מפזרים את מסך הערפל

מרכז נא לגעת, הנמצא בבית מרשים בנמל יפו, הוא הרבה יותר מסתם בניין יפה, המהות והפעילות המתקיימות בין כתליו הן אבני החן האמיתיות. המקום הוא במה לתרבות ואמנות יוצרת המקדמת דיאלוג שוויוני ומובילה לשינוי חברתי, מתוך אמונה ברוח האדם וביכולתו לגעת ולשנות.


המרכז הוקם בשנת 2007 בנמל יפו על ידי עמותת 'נא לגעת' במטרה להעצים את אוכלוסיות החרשים, עיוורים והחרשים-עיוורים בישראל, להוות פלטפורמה לשילובם בתחומי התרבות והבידור בישראל ולהשריש ערכים של פתיחות, סובלנות וקבלת השונה אל מול הקהל הרחב.


מרכז נא לגעת הוא בית לתיאטרון נא לגעת - התיאטרון הראשון והיחיד מסוגו בעולם שכל שחקניו הם חרשים-עיוורים (עם לקות כפולה), מתחם האירועים קפיש – בית קפה ומתחם לאירועים בו מתקשרים האורחים בשפת הסימנים עם צוות המלצרים החרשים, מסעדת בלקאאוט - מסעדת שף כשרה בחשיכה מוחלטת עם מלצרים עיוורים וכבדי ראייה, המציעה חוויה קולינרית יוצאת דופן, ומרכז הסדנאות בו נערכות מגוון סדנאות בחשיכה וסדנאות שפת סימנים בהובלת צוות מנחים מקצועיים, עיוורים וחרשים.
תיאטרון נא לגעת – היחיד מסוגו בעולם
מרכז נא לגעת נפתח בשנת 2007 עם עליית ההצגה "לא על הלחם לבדו", בהשתתפות אנסמבל של 11 שחקנים חרשים-עיוורים ו-8 מתורגמנים לשפת הסימנים, אשר זוכה לביקורות נלהבות והופיעה בפסטיבלים מובילים בלונדון, סיאול, ניו יורק, וושינגטון, בוסטון ואוסטרליה.


במהלך שנת 2015 עלו על בימת נא לגעת שתי הצגות חדשות: הצגת היחיד "תגידי תפוז", וההצגה "מבעד לרוח" בהשתתפות אנסמבל חדש המשלב שחקנים חרשים-עיוורים יהודים ומוסלמים, שחקנים רואים-שומעים ומתורגמנים.

לוח ההצגות מתעדכן מעת לעת באתר המרכז. יש להזמין כרטיסים מראש. ניתן לשלב צפייה בהצגה עם ארוחה במסעדת החושך בלקאאוט (אשר פתוחה בימים א', ג', ד', ה' בשני סבבים – 18:30 ו-21:00), לקיים אירוע פרטי/עסקי במרכז האירועים קפיש או להשתתף באחת מהסדנאות החווייתיות שמציע המרכז, בהזמנה מראש.

( 9 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  חוויה רגשית אסתטית וקולינרית|5 12.11.17
  במסגרת העבודה הייתי היום בכנס במקום. למדתי מילים מרכזיות בשפת הסימנים. ראינו את ההצגה "תגידי תפוז" שהיא מטלטלת אך גם אופטימית. המרכז נמצא בנמל יפו במקום יפהפה וכיף לצאת ולהסתובב בנמל אשר משתנה בשעות היום השונות. המתחם עצמו מאד נעים והכיבוד שהוגש טרי וטעים, כולל טעימות במתחם המסעדה החשוכה .
 • נירית1

  נירית1
  חוויתי ומיוחד|5 24.01.15
  השתתפתי במקום במסגרת סדנא ממקום עבודתי. מדובר במקום ייחודי ומיוחד במינו. השתתפנו בשתי סדנאות - פיסול בחושך ושפת הסימנים. היה מצויין, הצוות מקצועי, חביב, מהווה מודל להערצה. אח"כ אכלנו ארוחת בוקר שהיתה ממש בטוב טעם וברוחב לב. שלא לדבר על המיקום היפיפה ממש בלב ליבה של יפו העתיקה. בקיצור, שווה להשקיע כמה שעות ולבקר במקום ולהשתתף באחת הסדנאות.
 • galiavu

  galiavu
  סדנאות מדליקות לחג דליק|5 07.12.10
  שלוש בנות, 10-12, נהנו בטירוף מסדנה לשפת הסימנים, מישיבה בקפה קפיש אחרי הסדנה ויישום החומר הנלמד על המלצריות המקסימות, והכי הכי: מסדנת פיסול בחומר, בחושך מוחלט. הח"מ, 40+, על תקן הורה מלווה, נהנתה לא פחות. חוויה נפלאה, עוד לפני המסרים החשובים שעוברים תוך כדי. כחובבת אטיות מושבעת אני נמנעת בדר"כ מההמלצה הבאה, אבל הפעם החג קצר ותכף נגמר, אז... ל ר ו ץ . מומלץ ביותר.
 • ocp

  ocp
  יופי של מקום|5 14.09.10
  יופי של אנשים, גם אלו שמתגברים על מוגבלויות קשות, וגם המתנדבים שעושים פשוט עבודת קודש (הרבה מעבר לקלישאה הגלומה בביטוי הזה). מקום תוסס ונעים, אין תחושה של עצב או רחמים אלא להיפך- של הערכה רבה ושמחה שיש עדין אנשים כאלו ומקומות כאלו.
 • eliko421

  eliko421
  מקום נהדר בנמל|5 23.09.09
  המוכוון לתמוך באנשים עם צרכים מיוחדים (מסלולי הליכה לעיוורים, פינה לכלבי נחייה ועוד). בית קפה נהדר בשם "קפה קפיש", שם המלצרים חרשים (על כל שולחן לא מחיק וטוש). מומלץ בחום.
 • ארגמנית

