תצפית אל מכתש רמון

מומלץ מפה
9.5
1 הגדל תמונה
יעל על שפת המכתש. צילום: חנן ישכר
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
תופעות גיאולוגיות. צילום: חנן ישכר
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
תצפית רומנטית. צילום: חנן ישכר
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
יעל על שפת המכתש. צילום: חנן ישכר
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
זריחה במכתש. צילום: חנן ישכר
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
המנסרה. צילום: חנן ישכר
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
הר ארדון שבמכתש. צילום: חנן ישכר
הועלה על ידי מערכתמפה
 

ימי נעוריו של כדור הארץ

בקדמת בית ספר שדה הר הנגב נמצאת תצפית מרהיבה אל נופי מכתש רמון, אזור רכס חדב והרי אדום. נקודת התצפית מספקת הזדמנות נוחה ונגישה לעמוד אל מול ימי נעוריו של העולם או לפחות אלו של כדור הארץ. מושג הזמן הגיאולוגי - המתחקה אחר משך תהליכים בני מיליוני שנים הפועלים בטבע, נותר מופשט וכמעט בלתי נתפש. מכתש רמון הוא המקום להתבונן בסלעים שנוצרו לפני כ- 225 מליון שנה ולקשקש על תור היורא ועל הדינוזאורים שניהלו כאן את חייהם. בית ספר השדה נמצא כארבעה ק"מ דרום מערבית למצפה רמון, על שפת מכתש רמון ובגובה של כ-900 מ' מעל פני הים. מאזור התצפית כדאי ללכת לאורך טיילת נופית בת כ-2 ק"מ הנמשכת, לצד מצוק המכתש, עד מרכז המבקרים מצפה רמון.
זהו ללא ספק אחד המקומות הרומנטיים ביותר שנבראו, בייחוד אם מגיעים בשעות בהן השמש מציגה במכתש ספקטרום מרשים של צבעים וצללים. ילדים ייהנו ממראה היעלים המסתובבים באופן חופשי לאורך שפת המצוק ובאזור התצפית עצמה. אלו העוסקים ביוגה ומדיטציה יזהו שם בקלות את גן העדן לו ייחלו. מעריצי סטיבן הוקינג מוזמנים להגיע בלילות בהם מתרחשים אירועים שמימיים, ולקחת חלק בתצפיות אסטרונומיות אותן מקיים בית הספר בשיתוף אוניברסיטת תל אביב.


התצפית, נגישה מאוד וכוללת פינת ישיבה מוצלת ומעוגנת במעקה בטיחות. אם רוצים להעמיק בתובנות המכתש ודרכי היווצרותו, אפשר לשלב ביקור במרכז המבקרים במצפה רמון. כמו כן ניתן לקבוע מראש הדרכות באזור עם מדריכי בית הספר.


אם כל היופי הזה עושה לכם חשק להשאר בסביבה (לגמרי בצדק, אגב), תשמחו לשמוע שלא רחוק ממכם נמצא האנגר אדמה - מקום קסום לנוח בו ולהנות מהשלווה שסביב.


לטיולים נוספים במכתש רמון היכנסו למתחם מצפה רמון באתר מפה.


מקום זה מופיע בכתבה הבאה.

( 8 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • ingridv

  ingridv
  תצפית על מכתש רמון|5 17.01.12
  לראות את אחד מפאי הטבע - כמעט ייחודי לארצנו. מבט אל תוך בטן כדור הארץ!
 • eliko421

  eliko421
  מקסים|5 25.04.11
  זה שלנו וזה כאן. תצפית יפהפיה אל נוף הבראשית הזה. אל מכתש מדברי, לא מיושב (קצת מפריע בעין הכביש וחוטי החשמל). היעלים החצופים שכבר לא מפחדים מאנשים תורמים לחגיגה. עצירת חובה קצרצרה למי שיורד דרומה מכאן.
 • dalitdo

