1 הגדל תמונה
מוזיאון החוויה האולימפית
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
מוזיאון החוויה האולימפית
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
מוזיאון החוויה האולימפית
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
מוזיאון החוויה האולימפית
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
מוזיאון החוויה האולימפית
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
מוזיאון החוויה האולימפית
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
מוזיאון החוויה האולימפית
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
מוזיאון החוויה האולימפית
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
מוזיאון החוויה האולימפית
הועלה על ידי מערכתמפה
 

התקווה שווה זהב

פעם בארבע שנים מספקים לנו המשחקים האולימפים חווית ספורט קולקטיבית, ואם ספורטאי ישראלי זוכה במדליה, אז כולנו מרגישים שהיא גם קצת שלנו. גאווה לאומית קוראים לזה. מרכז המבקרים החוויה האולימפית מוקדש לעולם הספורט האולימפי, העולמי והישראלי, והביקור בו יצליח לרגש גם את מי שספורט לא בהכרח על סדר יומו. בין מטרות המרכז להנחיל את הערכים האולימפיים ולקדם את תרבות הספורט בישראל וניכר שהושקעה מחשבה רבה כיצד להעביר את התכנים. התוצאה עשויה היטב ובהחלט שווה מדליה.

החוויה האולימפית נמצא בבניין משרדי הוועד האולימפי, והסיור במקום עובר לאורך חמישה אולמות, כחמש הטבעות האולימפיות, ובהם מיצגי וידאו, הולוגרמות, במה מסתובבת ועוד. במיצג וידאו מרשים על מסך של 360 מעלות, מוקרנים רגעי השיא בתולדות המשחקים האולימפיים: נאדיה קומנצ'י, נערת המכשירים שכבשה את אולימפיאדת מונטיראול ב-1976, אבבה ביקילה, רץ המרתונים האתיופי שרץ יחף כל הדרך למדליה, קרל לואיס, מרק ספיץ', ועוד אגדות ספורט. מיצג אחר מעביר שיעור קצר בהיסטוריה בו חוזרים בזמן אל העיר אולימפיה, מולדת המשחקים האולימפים ביוון העתיקה, וגם לפריז של סוף המאה ה-19, פרט פחות מוכר בהיסטוריה, שם חודשו המשחקים בעידן המודרני וגם נקבע הסמל של חמשת הטבעות.
המיצג שמוקדש לזווית הישראלית, מעורר את נימי הפטריוטיזם הכמוסים ביותר והוא מועבר בהצלחה, בעזרת הולוגרמות משכנעות של האלופים הישראלים, המספרים על החוויה האישית שלהם. יעל ארד, הג'ודוקאית ששברה את המחסום הפסיכולוגי שעמד בין הספורט הישראלי והמדליות האולימפיות , אורן סמדג'ה, גל פרידמן, אריק זאבי, מיכאל קלגנוב, ואחרון חביב, היישר מבייג'ינג 2008, שחר צוברי. המיצג גם מנציח ברגישות את 11 הספורטאים שנרצחו באולימפיאדת מינכן ב- 1972. במהלך הסיור מוזמנים המבקרים להתנסות בכוח מתפרץ, סיבולת, ריכוז, מהירות זינוק וגם לבחון את הידע שלהם בתחום הספורט במשחק מחשב.

הביקור מתאים לילדים מגיל 6, נמשך כשעה ומתבצע בקבוצות של עד 25 איש. בסמוך יש חדר ישיבות יפה ואפשר לשלב את הסיור במקום עם פעילות וכנסים לארגונים וקבוצות.

( 6 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • eliko421

  eliko421
  נהדר|4 29.08.11
  ביקור מעניין, המעורר מוטיבציה אישית וגאווה לאומית ו... כן, גם קשור לספורט ואולימפיאדות. מיצג מושקע, מרהיב ומגוון - חגיגה לילדים, אך לא רק.
 • danam_20

  danam_20
  כגודל הצפייה....|3 25.07.11
  אחרי הסופרלטיבים באתר והתואר "מומלץ מפה" ציפינו לחוויה משהו-משהו. אמנם המקום נחמד, ויש הדרכה אבל משהו לא ממריא. מזל שהיו לי כרטיסים מוזלים.
 • shafrans

