המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס

מומלץ מפה
8.8
 

תחום הקומיקס והאנימציה תופס לאטו מקום של כבוד בין שאר תחומי האמנות בארץ. ההתפתחות הזו הביאה לפתיחת המוזיאון הראשון בארץ שמוקדש כולו לאמנות הקומיקס ולחקר הקריקטורה הישראלית. המוזיאון מציג את האמנות היחידה שמצליחה לתאר קצת אחרת ובחיוך את המציאות הלעיתים לא קלה של ישראל. בין תערוכות הקבע במוזיאון, תערוכה המציגה את עבודותיהם של חלוצי הקריקטורה הישראלית, בהם יעקב פרקש (זאב), קריאל גרדוש (דוש) המוכר כאבא של שרוליק – הצבר הנצחי , שמוליק כץ (בתמונה) ואריה נבון. לצדה, מציגה התערוכה מה למה איפה ואיך, את התפתחות הקריקטורה והקומיקס מתקופת הפרעונים, דרך יוון העתיקה ועד ימינו אלה תוך שהיא חולפת על פני דמויות היסטוריות כמו נפוליאון, גוליבר ובארט סימפסון. חלל מיוחד מוקדש לקומיקס ישראלי עכשווי ומוצגות בו עבודות אקטואליות של אמנים כמו נמרוד רשף, מישל קישקא ודודו גבע ז"ל.

לפרטים על התערוכות המתחלפות ועל אירועים מיוחדים, כדאי להתעדכן באתר הבית או טלפונית לפני שבאים. הדרכה אפשרית בתיאום מראש בלבד. מתאים לילדים מגיל 8 ומעלה.

( 6 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • פסולינה

  פסולינה
  פנטסטי|5 24.08.11
  הילדים שלי מאוהבים במקום וגם אני. זהו החלטתי, גם לי מגיע פעם אחת לבקר שם ...... בלי הילדים, זאת תהיה הנאה מלאה.
 • danam_20

  danam_20
  משוגעים לדבר|4 26.07.11
  המוזיאון נחמד וגם החנות. נרשמנו מראש לסדנה , ילד בן 11 השתתף והתלהב.
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  למי שאוהב|3 07.05.11
  האמת הייתי שם בטיול במסגרת העבודה. המוזיאון ממש לא מתאים לטיול כזה אלא למי שאוהב ומתעניין. אהבתי את החנות - יש בה ספרי קומיקס יפים.המוזיאון נחמד ויש בו מבחר מעניין בתחום, אבל אלי הוא לא דיבר וגם לא הסדנה.
 • sigsag

  sigsag
  מוזיאון ואמנות מקסימה|4 07.10.09
  תחום הקרירטורה בחיי היום יום שלנו בעיקר בסוף שבוע עם החידות של ג'קי מוסף 7 ימים. המוזיאון הזה עושה איתנו חסד וזכות גדולה עם אותם יוצרים מיוחדים בתחום הקומיקס והקריקטורה. העברנו שם שעתיים עם ילדות בנות 7 בשילוב סדנת קומיקס. היה מעניין ונחמד גם עבור הילדות.
 • chupale

  chupale
  מקסים|4 16.05.09
  היינו בסדנת בעקבות סרוליק, ילדים בגילאי 10-13, כולם נהנו מאוד. סדנת סרוליק הועברה בצורה מקצועית ולבבית ע"י יובל הקריקטוריסט. המוזיאון עצמו חביב מאוד, אבל כדאי לסייר בו בשילוב עם סדנה.
 • yaronyogev

