מרכז המבקרים של בנק ישראל

מומלץ מפה
8.8
1 הגדל תמונה
עמדת משחק - מרכז המבקרים
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
מרכז המבקרים
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
עמדות משחקי המחשב
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
צורת התצוגה מלמעלה בסימן ש"ח
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
תחליפי כסף - מרכז מבקרים בנק ישראל
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
מטבע בית המקדש - מרכז מבקרים בנק ישראל
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
תצוגת מטבעות - מרכז מבקרים בנק ישראל
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
מרכז המבקרים - בנק ישראל
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
מרכז המבקרים - בנק ישראל
הועלה על ידי מערכתמפה
10 הגדל תמונה
מרכז המבקרים - בנק ישראל
הועלה על ידי מערכתמפה
11 הגדל תמונה
מרכז המבקרים - בנק ישראל
הועלה על ידי מערכתמפה
 

מה הנגיד יגיד

לחלק מאתנו כל מה שקשור לבנקים, ריביות, שערי חליפין, נגידים ועוד מונחים משוק הכלכלה הסוער נהירים כמו סינית. במקרה הטוב, הם מובנים למשך שנייה וחצי, בדיוק מהרגע שהפקיד בבנק סיים להסביר לנו את משמעות ההלוואה או הפק"מ. מרכז המבקרים בבנק ישראל מפתיע בהסברים תכליתיים וברורים משובצים בפיקנטריה בנקאית, בהם מועברת על רגל אחת מסכת שלא תבייש קורס מבוא בחוג לכלכלה באוניברסיטה.
מרכז המבקרים עורך היכרות מעניינת ודינאמית עם המנגנון הגדול שעומד מאחורי השטרות ומטבעות הכסף המנהלים את חיינו, ומאפשר להבין מה תפקידיו העיקריים של בנק ישראל, להבדיל משאר הבנקים. קהל המבקרים נחשף באמצעות תערוכה, משחקי מחשב מאתגרים העשויים היטב, ושני סרטונים קצרים, לתולדות המסחר בארץ ישראל לאורך הדורות, מה השתנה מהתקופה שלפני הופעת המטבעות ועד ימי המניות. מהי אינפלציה, איך משפיע הבנק על הכלכלה הישראלית כיום, מה זאת אומרת שהכסף מאבד מערכו ומה לנגיד יש להגיד. צוות ההדרכה נשען על עובדי הבנק, כולם בעלי תארים מתקדמים בכלכלה, דבר בעל ערך רב, כי ידע במקרה הזה שווה כסף, וזאת הזדמנות טובה להחכים בנושא.

הביקור במקום ללא תשלום אך מחייב תיאום מראש.

( 8 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • ליטוש

  ליטוש
  מעניין ומשכיל|5 30.09.13
  היינו 4 נפשות -3 ילדים בגלאים 9-15 ואני.נהננו מההסבר המקיף התצוגה והמצגת.מומלץ ביותר
 • danam_20

  danam_20
  טעימה ממושגי יסוד|4 17.09.13
  לצערנו לא נערך סיור מודרך במקום ולכן הסתובבנו עם מדריל קולי אישי. שני הסרטונים אכן מסבירים בצורה פשוטה וקלה על האינפלציה ועל התפתחות המסחר המוניטרי. חבל שהמשחקים לא עובדים (מתבצעות עבודות שדרוג במקום). סה"כ חוויה נחמדה של כשעה.
 • chatool

  chatool
  יוצא מן הכלל|5 23.08.13
  זכינו לקבל הדרכה מצדוק שהוא מנהל מרכז המבכרים. איש נעים הליכות סבלני המתאים הדרכתו לקבוצה הטרוגנית בלוליינות מרשימה, הסבריו מעניינים ומטובלים בהומור. המרכז עצמו מרשים, הביקור מחכים קטנים כגדולים. מומלץ בחום.
 • yossimich

  yossimich
  מעניין,כיף ומומלץ מאוד.|5 28.04.13
  היינו 10 מבוגרים שבוע שעבר , הסיור במרכז עם הדרכה מומלץ ביותר, המדריך שהינו עובד בבנק הכיר את החומר והעבירו בצורה מרתקת, גם הסרטים , והסיור במרכז היה מעניין ומרתק וגם בסוף קיבלנו כרטיסים למשחקים אינטראקטיביים מול משחק וגויסטיק כולנו מאוד נהינו וממליצים בחום . ייתכן שאולי לילדים קטנים זה יהיה פחות מעניין
 • tsipia

