1 הגדל תמונה
אריחי הרצפה. צילם יאיר זיידנר
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
הרצלילינבלום
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
הרצלילינבלום
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
הרצלילינבלום
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
הרצלילינבלום
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
הרצלילינבלום
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
הרצלילינבלום
הועלה על ידי מערכתמפה
 

בית שיף המחודש

מרכז המבקרים שפתח בנק דיסקונט מספר באמצעות מצגות ואמצעי תלת מימד מתוחכמים על תולדות הכלכלה והבנקאות בישראל בכלל ובתל אביב בפרט. המקום נבנה כבית מגורים עם הקמתה של אחוזת בית וגדל להיות בית משפחת האגרונום שיף ויותר מאוחר מקום משכנם של עסקים קטנים בקומות העליונות. עם תחילת הביקור כבר נכנסים לאווירה היסטורית כשבחדר עם ריצוף מעוטר בסגנון ערבי מוקרן סרט מעניין על תולדות הכסף ותולדות הבית בנוסח המיוחד של מודי בר און. למעשה כל הקומה הראשונה מוקדשת לעבר. כשעולה מסך הסרט נגלה שחזור סניף בנק דיסקונט הראשון שקם כמה בתים מכאן ב-1935, ובחדר הסמוך מופיעות על הקירות נקודות ציון בעבר הכלכלי של מדינת ישראל. חדר קטן מוקדש לפרוייקט השימור הגדול והרציני של הבית. השימור לקח 3 שנים ואת תוצאותיו המרשימות רואים בכל פינה.
הקומה השנייה שייכת להווה ובה אוהבי הבנקים יראו למשל איך עובדת מכונת מזומנים שקופה. בקומה השלישית כבר מדברים על העתיד עם הדמיות של סניף הבנק שמחכה מעבר לפינה. ההשקעה במקום ניכרת, אך כפי שקורה בהרבה מרכזי מבקרים שמוקמים על ידי גורמים פרטיים, קידום הגורם המממן, במקרה הזה בנק דיסקונט, בא על חשבון התוכן. למבקר הממוצע יהיה קשה לברור בין העיקר לטפל ולשמור על עירנות ועניין לכל אורך הביקור במקום. לעומת זאת ראוי לציין פרוייקט יפה שעשה כאן הבנק והוא טיפוח קנים של ציפורי הסיס שדוגרים בסדקי הבניינים של תל אביב.
הביקור במקום נערך במסגרת סיור מודרך ללא תשלום, בתיאום מראש בלבד.
סיורים לילדים
קיימים שלושה סיורים: את הסיורים יש לתאם עד חודש-חדשיים מראש. -סדנת הכסף שלי- על תולדות הכסף, מטבעות זרים וכדומה. סדנת "הגביע הוא שלנו". מכיוון שהבניין מציג כעת את התערוכה '100 שנים לכדורגל הישראלי' ישתלב הסיור במקום גם עם התערוכה. אחרי הסיור משחקים טרוויה ספורט ומדברים על הקשר בין כסף וספורט. -סיור בוגרים - מלבד הסיור במקום יוקרן סרט על ילד וילדה בשנת 48' ומדמה נושאים עתידניים כמו: כיצד ייראו הבגרויות בעוד 20 שנה.

אם אחרי כל זה אתם והילדים רוצים להמשיך לכייף, לכו לבקר במרכז מהותי, הנמצא לא רחוק משם.

( 6 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • chatool

  chatool
  מרכז מבקרים מושקע ומפתיע|4 23.07.13
  היינו בסיור מודרך מתואם מראש לילדים בגילאים 6-12. הבניין משוחזר להפליא, ההדרכה מקצועית ומעניינת מאד. הפעילויות לילדים והסרטונים מאד מעניינים. כוכב אחד פחות משום שההסברים לא כל כך דיברו לילדים הצעירים מאד (עד גיל 8). מומלץ מאד מאד לילדים מגיל 8 ומעלה.
 • ocp

  ocp
  מגוון יפה|4 03.05.13
  במסגרת "בתים מבפנים" ניתנה סקירה קצרה על השימור המחמיר שעבר הבנין (בתמורה לקבלת אחוזי בנייה נוספים במגדל העצום של דיסקונט), סקירה צרה על תולדות אחוזת בית ובנייניה. בנוסף, מוצגת כעת תערוכת "עטורות" שהיא הומאז' לנשים גדולות שהטביעו חותמן על תחומים שונים- מדעניות, ספורטאיות ועוד. את הפעילויות המותאמות לילדים מן הסתם לא חווינו, אבל נראה שהן בהחלט שוות ביקור נוסף. ההדרכה הייתה מצוינת.
 • dafnag

  dafnag
  סייור חביב|4 18.04.13
  נראה היה שיש הכל בסיור: הסברים, המחשה שיתוף ילדים, חידות. משום מה הילדים (6,8,8) לא התחברו. אולי היה יום קיץ חם מדי או שהמדריך היה קצת יבש.
 • drorsi

  drorsi
  חוויה מיוחדת לילדים!|5 24.10.11
  איזה מקום מרתק! בילינו בתי, הילי ואני במוזיאון בוקר מקסים בו למדנו על השתלשלות ההיסטורית של הבנקאות והמסחר ובמקביל על תולדות בישוב. המוזיאון משתמש בהרבה מתודות ואמצעים טכנים להמחיש לילדים בצורה מעולה שתגרום להם להיום קשובים וללמוד דברים חדשים. הכניסה למוזיאון ללא תשלום ומומלצת מאד לילדים מגיל 7. נחזור בהקדם למסלולים נוספים שם!
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  בעיקר הבניין המשוחזר|4 20.05.11
  הייתי במסגרת העבודה ב"יום כיף". בקומה הראשונה בעיקר הסטוריה, אך לא היה מספיק זמן לקרוא בנחת. הקומה השנייה והשלישית מרהיבות מבחינת השחזור, וזה לבד שווה את הביקור. יש הרבה הדמיות טכנולוגיות מכל מיני סוגים. סרט הסיכום ב"תלת מימד" ממש מפגר. הפריע לי שלא היו מספיק מקומות ישיבה לכולם וחלק נאלצו לעמוד. 3 למוזיאון 4 לבניין
 • מיכלארוך

