7 הגדל תמונה
צימוק יפני
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
שיחי פסיפלורה
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
רימונים
הועלה על ידי מערכתמפה
10 הגדל תמונה
שלט מרכז העולם במבוך הפיטנגו
הועלה על ידי מערכתמפה
11 הגדל תמונה
אשכול בננות
הועלה על ידי מערכתמפה
12 הגדל תמונה
פיטאיה
הועלה על ידי מערכתמפה
13 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי מערכתמפה
14 הגדל תמונה
נקטרינה
הועלה על ידי מערכתמפה
 

במרכז הארץ, עשר דקות מכביש 6, עשרים דקות מתל-אביב, נמצא בוסתן קסום מלא עצי פרי אקזוטיים, מכל פינות העולם, המזמין אתכם לסיור בלתי נשכח בבוסתן הקסום שלנו, בו תחוו חוויה רב חושית של קולות, צלילים, טעמים וריחות, ותוכלו ללמוד על תכונות החומרים הטבעיים הנמצאים בפירות השונים והשפעתם על בריאות האדם.

המקום כשר. לפרטים נוספים והזמנות התקשרו > 072-3947800.

שעות פעילות
ימים ראשון - שישי מ-9:00 בבוקר - עד שקיעת השמש. * חובה לתאם ביקורים מראש.

רקע
בוסתן שושן הוקם לזכרו של עמרם שושן, אשר קיים מזה כ12 שנה ואחד מהבוסתנים היפים באזור המרכז. הבוסתן משתרע על פני 7 דונם עם 800 עצים וכ130 מינים שונים של פירות. בבוסתן גדלים עצי פרי ארץ ישראליים ועצים אקזוטיים שעברו אקלום בארץ.

אקולוגי וסביבתי
הבוסתן שואף להתקיים כמקום אקולוגי וידידותי לסביבה, נקי מכל חומרי דישון כימיים- בבוסתן ממחזרים אשפה מתכלה, משתמשים בהדברה ביולוגית (כמו תיבות קינון לירגזים, לאוח ולתנשמות, לוחות דביקים ללכידת זבוב הפירות ,פרישת רשתות ועוד).

הביקור כולל
סרטון קצר, המגולל את סיפור הקמת הבוסתן וכן סרט מיוחד המציג את עצי הפרי השונים.
- סיור מודרך ומקצועי של כשעה וחצי. במהלכו ניתן לזלול את כל הפירות שבשלים באותה עונה.
- אפיית פיתות בטאבון.
- חליטת תה צמחים מצמחי תבלין ומרפא הגדלים בבוסתן.
- טיול באופן חופשי בין עצי הפרי המוריקים.

מסלול ההליכה בביקור: מסלול מעגלי, ללא מדרגות. השבילים מכוסים בגזם עצי אורן וההליכה נוחה גם לבעלי הליכונים. * שירותים נוחים לנכים.

סוגי אירועים
אירועים פרטיים קטנים, ימי הולדת, ימי נישואים, ערבי שירה, סדנאות אוכל, הרצאות, ימי גיבוש ועוד.

חגים ומועדים
בחגי ישראל ובתאריכים מיוחדים, אנו עורכים סיורים ופעילויות במחירים מיוחדים.

מתנות ופינוקים
ניתן לקנות סלסלת פירות אקזוטיים של העונה, בהזמנה מראש.
* ישנם משלוחים באזור המרכז.

רוצים להיות המדרגים הראשונים?

דרגו עכשיו
עוד אטרקציות מומלצות
גן המדע עגן המדע ע"ש קלור במכון ויצמן מומלץ מפה9.2אלברט איינשטיין, גדול הפיזיקאים ומהפכן מדעי, צוטט פעם כשאמר ש"כל המדע שלנו, כשהוא נמדד אל מול המציאות, הוא פרימיטיבי וילדותי, ואף על פי כן, זהו הדבר הכי יקר שיש לנו". בגן המדע במכון ויצמן פזורים מתקנים אינטראקטיבים רבים שמדגימים תופעות מדעיות מחיי היום- יום. ברחבי הגן פינות מוצלות וצמחייה מלבלבת וביניהם פזורים מספר מתחמים נושאיים שונים. במתחם המוסיקה יש מראות קול גדולות שמחזירות את גלי הקול מאחת לשניה ומילה שנאמרת באחת מהן תשמע באחרת. במתחם האנרגיה והסביבה תוכלו למצוא לצד דוד שמש ענק המלמד על עקרונות פעולתו, גם בורג גדול מימדים שנקרא על שם ארכימדס שגילה את העקרון המאפשר לשאוב מים ממקומות נמוכים למקומות גבוהים, לפני יותר מ-2300 שנים. במתחם החלל מתנדנדת נדנדת הירח וניצב דגם של כדור הארץ ובמתחם התנועה והגלים ישנם בין השאר מטוטלת תהודה ו"הרמונוגרף" בו שתי מטוטלות נעות זו במאונך לזו, על אחת מהן דף ובשניה עט ויחד בתנועה הן יוצרות ציור.קרא עוד


שמורת פורהשמורת פורה מומלץ מפה8.9הסימנים לאביב עושים נפלאות לאזור דרום שפלת החוף. מזג האוויר נוח, האוויר צלול, ואינספור כלניות אדומות מרימות תפרחת לצדם של פרגים, נוריות, חרציות ומיני ירוקים אחרים. הפנים הטופוגרפיות של האיזור נראות אז במיטבן: מרחב עצום של גבעות רכות ועגולות, המשמשות בית לארנבות שדה ופרפרים שובבים. שביל הליכה מסומן בירוק עובר בשמורת פורה ומוביל את המטיילים לכמה פינות טבע מקסימות ואתרים היסטוריים. אחד מהם הוא אגמון מוקף סוף וקנה שהופך בחורף לאגם של ממש שמושך אליו עופות מים רבים. אם תתקדמו פנימה לתוך השמורה תגיעו לאגם עונתי קטן. הסכר שנבנה כאן עוצר ואוצר את מי השטפונות של נחל פורה, הנשאבים מאוחר יותר לצינורות ההשקיה של קיבוץ בית קמה. לאורך השביל נגלים גם שרידי גשר טורקי וחורשת אקליפטוסים. הילדים (וגם המבוגרים) יכולים לשחק מחבואים בתוך העשב והפרחים ולשזור זרים מחרציות הבר הגדלות כאן בשפע. מרוב יופי, מרגישים כאילו כל העולם הזה נוצר רק בשבילכם. רק לא לשכוח מצלמה וסל פיקניק.קרא עוד
עוד אטרקציות