  yaronyogev
  קטן ונחמד|4 30.03.08
  מה שבתחילה נראה כמו מצגת של בי"ס על נושא הקומיקס(עם הגדרות כמו שהיו תולים על הקיר בכיתה, בהמשך מתגלה כתצוגה מעניינת של אמנות קומיקס וקריקטורות ישראלית מההווה וגם היסטוריה כמו דוש וזאב. יש גם קיר עם תצוגה של מיטב מתוכניות הסאטירה שהיו בטלויזיה הישראלית, כמו לול, החרצופים ועוד. יש גם פינת יצירה לילדים, וחוברות קומיקס "הצופר" בחינם לקריאה. יש גם חנות מוזיאון קטנה בקופה עם מבחר מצומצם מיוצרים ישראליים. יחס מחיר/תמורה טוב מאודי: 10 ש"ח למבוגר, 5 לילד עד גיל 10 - שווה בהחלט תמורת שעתיים של בילוי שונה ומהנה. חניה נוחה-להיכנס למגרש שמימין ולעלות מהמדרגות שמאחורה.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
מוזיאון תל אביב לאמנותמוזיאון תל אביב לאמנות מומלץ מפה9.8מוזיאון תל אביב תופס מקום מרכזי בסצנת האמנות הישראלית המודרנית. הוא מהווה מרכז חשוב הנותן במה לאמנים ישראליים וכן לאמנים בעלי שם מכל העולם. התארחו ומתארחות בו תערוכות משמעותיות בעולם האמנות המקומי. המוזיאון והמוסדות הסמוכים לו, ספריית בית אריאלה ומשכן אמנויות הבמה הם עורק פועם בלבה התרבותי של תל אביב. המוזיאון הוקם ב-1932 ביוזמת ראש העיר מאיר דיזנגוף. תחילה שכן המוזיאון בביתו של דיזנגוף, אך הרחבת האוסף חייבה את הקמתו של מבנה גדול יותר וב-1971 נחנך משכנו הנוכחי. במוזיאון תצוגת קבע של אמנים אירופאיים מהמאות ה-16 עד ה-19, אוסף אמנות של ציירים מהמאה ה-20 שבו יצירות של אמנים גדולים כקלימט וקנדינסקי ותצוגת קבע של פיסול מודרני ובה גם יצירות של פיקאסו. נוסף על תצוגות הקבע מציג המוזיאון תערוכות מתחלפות בכל תחומי האמנות ותערוכה מתחלפת המיועדת לילדים ונסמכת על אוספי המוזיאון. כן מתקיימים במוזיאון אירועי תרבות כקונצרטים והצגות ומוקרנים בו סרטים. הכניסה למוזיאון לילדים עד גיל 18 היא ללא תשלום, ילדים עד גיל 14 חייבים בליווי הורים.קרא עוד
בית ביאליקבית ביאליק מומלץ מפה9.7בקצה רחוב שנקרא על שמו עוד בחייו, כבוד שזכו לו מתי מעט מיקירי העיר והאומה, נמצא ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. ב - 2009, לאחר עבודות שיפוץ שארכו כשלוש שנים, נפתחו דלתות הבית מחדש לציבור. הבית המרשים בו גר וכתב ביאליק בין השנים 1925-1934, תוכנן על פי מסורת הבניה המזרחית ומשלב בין מזרח למערב. האדריכלות המזרחית לצד הריהוט האירופי שבעלי הבית הביאו אתם, יוצרים תמהיל פיוטי של שולחן שח, כלי חרסינה, בלטות איטלקיות, נרגילה, קשתות וכיפה בראש הבית. בבית שהפך למוזיאון קטן, אפשר ללמוד על קורות חייו של המשורר, שהאישי בחייו היה כרוך עם הלאומי. בקומת הכניסה שקירותיה צבועים בירוק, כחול ואדום, צבעי הקיר המקוריים שנתגלו באקראי בעת השיפוץ ושוחזרו, נמצאים טרקלין האירוח וחדר האוכל שבו שולחן ערוך לסעודה שכבר לא תיהיה. מדרגות עץ מובילות אל הקומה השניה בה התנהלו חייהם הפרטיים של בני הזוג. חדר העבודה והספרייה שבקומה שוחזרו ומספקים הצצה לחייו היותר אישיים של המשורר. מאוסף הספרים המסקרן, אפשר להתרשם רק ממראה עיניים, שכן למען שימורם הם ננעלו מאחורי חלונות זכוכית. במספר עמדות מחשב מוצגים תולדות האיש וקרא עוד


עוד אטרקציות