  tsipia
  מעניין ומחכים|4 25.12.11
  כבר בטלפון הודיעו לנו שביום ביקורנו לא תהיה הדרכה אישית אלא רק עם מכשיר קולי כיוון שאנו 3 אנשים בלבד. התמזל מזלנו וזכינו להצטרף לקבוצה עובדים מאורגנת וחביבה של הביטוח הלאומי. ההדרכה היתה מעניינת ולא שמנו ליבנו שהזמן עבר מהר. ילדנו בן ה-8 שהיה הילד היחיד בקבוצה נהנה מאוד (גם מתשומת לב), התעניין ושאל וקיבל תשובות. המדריך יגאל שהוא מעובדי הבנק, ענה על כל השאלות בהרחבה ובחפץ לב והפסיק רק כשהגיע מנהל המקום והזכיר שתם זמן הביקור. למדנו מה משמעות הריבית במשק והשפעתה על האינפלציה. למדנו את ההיסטוריה של הכסף ופרטים פיקנטיים על עיצוב השטרות. מעניין כבר אמרנו? מומלץ עם הדרכה בלבד.
 • dafnag

  dafnag
  בחינם, ממוזג, חביב|4 16.08.11
  תערוכה של מטבעות ושטרות. הסברים על עיצוב שטרות וזיופים. משחקים להמחשה לילדים. בילוי נחמד של כשעתיים.
 • אוריתודורון

  אוריתודורון
  מומלץ|5 17.07.11
  היינו עם ילדה נבונה בת 11 שמאוד נהנתה והשכילה. מדריך מצוין, שמשתף את הקהל כולל ילדים בצורה נעימה ומפרה. בסוף ההרצאה לומדים דרך משחקים אינטרקטיביים נחמדים.
 • dannychn

  dannychn
  המחשה טובה ומנינת|5 16.05.09
  בתחילת הסיור שמענו הרצאות על בנק ישראל, מעמדו ותפקידו ההסטוריה של המטבעות והתפתחותן עד היום, ההרצאה לוותה בסרטים הממחישים את הנאמר בהרצאות. היה מקום לשאלות. אחר כך בקרנו במוזיאון בעקבות המטבעות, פעלולי מולטימדיה המסבירים מונחים בסיסיים בכלכלה (שער מטבע, אינפלציה). בתום הסיור קבלנו שי (לא אגלה מה, הפתעה ...). הביקור מודרך (ומחייב הרשמה מראש) נמשך קרוב לשעתיים.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


מוזיאון לאמנות האסלאםמוזיאון לאמנות האסלאם מומלץ מפה9.4מוזיאון האסלם נפתח בשנת 1974 והוא מציג בצורה הקלאסית, ללא מופעי מולטימדיה וצלצולים את אמנות האסלאם, כפי שמשתקפת על פני אלף שלוש מאות שנים החל מהמאה ה-7. האוספים העשירים של חפצי החרס, הזכוכית והמתכת מתעדים מסורות של תרבויות שונות שהמאחד ביניהן הוא השפעת האסלאם כדת וכתרבות עליהן ועל אמניהן. הביקור במוזיאון מאפשר לשייט על פני הגלובוס מספרד ועד הודו בין כלי פולחן, כלי מלחמה, חפצי אמנות, תכשיטים, ציורים, שטיחים ועוד. חזונה של ורה סלומונס, מייסדת המוזיאון, היה כי האמנות תשמש כגשר בין תרבויות ותצור מקום לדיאלוג בין דתות, בין ישראל לשכנותיה. אגף אחד במוזיאון מוקדש לאומנות עכשווית ומארח תערוכות המתחלפות אחת לשנה, והעוסקות ביצירה הערבית בת ימינו. אפרופו צלצולים, תעלומה רבת מסתורין שאפפה את המוזיאון שנים רבות קשורה דווקא לאוסף השעונים המרהיב שיש במקום. בראשיתו היה ידוע המקום יותר כמוזיאון השעונים. אוסף השעונים נתרם למוזיאון על ידי אביה של סלומונס, סר דוד ליונל סלומונס, ראש העיר היהודי הראשון של לונדון, שקיבץ שעונים עתיקים ונדירים ברובם שעוני כיס מפוארים משובצים אבנים טובות ומצופי זהב. בשנת קרא עוד
עוד אטרקציות