  dalitdo
  יופיו של הטבע|5 27.10.10
  להגיע למכתש בזריחה ולחוות את אחד המראות היפים בעולם. שלל גוונים מתחלפים, נוף בראשית. מומלץ להגיע בלבוש חם. גם בקיץ...
 • ocp

  ocp
  יפהפה|5 12.07.10
  במיוחד בין ערביים. מקום נפלא לראות את שיעורי הגיאוגרפיה בעיניים.
 • danam_20

  danam_20
  קסם הטבע|5 27.12.09
  במקום הזה צריך פשוט לתת לטבע לעשות את שלו. בשעת השקיעה הצבעים האוירה קסומה ממש. במהלך ההליכה בטיילת היעלים ניגשים ומספקים עוד חוויה.
 • goodlife

  goodlife
  כל שעה נוף אחר|5 13.04.09
  תצפית על המכתש היא חוויה מרתקת. ערפילי בוקר המכסים את המכתש נותנים מראה מיוחד. בצהריים ניתן לצפות ולראות כל פרט ופרט ולרחוק. אחרי הצהריים הכל נראה מדבר עם חזיון תעתועים של השמש. ובלילה - צביון אחר לגמרי...הטיילת מאפשרת זוויות הסתכלות וצילום נהדרות, עולם החי נותן גוון מיוחד - מדאיית הציפורים דרך ביקורי היעלים - בקיצור עולם ומלואו. ביקור חובה לכל המטייל באזור !
 • עמיתמג

  עמיתמג
  טיילת אלברט מקסימה!|5 23.11.08
  לממהרים ,שווה להגיע לפי השילוט בעיירה לטיילת אלברט,שהיא חלק מהמסלול המתואר, ולהינות ממסלול הליכה עם נוף יפיפה, וסיכוי טוב לפגוש יעלים משוטטים ממרחק נגיעה.חוויה!
 • rachel10

  rachel10
  תצפית מדהימה|5 15.06.08
  התיאור כאן אמין וממצה. ניתן ללכת רק חלק מהמסלול, למשל לחנות ליד מרכז המבקרים וללכת כמה מאות מטרים דרומה - עד למרפסת התלויה. צריך לזכור שמדובר במקום קר במושגים ישראליים, עם רוחות חזקות יחסית. בשעת הזריחה קריר גם בקיץ.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
שביל הסלטשביל הסלט מומלץ מפה9.5אורי אלון הוא אגרונום, חקלאי ואלוף הארץ בהפרחת יוני דואר. הטיול המודרך שהוא מוביל בחבל הבשור, בין נופי טבע לנופי חקלאות מתקדמת, משלב את כל אהבותיו המקצועיות ואת תחביביו. תחילת הטיול היא בשדות הפלחה ב"דרך השדות", משם עוברים המטיילים לחממות פרטיות בהן אפשר לראות ולטעום תותים מעופפים שהם תותי שדה שגדלים באדניות מוגבהות ובחממה הם מודברים בהדברה ביולוגית ללא שימוש בחומרי ריסוס. בהמשך נכנסים המטיילים לחממות בהן מגדלים עגבניות שרי, עוצרים ליד מכוורות של דבורי בומבוס שהחקלאים נעזרים בהם למטרות האבקה, וממשיכים לפרדס של תפוזים סיניים ותפוזי דם המתפקעים מעסיס אדמדם. בכל אחת מהתחנות במסלול ישנה הפעלה, טעימה או הסבר ובסוף הסיור מגיעים המטיילים לחצר משקו של אלון. שם מפריחים הילדים והמבוגרים יוני דואר כשלכל אחת מהן מוצמדת משאלה קטנה של השולח. במשק של אורי ושולי אלון גדלות לצד שובכי היונים ערוגות תבלין מהם מכינים ביחד לקינוח היום רוטב פסטו שמלווה את הפיתות שנאפות גם הן במקום ומתובלות בסיפורים ואגדות. הסיורים נערכים כשלוש שעות, מתואמים בתיאום מראש ומתאימים לכל הגילאים.קרא עוד


עוד אטרקציות