1 הגדל תמונה
צימוק יפני
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
שיחי פסיפלורה
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
רימונים
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
שלט מרכז העולם במבוך הפיטנגו
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
אשכול בננות
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
פיטאיה
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
נקטרינה
הועלה על ידי מערכתמפה
 

בוסתן שושן- בוסתן תיירותי חינוכי, קיים מזה כ12 שנה והינו אחד מהבוסתנים היפים הנמצאים באזור המרכז. הוא משרע על פני 7 דונם עם 800 עצים וכ130 מינים שונים של פירות.
בבוסתן גדלים עצי פרי ארץ ישראליים ועצים אקזוטיים שעברו אקלום בארץ.
אנו מזמינים אתכם לבקר בבוסתן, לחוות חוויה רב חושית של קולות צלילים וטעמים וריחות משיבי נפש וללמוד על תכונות החומרים הטבעיים הנמצאים בפירות השונים והשפעתם על בריאות האדם.

הביקור כולל : סרטון קצר בין 7 דק', סיור מודרך ומקצועי של כשעה וחצי, שבמהלכו ניתן לזלול את כל הפירות שבשלים באותה עונה, אפיית פיתות בטאבון וחליטת תה צמחים מצמחי תבלין ומרפא הגדלים בבוסתן . הבוסתן שואף להתקיים כמקום אקולוגי וידידותי לסביבה, נקי מכל חומרי דישון כימיים- בבוסתן ממחזרים אשפה מתכלה , משתמשים בהדברה ביולגית כמו תיבות קינון לירגזי , לאוח ולתנשמות , לוחות דביקים ללכידת זבוב הפירות ,פרישת רשתות ועוד.

מסלול ההליכה הוא מסלול מעגלי , ללא מדרגות . שירותים נוחים לנכים. השבילים מכוסים בגזם עצי אורן וההליכה נוחה גם לבעלי הליכונים.
ניתן לקיים במקום גם אירועים פרטיים קטנים כמו ימי הולדת , ימי נישואים, ערבי שירה, סדנאות אוכל , צחוק ומוסיקה, הרצאות ימי גיבוש ועוד.
המקום כשר ופתוח בימים א'-ה' בין השעות 9:00 בבוקר ועד חשכה. ביום ו' החל מהשעה 9:00 ועד השעה 13:00 בשבתות המקום סגור
חובה לתאם ביקורים מראש בטלפון 072-3947800

רוצים להיות המדרגים הראשונים?

דרגו עכשיו
עוד אטרקציות מומלצות
גן המדע עגן המדע ע"ש קלור במכון ויצמן מומלץ מפה9.2אלברט איינשטיין, גדול הפיזיקאים ומהפכן מדעי, צוטט פעם כשאמר ש"כל המדע שלנו, כשהוא נמדד אל מול המציאות, הוא פרימיטיבי וילדותי, ואף על פי כן, זהו הדבר הכי יקר שיש לנו". בגן המדע במכון ויצמן פזורים מתקנים אינטראקטיבים רבים שמדגימים תופעות מדעיות מחיי היום- יום. ברחבי הגן פינות מוצלות וצמחייה מלבלבת וביניהם פזורים מספר מתחמים נושאיים שונים. במתחם המוסיקה יש מראות קול גדולות שמחזירות את גלי הקול מאחת לשניה ומילה שנאמרת באחת מהן תשמע באחרת. במתחם האנרגיה והסביבה תוכלו למצוא לצד דוד שמש ענק המלמד על עקרונות פעולתו, גם בורג גדול מימדים שנקרא על שם ארכימדס שגילה את העקרון המאפשר לשאוב מים ממקומות נמוכים למקומות גבוהים, לפני יותר מ-2300 שנים. במתחם החלל מתנדנדת נדנדת הירח וניצב דגם של כדור הארץ ובמתחם התנועה והגלים ישנם בין השאר מטוטלת תהודה ו"הרמונוגרף" בו שתי מטוטלות נעות זו במאונך לזו, על אחת מהן דף ובשניה עט ויחד בתנועה הן יוצרות ציור.קרא עוד


שמורת פורהשמורת פורה מומלץ מפה8.9הסימנים לאביב עושים נפלאות לאזור דרום שפלת החוף. מזג האוויר נוח, האוויר צלול, ואינספור כלניות אדומות מרימות תפרחת לצדם של פרגים, נוריות, חרציות ומיני ירוקים אחרים. הפנים הטופוגרפיות של האיזור נראות אז במיטבן: מרחב עצום של גבעות רכות ועגולות, המשמשות בית לארנבות שדה ופרפרים שובבים. שביל הליכה מסומן בירוק עובר בשמורת פורה ומוביל את המטיילים לכמה פינות טבע מקסימות ואתרים היסטוריים. אחד מהם הוא אגמון מוקף סוף וקנה שהופך בחורף לאגם של ממש שמושך אליו עופות מים רבים. אם תתקדמו פנימה לתוך השמורה תגיעו לאגם עונתי קטן. הסכר שנבנה כאן עוצר ואוצר את מי השטפונות של נחל פורה, הנשאבים מאוחר יותר לצינורות ההשקיה של קיבוץ בית קמה. לאורך השביל נגלים גם שרידי גשר טורקי וחורשת אקליפטוסים. הילדים (וגם המבוגרים) יכולים לשחק מחבואים בתוך העשב והפרחים ולשזור זרים מחרציות הבר הגדלות כאן בשפע. מרוב יופי, מרגישים כאילו כל העולם הזה נוצר רק בשבילכם. רק לא לשכוח מצלמה וסל פיקניק.קרא עוד
עוד אטרקציות