בריכת גורדון

 

בריכת גורדון - הקאמבק

הבריכה המיתולוגית הוקמה ב-1956 והיוותה מוקד משיכה לתושבי תל אביב וסלבריטאי העיר. כשהודיעה עיריית תל אביב על כוונתה להרוס את הבריכה ולהקים על חורבותיה רחבה, יצאו השוחים הנאמנים למאבק על השארתה. אחרי דיונים ארוכים, הסתיימה הפרשה בפשרה שבמסגרתה הוקטנו שטחי הבריכה ונוסף שטח ציבורי פתוח שמהווה חלק מהטיילת. המתחם החדש כולל שלוש בריכות שחייה: האחת באורך 50 מטר, בריכת ילדים בשטח של 200 מ"ר ובריכת פעוטות. כמו בגלגולה הקודם, גם מימי הבריכה המחודשת הם מי תהום נטולי כימיקלים השאובים ממאגר תת קרקעי וידועים במליחותם. למי מאתנו שכבר התרגל לכלור במים החוויה של לשחות במי מלח תמצא מוזרה. משקפי שחייה הכרחיים כאן אפילו יותר.
דק עץ מקיף את הבריכות, וגדר חוצצת בין הבריכה למרחב העירוני בו היא נמצאת: על אם הטיילת התל אביבית, מרחק כפכף מהמרינה. כך הפכה גורדון מבריכה מוקפת חומה, לבריכה מוקפת גדר, ולמיצג עירוני פתוח לעין כל היכול לשמש בסיס לדיון פילוסופי-אדריכלי, מרחב ציבורי מהו.

בסמוך לבריכה פועל מתחם של חדר כושר בו מתקיימים גם חוגים שונים. אפשר לרכוש מנוי לבריכה בלבד או מנוי הכולל כניסה לבריכה ולחדר הכושר.

( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • ציפורשיר

    ציפורשיר
    מלוח|3 07.08.11
    הגענו לבילוי ספורטיבי בבריכה ביום שבת ב-7 בבוקר. המים אכן מלוחים וזה דרש התרגלות. ראינו שם מישהו שוחה עם שנורקל. מצחיק אם כי לא ממש מוזר לנוכח טעמם של המים. עדיף כלור או שזה רק עניין של הרגל. בנוסף, היה צפוף במסלולים גם בשעה מוקדמת זאת. למעט אלה שטח הבריכה היה נקי והיה כיף להחליף מליחות במתיקות בקפה ומאפה בבית הקפה לנדוור שמעבר לגדר.המחיר בשבת לכניסה בודדת יקר מדי 72 ש"ח.
- 1