיור בשטח הפארק, כולל תצפיות בבעלי הכנף. טיבוע ציפורים מתקיים במקום פעם בחודש והציבור מוזמן לקחת חלק בפעילות (מידע בטלטבע 03-6388688). המתחם פתוח לביקור בכל שעות היממה, כמו כל הפארק.

הדרכות לקבוצות באמצעות מנהלת פארק אתגרים אשדוד.

( 6 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • goodlife

  goodlife
  לא נעים לראות ספסל שבור..|3 28.09.14
  פארק וגן חיות נחמד באמצע העיר. יופי של רעיון, אבל הלכלוך והטינופת ששררו בביקורנו בחג היו דוחים. היו גם ספסלים שבורים, לא נעים לראות פארק שבור..
 • sasmic

  sasmic
  בהחלט מומלץ|4 27.05.12
  מקום חביב, מטופח ושקט. המקום נמצא ממש על שפת הנחל, יש פינת חי קטנה וחביבה, הרבה דשא, עצי תות מלאים בפירות שפשוט מחכים שמישהו יושיט את היד ויקטוף אותם, העברנו שם צהריים חביבים ומהנים ביותר, לא שווה להגיע במיוחד אבל אם אתם באיזור בהחלט שווה עצירה.
 • ashtonny

  ashtonny
  מקום מטופח|5 26.12.10
  העברנו שם שעתיים מהנות ביותר. המקום שמור ויפה. יש שם הרבה חיות וכולן מטופחות, ממש ספרי קטן ובחינם. רק חבל שלמרות שכתוב בגדול שהחיות שבעות ואין צורך להאכילן, הישראלי המכוער חייב להאכיל אותן ולהיות גאה בעצמו.
 • trattnh

  trattnh
  הפתיע לטובה|5 26.08.10
  בילינו שם 4 שעות עם הילדים. האקטרציות המרכזיות - בעלי החיים לכיוון מזרח ושפך הנחל לים בכיוון מערב
 • shamirt

  shamirt
  הירקון אבל יותר טוב באשדוד|4 15.12.07
  על גדת נחל לכיש טיילת, פארק אתגרים ומכלאות של חיות בר (אמיתיות) כל זה ושבת קייצית בחורף מצטרפים לכדי מס'' שעות של עונג וכיף לגדולים וקטנים.
 • חיפושתמידי

  חיפושתמידי
  מומלץ בשבת יפה עם הילדים|5 21.11.07
  טיילת בהחלט נעימה שאנחנו חשבנו שרק אנחנו יודעים עליה
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
גן המדע עגן המדע ע"ש קלור במכון ויצמן מומלץ מפה9.2אלברט איינשטיין, גדול הפיזיקאים ומהפכן מדעי, צוטט פעם כשאמר ש"כל המדע שלנו, כשהוא נמדד אל מול המציאות, הוא פרימיטיבי וילדותי, ואף על פי כן, זהו הדבר הכי יקר שיש לנו". בגן המדע במכון ויצמן פזורים מתקנים אינטראקטיבים רבים שמדגימים תופעות מדעיות מחיי היום- יום. ברחבי הגן פינות מוצלות וצמחייה מלבלבת וביניהם פזורים מספר מתחמים נושאיים שונים. במתחם המוסיקה יש מראות קול גדולות שמחזירות את גלי הקול מאחת לשניה ומילה שנאמרת באחת מהן תשמע באחרת. במתחם האנרגיה והסביבה תוכלו למצוא לצד דוד שמש ענק המלמד על עקרונות פעולתו, גם בורג גדול מימדים שנקרא על שם ארכימדס שגילה את העקרון המאפשר לשאוב מים ממקומות נמוכים למקומות גבוהים, לפני יותר מ-2300 שנים. במתחם החלל מתנדנדת נדנדת הירח וניצב דגם של כדור הארץ ובמתחם התנועה והגלים ישנם בין השאר מטוטלת תהודה ו"הרמונוגרף" בו שתי מטוטלות נעות זו במאונך לזו, על אחת מהן דף ובשניה עט ויחד בתנועה הן יוצרות ציור.קרא עוד


שמורת פורהשמורת פורה מומלץ מפה8.9הסימנים לאביב עושים נפלאות לאזור דרום שפלת החוף. מזג האוויר נוח, האוויר צלול, ואינספור כלניות אדומות מרימות תפרחת לצדם של פרגים, נוריות, חרציות ומיני ירוקים אחרים. הפנים הטופוגרפיות של האיזור נראות אז במיטבן: מרחב עצום של גבעות רכות ועגולות, המשמשות בית לארנבות שדה ופרפרים שובבים. שביל הליכה מסומן בירוק עובר בשמורת פורה ומוביל את המטיילים לכמה פינות טבע מקסימות ואתרים היסטוריים. אחד מהם הוא אגמון מוקף סוף וקנה שהופך בחורף לאגם של ממש שמושך אליו עופות מים רבים. אם תתקדמו פנימה לתוך השמורה תגיעו לאגם עונתי קטן. הסכר שנבנה כאן עוצר ואוצר את מי השטפונות של נחל פורה, הנשאבים מאוחר יותר לצינורות ההשקיה של קיבוץ בית קמה. לאורך השביל נגלים גם שרידי גשר טורקי וחורשת אקליפטוסים. הילדים (וגם המבוגרים) יכולים לשחק מחבואים בתוך העשב והפרחים ולשזור זרים מחרציות הבר הגדלות כאן בשפע. מרוב יופי, מרגישים כאילו כל העולם הזה נוצר רק בשבילכם. רק לא לשכוח מצלמה וסל פיקניק.קרא עוד
עוד אטרקציות