אמת הביאר

סוג: מים בטבע
1 הגדל תמונה
מים יותר עמוקים
הועלה על ידי briza
2 הגדל תמונה
סולם היציאה
הועלה על ידי briza
3 הגדל תמונה
בתוך הנקבה
הועלה על ידי briza
4 הגדל תמונה
בתוך המעיין
הועלה על ידי briza
5 הגדל תמונה
הירידה למעיין
הועלה על ידי briza
6 הגדל תמונה
האוהל הבדואי
הועלה על ידי briza
7 הגדל תמונה
מראה כללי
הועלה על ידי briza
 

מפעל מים תת קרקעי בהר חברון, שהוביל מים לירושלים ועבר דרך בריכות שלמה, קיים גם כיום ואפשר לבקר בו. מקור ניקבת המעיין והאמה התת קרקעית מהתקופה הרומית, וייתכן שנבנו בימי הורדוס. אורך האמה סך הכל כ-3 קילומטר, והכניסה אליה היא לקטע בן 180 מטרים, חלקו טבעי וחלקו חצוב, אליו יורדים במערכת של מדרגות חצובות בסלע. הביקור במקום כולל סיור מודרך של שעה בו הולכים בקטעים יבשים ובקטעים רטובים של הניקבה עם מים ובוץ שמגיעים עד למעלה מהבירכיים. באחד הפירים האנכיים שעולים מהניקבה אל פני השטח מסתיים הביקור, שם עולים למעלה באמצעות סולם ארוך, אל האוהל הבדואי לקפה ותה הכלולים בביקור.

במקום יש שירותים, מזנון ומקומות ישיבה נוחים. חובה להצטייד בפנסים. רצוי לתאם מראש כדי לוודא שזמן הביקור אינו תפוס כבר על ידי קבוצה או מבקר אחר.

( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • yoavbp

  yoavbp
  חוויה רטובה וכיפית !!!|5 10.04.12
  אחרי אינספור ביקורים במאות אטרקציות, מצאתי את ה-אחת ! אמת מים תת קרקעית ארוכה, קרירה ורטובה מאד - הליכה של כ- 30 דק' במים מתחת לבטן האדמה. גם הילדים וגם המבוגרים יצאנו מוקסמים מהחוויה האתגרית. כמה טיפים: 1. לטעמי זה מתאים לילדים מגיל 8 ומעלה. לא להכניס ילדים קטנים מדי. 2. פנסי ראש- חובה, 3- לא לקחת תיקים איתכם. הכניסה אגב עלתה בחג הפסח -20 ש"ח לאדם כולל קפה ותה שנתנו לנו במקום. אגב ההדרכה הייתה מעניינת והצוות כולו מקסים. בימים אלה של חג כשכל עמישראל נוהר בהמוניו לפארקים ולתערוכות, אין כמו להתקרר לבד באמה.
 • goodlife

  goodlife
  כיף צרוף|5 03.01.11
  אין כמו הליכה במים לכיף והנאה. אמת הביאר שייכת למערכת מפעלי המיים הקדומים של ירושלים המשוחזרת/מנוקה/מופעלת בשנים האחרונות. לפני שנכנסים כדאי לדבר קצת על מפעלות המיים ואח"כ להכנס ופשוט להנות.
 • briza

  briza
  הסטוריה והנאה|5 04.07.09
  במקום מעיין תת קרקעי בעומק 12 מטר אליו מגיעים דרך מנהרה טבעית באורך 40 מטר. מהמעיין ממשיכים במנהרה חצובה, שהיא חלק ממערכת המים הקדומה לירושלים שבנה הורדוס, לאורך 135 מטר ויוצאים בסולם תלול באחד מפירי המנהרה. ההליכה חוויתית מאוד בתוך מים (עם בוץ) שעומקם עד מעל לברכיים. למעיין חובה פנסים. בנקבה יש שרשור אורות. רצוי להביא בגדים להחלפה. מפעילי המקום (2 חברה צעירים - כל הכבוד!) פיתחו את המקום ובנו בו אוהל אירוח בדואי (בו מגישים קפה/תה ע"ח הבית) שירותים ומזנון. הגישה היא דרך היישוב אפרתה - פונים שמאלה בכיכר הראשונה וממשיכים לפי השילוט (הצנוע - יש לשים לב).
- 1
עוד אטרקציות