הבית העתיק בבית ג'אן

מומלץ מפה
8.8
 

בבית עתיק מהתקופה הצלבנית בבית ג'אן, אחת מאותן עדויות להיסטוריה המקומית, עורך נידאל חלבי בפני אורחיו היכרות עם סיפורו של הישוב ועם העדה הדרוזית. את הסיפורים על ההיסטוריה מתבל חלבי באנקדוטות בנושא גלגול נשמות או צמחי מרפא ומכבד את אורחיו בקפה מר בתוך בית האירוח הנקרא מנזול. בתוך הבית העתיק פותח נידאל את הדלת לבור מים יפהפה בצורת פעמון שמשמש היום, כפי ששימש מאות שנים, לאגירת מים טובים לשתייה.

הישוב הדרוזי בית ג'אן הוקם על שרידי יישוב קדום, כנראה במאה ה-17, בידי דרוזים מהלבנון שישבו עד אז בהר מירון. בתוך הגרעין העתיק של הכפר נמצאו שרידים קדומים, ובהם קברים חצובים, בית בד מסורתי, ופריטים ארכיטקטוניים המשובצים בבתי היישוב ובבית התפילה הדרוזי, החלוה. הכרות עם האתרים האלה הם חלק מסיור שעושה נידאל בכפר. אפשר לשלב בביקור את הסיור המודרך, או סיור בשמורת הר מירון ובמעיינות הסמוכים לכפר, וכן לשלב ארוחה בסגנון דרוזי.

( 7 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • עליזה.מ

  עליזה.מ
  סיור מעניין|5 12.09.16
  פגשנו את נדאל שערך לנו סיור מעניין בבית ג'אן, בתחילה בתצפית מבית ג'אן על כל אזור הגליל ולאחר מכן בשכונה העתיקה של הכפר. הוא אירח אותנו בבית שבו גדל בשכונה זו, ושמח לענות לכל שאלותינו. פגשנו אדם נחמד מאוד ומלא ידע. מומלץ מאוד.
 • limi

  limi
  סיור משפחתי המלמד על הדרוזים|5 19.04.14
  ניד'אל המדריך מתאר בצורה ישראלית קולחת את הדרוזים ומורשתם ומאפשר לכולם הצצה לעדה המיוחדת הזאת, שקשרה את גורלה עימנו. מומלץ. מתאים לילדים.
 • assifeli

  assifeli
  מצטרף להמלצות|5 13.04.12
  עשינו את הסיור המענין בין הבתים הדרוזים בחופשת הפסח ומזג האויר התאים להרי אירופה - קריר וערפילי. נידאל בחור חביב ושופע ידע על עדתו והוביל את הסיור בדרך שנעמה לכולם - הילדים והגדולים.
 • r_mendel

  r_mendel
  לא להחמיץ!|5 26.06.11
  נידאל לקח אותנו לסיור מרתק בעיר העתיקה, בבית ההיסטורי בו הוא גר תוך שילוב סיפורים על חיי העדה ומשפחתו. שתינו מים מהבאר העתיקה בביתו,לגמנו תה זוטה לבנה ונהנינו מכל רגע...
 • dannychn

  dannychn
  סיור מעניין הסימטאות בית ג'אן|5 22.08.08
  נידאל הוליך אותנו לסיור מקסים בסימטאותיה של בית ג'אן. הסיור מלווה ברקע הסטורי ובסיפורים (עם הרבה צבע) על המקום, האנשים ועל האמונה והדת הדרוזית (מבלי לחשןף את סודותיה ...). בתום הסיור התארחנו בביתו לשתיה קרה וחמה.
 • רוניתעצמון12

  רוניתעצמון12
  מעניין ונעים|5 01.04.08
  הגענו קבוצה של 22 איש. נידל חיכה לנו במרכז הכפר. בדרכו הנעימה ומסבירת הפנים הוביל אותנו בסימטאות השכונה העתיקה ונתן הסברים מעניינים ולא מיגעים על תולדות הכפר ועל האתרים החשובים שבו. בהמשך ביקרנו בבית העתיק ביותר בכפר, התארחנו בבית האירוח המסורתי שלו ושמענו על הדת והמסורת הדרוזית. חוויה מהנה ומעשירה - מומלץ בחום.
 • tamirr

  tamirr
  מקום בהחלט שווה|5 17.12.07
  נידאל איש מקסים ומספר יפה מאוד על ראשיתה של בית ג''ן ורשית הדרוזים בכלל ובישראל. המקום מקסים וקבל אורחים יוצאת מהכלל. הבאתי למקום קבוצה של 50 איש מכל הגילים כולל ילדים ואנשים שמתקשים בהליכה ונידאל התיחס בסבלנות לגודל הקבוצה. בשל אופי הקבוצה צמצמנו את הסיור ואני בטוח שיש לנידאל עוד הרבה מה להראות. הביקור בבית העתיק היה גם הוא מצוין.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
מרכז מבקרים בחברת עליתמרכז מבקרים בחברת עלית מומלץ מפה9.2בקצה רמת גן כבר לא נידפים ריחות מתוקים ומגרים של שוקולד, הם נישאו משם לנצרת עילית. בממלכת השוקולד של ישראל לא תמצאו את ווילי וונקה מ"צ'רלי בממלכת השוקולדה" אבל כן תראו איך מושא התאווה החום מתגבש לקוביות. בין אם אתם נשבעים באגוזי, רבים על סוג פסק הזמן המועדף או אוהבים את טעמו המיושן של הטוויסט, סיור בקווי הייצור של המוצרים המתוקים של החברה יגרום לכם אושר ילדותי ועלייה משמעותית ברמת הסוכר. הביקור נפתח בסרט אנימציה קצר המתאר את תהליך הפיכת פולי הקקאו לשוקולד. אחריו לובשים חלוק וכובע ובמראה של עובדי מעבדה נכנסים אל המפעל הסטרילי. בסיור עוברים ליד מכונות הייצור ורואים איך הנהרות החומים של השוקולד הופכים לחטיפים המוכרים. באולם המסטיקים צופים במכונת הבזוקה בת ה-40, שככלי מלחמה ישן ומשומן יורה 800 בזוקות בשעה ומקבלים רצועת מסטיק חמה ומהבילה היישר מפס הייצור. אולמות הכנת המאפים והשוקולד קשים במיוחד. הריח החם ממלא את החלל וכמעט אי אפשר להתאפק מלהתנפל על אחד המסועים, לשכב עליו, לפתוח פה גדול ולחכות שהממתקים ייסעו ישר לתוך הלוע, או לקחת כמה לוחות וופלים ולבנות מהם בית קטן. ביסקוויטים, וופלים ונוזלקרא עוד


עוד אטרקציות