1 הגדל תמונה
כנסיית הגואל. צילום: חנן ישכר
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
כנסיית הגואל. צילום: חנן ישכר
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
כנסיית הגואל. צילום: יעל צור, מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
גרם המדרגות
הועלה על ידי briza
5 הגדל תמונה
מבט לכנסיית הקבר
הועלה על ידי briza
6 הגדל תמונה
מבט להר הבית
הועלה על ידי briza
 

הכנסייה הלותרנית ליד שוק המוריסטאן בעיר העתיקה מתהדרת בצריח צר וגבוה שמככב בקו הרקיע של הרובע הנוצרי. מטרת הביקור המפורסם של הקיסר וילהלם השני, פרוטסטנטי גאה בעצמו, היתה חניכת הכנסייה הזו שעמדה מוכנה בשנת 1898. היא נבנתה על שרידי כנסייה צלבנית שנקראה סנטה מריה לטינה, ובמבנה המודרני השתמר שער הכניסה והחצר הפנימית מימי הביניים.

ביקור בכנסייה
הכנסייה מפורסמת בעיקר בשל תצפית פנורמית על גגות העיר העתיקה, שנגלית מראש מגדל הפעמונים שלה. תמורת תשלום בכניסה, מומלץ, למי שאינו קלסטרופובי, לעלות במדרגות לולייניות רבות לראש המגדל. בדרך למעלה, יש שני חללים גדולים לעצירה ולהתאווררות. הביקור במתחם הכנסייה כולל גם הצצה אל העתיקות שהתגלו במרתף, בליווי מצגת אינטראקטיבית שמסבירה על הנדבכים הארכיאולוגיים לאורך ההיסטוריה. כמו כן, באחד החללים של מבנה מנזר מימי הביניים, ששייך לכנסייה, מוצגת תערוכה על ההיסטוריה של המקום.
בכנסייה, הנקייה מיצירות אומנות מנקרי עיניים, יש עוגב והודות לאקוסטיקה טובה שלה מתקיימים בה מופעי מוסיקה.

( 6 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  לא לדלג על החנות בקומת כניסה|5 16.09.17
  תצפית יפהפייה על כל ירושליים מארבע זויות שונות, מקרוב על העיר העתיקה ומרחוק על השכונות. בקומת הכניסה ישנו בית קפה קסום בתוך חצר פנימית יפהפייה מלאה צמחייה, עם תצפית מלמטה על המגדל.
 • galiavu

  galiavu
  העין לא שבעה|5 08.07.12
  חשבתי שרק בחו"ל יש תצפיות מהממות ממגדלים של כנסיות. טעות! לא לוותר על הטיפוס הזה. בסוף הסחרחורת מחכה העיר העתיקה כפי שעוד לא ראיתם. כל הסודות נפרשו לרגלינו, נשאר רק לעבור צלע-צלע, ארבע רוחות השמים, ולהתפעם.
 • danam_20

  danam_20
  ובא לציון גואל|5 05.12.11
  הכניסיה עצמה פשוטה ומעוצבת בקוים נקיים. הטיפוס למגדל (177 מדרגות) מתגלה כשוס שלי הביקור במקום, עם תצפית של 360 מעלות על כל העיר העתיקה ואף רחוק מכך.
 • ocp

  ocp
  הנוף מדהים|5 09.06.10
  והטיפוס "חוויתי"
 • briza

  briza
  התצפית המומלצת בעיר העתיקה|5 09.06.10
  אולי נקודת התצפית הטובה ביותר על העיר העתיקה הפתוחה לקהל הרחב. כרוכה בטיפוס של כ-200 מדרגות לוליניות. אותו גרם מדרגות צר משמש הן את העולים והן את היורדים מה שמספק "מפגשים" צמודים בין המבקרים ודורש יכולת אקרובטית משהו. לא לשכוח את המצלמה למטה!
 • GADIO018

  GADIO018
  גם תצפית נהדרת|5 22.06.09
  התצפית הטובה והגבוהה בעיר
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


טיילת ארמון הנציבטיילת ארמון הנציב מומלץ מפה9.5הנציב העליון לא גר כאן יותר, אבל ליד הארמון שהיה ביתו נמתחת כיום טיילת שאורכה שלושה קילומטרים. היא צופה אל ירושלים העתיקה, ונדמה שכיפת הזהב נמצאת במרחק נגיעה. בעצם, מדובר בשלוש טיילות שחוברו להן יחדיו, שנקראו על שם שלושה אנשים שונים: שרובר, האז וגולדמן. זהו מקום המפגש בין הארץ הנושבת לבין הישימון – בין ירושלים למדבר יהודה. לפי המסורת היהודית, התצפיות מהמקום החלו כבר בתקופת האבות, עת צפה מכאן אברהם על הר המוריה בדרכו אל מקום העקידה. הטיילת היא מקום רומנטי להפליא, לאורכה פזורים נקודות תצפית וספסלים אבל ברוב שעות היום היא עומדת בשיממונה. העונה המושלמת לביקור בטיילת היא האביב. אז מכסים את השבילים דשאים ירקרקים ורקפות עולות מן הסלע. המקום מואר בלילה, אבל דווקא בשעות החשיכה הוא פחות אטרקטיבי. סיור מודרך על סגווי, שמפעיל צוות מעיר דוד, הוא דרך מצויינת ומהנה, אם כי יקרה, למצות את הטיילת ולעשות תצפית מלומדת על האיזור.קרא עוד
עוד אטרקציות