  ארגמנית
  מקום מקסים, רעיון ייחודי|5 29.08.09
  את הביקורת על ההצגה "לא על הלחם לבדו" אכתוב בנפרד, רק אציין כאן שהמקום יפהפה, פנינה ייחודית בלב נמל יפו, אבל כדאי להגיע לא רק לביקור בבית הקפה החמוד הממולצר ע"י חירשים-אילמים או למסעדה הממולצרת ע"י עיוורים, אלא להצגה שהיא חוויה חשובה.
 • elikl

  elikl
  חובה לראות|5 25.09.08
  איך הופכים מחסן דולף והרוס למרכז מבקרים יפהפה ונהדר? איך נותנים ל12 שחקנים חרשים עוורים הצגה להציג בלי שהם יכולים לתקשר ביניהם באמת ובלי שהם יודעים איך נראית הבמה ואיפה היא? את התשובות חובה לקבל במרכז "נא לגעת". מרכז מדהים, עוגות נפלאות והצגה מהממת. חובה וטובה שעה אחת קודם
 • תלתן

  תלתן
  כל הכבוד|5 10.02.08
  קודם כל , הרעיון מעולה , שנית , בהתרשמות מן הצד , גם הביצוע נראה מעולה. המקום מטופח בפנים , אנשים מחייכים , מדברים איתך בשפת הסימנים ופתאום אתה זה שמרגיש חריג...
 • mousalli

  mousalli
  תרומה נהדרת לאוכלוסיית נכים|5 12.12.07
  רעיון מקסים. אני מציע לחברות גדולות לתרום כאן וגם לבעלי ממון. אולי ניתן שתהיה ישראל קצת אחרת מעד עכשיו?
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
מוזיאון תל אביב לאמנותמוזיאון תל אביב לאמנות מומלץ מפה9.8מוזיאון תל אביב תופס מקום מרכזי בסצנת האמנות הישראלית המודרנית. הוא מהווה מרכז חשוב הנותן במה לאמנים ישראליים וכן לאמנים בעלי שם מכל העולם. התארחו ומתארחות בו תערוכות משמעותיות בעולם האמנות המקומי. המוזיאון והמוסדות הסמוכים לו, ספריית בית אריאלה ומשכן אמנויות הבמה הם עורק פועם בלבה התרבותי של תל אביב. המוזיאון הוקם ב-1932 ביוזמת ראש העיר מאיר דיזנגוף. תחילה שכן המוזיאון בביתו של דיזנגוף, אך הרחבת האוסף חייבה את הקמתו של מבנה גדול יותר וב-1971 נחנך משכנו הנוכחי. במוזיאון תצוגת קבע של אמנים אירופאיים מהמאות ה-16 עד ה-19, אוסף אמנות של ציירים מהמאה ה-20 שבו יצירות של אמנים גדולים כקלימט וקנדינסקי ותצוגת קבע של פיסול מודרני ובה גם יצירות של פיקאסו. נוסף על תצוגות הקבע מציג המוזיאון תערוכות מתחלפות בכל תחומי האמנות ותערוכה מתחלפת המיועדת לילדים ונסמכת על אוספי המוזיאון. כן מתקיימים במוזיאון אירועי תרבות כקונצרטים והצגות ומוקרנים בו סרטים. הכניסה למוזיאון לילדים עד גיל 18 היא ללא תשלום, ילדים עד גיל 14 חייבים בליווי הורים.קרא עוד
בית ביאליקבית ביאליק מומלץ מפה9.7בקצה רחוב שנקרא על שמו עוד בחייו, כבוד שזכו לו מתי מעט מיקירי העיר והאומה, נמצא ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. ב - 2009, לאחר עבודות שיפוץ שארכו כשלוש שנים, נפתחו דלתות הבית מחדש לציבור. הבית המרשים בו גר וכתב ביאליק בין השנים 1925-1934, תוכנן על פי מסורת הבניה המזרחית ומשלב בין מזרח למערב. האדריכלות המזרחית לצד הריהוט האירופי שבעלי הבית הביאו אתם, יוצרים תמהיל פיוטי של שולחן שח, כלי חרסינה, בלטות איטלקיות, נרגילה, קשתות וכיפה בראש הבית. בבית שהפך למוזיאון קטן, אפשר ללמוד על קורות חייו של המשורר, שהאישי בחייו היה כרוך עם הלאומי. בקומת הכניסה שקירותיה צבועים בירוק, כחול ואדום, צבעי הקיר המקוריים שנתגלו באקראי בעת השיפוץ ושוחזרו, נמצאים טרקלין האירוח וחדר האוכל שבו שולחן ערוך לסעודה שכבר לא תיהיה. מדרגות עץ מובילות אל הקומה השניה בה התנהלו חייהם הפרטיים של בני הזוג. חדר העבודה והספרייה שבקומה שוחזרו ומספקים הצצה לחייו היותר אישיים של המשורר. מאוסף הספרים המסקרן, אפשר להתרשם רק ממראה עיניים, שכן למען שימורם הם ננעלו מאחורי חלונות זכוכית. במספר עמדות מחשב מוצגים תולדות האיש וקרא עוד


עוד אטרקציות