במגרש האחורי של מגדל העמק נמצא יער בלפור. היער שחלקו הצפוני סובל מלכלוך, תוצאה של קרבתו אל שכונות מגורים, מחביא עבור אלו שנותנים לו קרדיט ומעמיקים בו קצת יותר דרומה, פיצוי הולם: נופים משכרים של עמק יזרעאל במלוא תפארתו על שדותיו החקלאיים, בריכות הדגים ומאגרי המים . היער ניטע בשנת 1928 על ידי חברי קיבוץ גניגר והיה למפעל הייעור הראשון של קרן קיימת אחרי מלחמת העולם הראשונה. כיום מתפרש היער על פני 4,300 דונם ויש בו פינות נוחות לפיקניקים, בחלקן מוסדרות עם שולחנות פיקניק. האחו הפתוח הפונה דרומה לעבר עמק יזרעאל, מתמלא בחורף בשפע כלניות ומתחת לעצי האורן צומחות באין מפריע מלוא העין רקפות.

ביער עוברת דרך סלולה המתאימה לכל סוגי הרכב והיא משולטת באופן ברור. רוכבי האופניים ימצאו ביער שביל שהוכשר במיוחד עבורם והוא חלק ממסלול האופנים סובב מגדל העמק. יש כמה אפשרויות הגעה אל היער אחת מהן היא דרך אזור התעשייה הדרומי של מגדל העמק.

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • trattnh

  trattnh
  חביב - בעיקר בשביל הנוף|3 12.04.17
  רק אם נמצאים באזור - מקום מתאים להפסקה קצרה. יש מתקני כושר.
 • rond4

  rond4
  רקפות בשפע, ולא רק|4 13.02.10
  אזור מגדל העמק משופע פריחה בעונה זו, והמדרונות הדרומיים של יער בלפור הינם דוגמה מצוינת. נראה כי קק"ל עסוקה בשיפוץ התשתית במקום (אכן לא יזיק), ובינתיים ניתן להינות מטיול פריחה קצר ונופים מדהימים לעמק.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


כנסיית הר תבורכנסיית הר תבור מומלץ מפה9.6בראש ההר המקודש לנוצרים עומדות זו לצד זו כנסייה יוונית-אורתודוקסית וכנסייה פרנציסקנית שנבנתה על יסודות ביזנטיים וצלבניים עתיקים על ידי האדריכל המפורסם אנטוניו ברלוצי. במסורת הנוצרית נקרא התבור הר ההשתנות, משום שעליו השתנה ישו בלבושו ובמראהו כשנגלה היסוד האלוהי שלו לעיני תלמידיו הבכירים. בברית החדשה לא צוין בדיוק מיקומו של ההר שעליו התקיים החזיון העל טבעי הזה, אבל צוין הר גבוה והר קדוש. סמיכותו לאתרים נוצריים אחרים הפכו את התבור למועמד הנבחר לשמש כהר ההשתנות. כבר מהמאה הרביעית החלו לבנות כאן מבנים, שנהרסו ושוקמו חליפות. לאחר מלחמת העולם הראשונה החלו בבניית הכנסייה החדשה בה משולבות הקפלות העתיקות והיא תוכננה כך שהאור החודר אליה, יחד עם חומרי הבניין, יצרו את אווירת ההשתנות הבוהקת והמבריקה. בקדמת הכנסייה מצוי פסיפס המתאר את סצינת השינוי - ישו ניצב לעיני תלמידיו פטרוס, יעקב ויוחנן, בין משה, סמל החוק, ואליהו, סמל הנבואה, כמו שנכתב בברית החדשה בספר לוקס: "ויהי בהתפללו, וישתנו פניו, ולבושו הלבין והבריק, והנה שני אנשים מדברים איתו, משה ואליהו". לכל אחד מאלה, המוכרים לנו מהתנ"ך, מוקדשת קפלה מרשקרא עוד
אולמות האביריםאולמות האבירים מומלץ מפה9.6מתחם אולמות האבירים הפך עם הזמן לשער הכניסה הרשמי של עכו העתיקה. כאן, בחצר בפאתי האולמות, תוכלו לרכוש כרטיס משולב לכל האטרקציות של עכו או לכל אחת בנפרד ולקבל כל מידע שתרצו, כולל להצטייד באמצעי הדרכה קולית. הביקור בשטחי המצודה ההוספיטלרית עצמה, בה נמצאים אולמות האבירים, פותח צוהר למחשכי עכו הצלבנית שכיום נמצאת מתחת לפני השטח. המצודה, שהיתה חלק מהרובע ההוספיטלרי העתיק ששקק חיים לפני כמעט אלף שנים, כוללת ארבעה אגפים הבנויים סביב חצר פתוחה. המבנים השתמרו באופן יוצא דופן ועיקר עבודת החפירה כאן היתה הוצאת עפר מתוך האולמות וניקיון כללי, עבודה שנמשכת כל הזמן וחושפת עוד ועוד מבנים. הקהל המבקר יכול להנות מארכיטקטורה צלבנית טיפוסית ואולמות מקומרים, אדירי ממדים, בהם גרו האבירים, אכלו וניהלו את טקסיהם. החל מ-2015 מוקרנים על קירות החללים סרטוני אנימציה הממחישים את החיים כאן בימי הביניים, ואומנים של ימינו עושים את מלאכתם העתיקה בכמה חנויות. בפינת החצר נחשף המקום בו עשו האבירים את צרכיהם. מי שאינו רוצה לחזור חזרה למרכז המבקרים יכול לסיים את הביקור במינהרה שאורכה 350 מ'. המנהרה מסתיימת מחוץ למצודה במרתקרא עוד
עוד אטרקציות