  מיכלארוך
  חוויה חביבה|4 12.10.09
  בקומה הראשונה (העבר) רואים סרטון נחמד על מה שהיה כאן פעם, ועל תחילת הבנקאות. יש כם דגם יפה ותערוכה. בקומה השניה (ההווה) הילדים התלהבו מאד לראות כספומט עם חלון שקוף בצידו, שניתן למשוך ממנו שטרות כסף מצויירים. הם גם הזמינו פנקס שיקים וראו איך הוא משודך ומגיע אליהם חם מהתנור. בקומה השלישית (העתיד) שוב ראינו סרטון והשתתפנו בסימולציה על מה שיהיה. בסוף ישבנו לראות סרטון נוסף שיווקי על בנק דיסקונט. המבנה בו שוכן המוזאון משוחזר בצורה יפה מאד. ביציאה קיבל כל ילד מזכרות (שטרות, כרטיס אשראי, פנקס שיקים…) מה שגרם לאושר רב. חוויה חביבה, שאפשר לשלב בסיור בתל אביב (יש ליד את בית מני של בנק לאומי)
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


מרכז החושים של קוקה קולהמרכז החושים של קוקה קולה מומלץ מפה8.7מרכז החושים של קוקה-קולה מציע הצצה אל עולמו של מותג העל והמשקה המפורסם ביותר בעולם. תחילת הסיור, שאורכו כשעה וחצי, בבית המזיגה של דוקטור פמברטון, ממציא הנוסחה הסודית שמשגעת את העולם כבר יותר ממאה שנה. הסיור ממשיך בשלל הפעלות ואמצעי המחשה טכנולוגיים מתקדמים, ביניהם משחק טריוויה אינטראקטיבי ו"המנהרה הישראלית" שמספרת את ההיסטוריה של קוקה-קולה בארץ. בדרך אפשר להצטלם לסרטון שאותו מוזמנים המבקרים לשתף ביוטיוב או בפייסבוק, לרקוד במסיבת אוזניות באולפן המוזיקה, להתרשם מקולות, ריחות ומראות ב"מעגל החושים", להשתתף באופן פעיל בתהליך המחזור, להיכנס לתוך בועה עם משקפי תלת-ממד, ועוד דברים שילדים, ולא רק הם, אוהבים. לקראת סוף הביקור עוברים המבקרים מעל לקו הייצור החדש וצופים בתהליך הייצור של המשקה המפורסם. לסיום תקבלו כמובן בקבוק משקה ותוכלו לרכוש מגוון מזכרות בחנות שבמרכז. המרכז נגיש לבעלי מוגבלויות. הסיור המודרך מתאים לילדים מגיל 7 ומעלה בקבוצות של עד 25 איש. יש להירשם לסיור מראש ב[אתר האינטרנט של מרכז המבקרים](http://online.qdigital.co.il/Coca-Cola/sense_center/)+.קרא עוד
בית העצמאות - משחק חווייתי במכשיר הניידבית העצמאות - משחק חווייתי במכשיר הנייד מומלץ מפה8.7הביקור בבית העצמאות מרגש מאוד, לא משנה כמה פעמים ביקרת במקום וכמה אחוזי ציניות יש לך. לאחרונה הועשר הביקור הקלאסי במקום בסיור דיגיטלי שהופך את הביקור למרגש אף יותר. במקום שבו הזמן קפא מלכת, מאז מאי 1948, לקחו את הביקור צעד אחד קדימה אל שנות האלפיים והוסיפו צבע לסצינה המפורסמת בשחור-לבן. במשחק חווייתי בסמרטפון, שכולל שאלות ומשימות שמקנות נקודות, אפשר לרוץ אל הארכיון, אם לא למיליון, ולחשוף את הסיפור המדהים של הקמת תל אביב. במשחק אחר אפשר לקבל הוראות ישירות מבן גוריון, בדרך להקמת עיר עברית ומדינה יהודית בארץ ישראל. המשחקים האינטראקטיביים מתנהלים בסביבה העירונית שעוטפת את בית העצמאות, קרוב לצומת שדרות רוטשילד ורחוב הרצל בתל אביב, היכן שנוסדה אחוזת בית. המשתתפים מתקדמים מנקודת עניין אחת לשנייה על פי מפה שמוצגת במכשיר וצריכים להספיק בזמן נתון לעבור בכמה שיותר תחנות ולצבור כמה שיותר נקודות. התחרות בין משפחות, זוגות, או תלמידים, מבורכת ומביאה למקומות טובים, תרתי משמע. חד משמעית – בעד, לא רק להקמת מדינה יהודית, אלא גם לחוויה המהנה בבית העצמאות.קרא עוד
עוד אטרקציות