  shafrans
  בוקר בכיף לכולם|5 23.08.10
  הייתי עם 4 ילדים בני 11 כולם מאוד נהנו כולל הטריויה בהמתנה , חדר ההתנסות , המיצגים . הכל מוצג בצורה מושכת , מלהיבה ומרגשת . מסוג המקומות שגם ההורים נהנים ולא רק הילדים.
 • leonet

  leonet
  יש מקום לשיפור|4 23.08.10
  בילינו שם אתמול עם שני בני הנוער שלנו (11,14) שבסך הכל נהנו אך יצאנו בתחושה של פספוס קל. אמנם מדובר בבילוי ערכי שמעביר את המסר בצורה קלילה המתאימה לעולמם של בני הנוער ועל כך מגיע מחמאות לכל מי ששותף בסרט המלווה את המעבר בין האולמות. אך יחד עם זאת יש תחושה שלמרות השימוש בהמון פירוטכניקה אין כאן WOW אמיתי, בעיקר התאכזבנו קלות מההולוגרמות של המדליסטים. אך יחד עם זאת מדובר בתכנים טובים, מקום מושקע ואם היו מוזילים את העלות כניסה הייתי משלימה את הדרוג למצוין.
 • yoavbp

  yoavbp
  טוב אבל לא מצוין|4 22.08.10
  הפוטנציאל קיים אין ספק. חווית הביקור עוסקת במרביתה בסרט מולטימדיה שמציג את ההיסטוריה האולימפית בהיבט העולמי, ההיסטורי והישראלי על פני 4 אולמות בהם עוברים המבקרים. המיצגים, ההאפקטים מרשימים ומרגשים. הילד שלי בן 7 היה ממש מהופנט וכאן מגיע האבל- אבל, כל זה לא מספיק בגלל כמה סיבות: 1. המחיר- 45 ש"ח לאדם זה רחוק מלהיות זול. 2. מומלץ להרחיב את חדר "ההתנסות" לעוד מיצגים ומתקנים ולאפשר התנסות חופשית (אגף הספורט במוזיאון המדע בלונדון יכול לתת להם הרבה רעיונות) 3. להוסיף אולם של פריטים מהאולימפיאדות 4. יש לציין כי הביקור במקום מסתכם בשעה בלבד. בקיצור- יש לאן להשתפר- מהר יותר, גבוה יותר וחזק יותר !
 • briza

  briza
  פירוטכניקה בלי זמן|3 19.08.10
  ארבעה חדרים עם מיצגי מולטימדיה מושקעים ועשויים היטב. אבל התוכן ירוד לטעמי ומכוון לגילאים נמוכים מידי. לחדר החמישי "חדר ההתנסות" מגיעים בסוף כש"אין זמן" וצריך למהר כי הקבוצה הבאה מגיעה... לנו דוקא היה זמן ורצינו להתנסות כמובטח. הילדים יצאו במפח נפש כשלא התנסו בכל המתקנים (יש 4 סה"כ, 2 מתוכם לא הופעלו כלל בגלל קוצר זמן). מחיר גבוה מידי (45 ש"ח) לחוויה לא שלמה.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
מוזיאון תל אביב לאמנותמוזיאון תל אביב לאמנות מומלץ מפה9.8מוזיאון תל אביב תופס מקום מרכזי בסצנת האמנות הישראלית המודרנית. הוא מהווה מרכז חשוב הנותן במה לאמנים ישראליים וכן לאמנים בעלי שם מכל העולם. התארחו ומתארחות בו תערוכות משמעותיות בעולם האמנות המקומי. המוזיאון והמוסדות הסמוכים לו, ספריית בית אריאלה ומשכן אמנויות הבמה הם עורק פועם בלבה התרבותי של תל אביב. המוזיאון הוקם ב-1932 ביוזמת ראש העיר מאיר דיזנגוף. תחילה שכן המוזיאון בביתו של דיזנגוף, אך הרחבת האוסף חייבה את הקמתו של מבנה גדול יותר וב-1971 נחנך משכנו הנוכחי. במוזיאון תצוגת קבע של אמנים אירופאיים מהמאות ה-16 עד ה-19, אוסף אמנות של ציירים מהמאה ה-20 שבו יצירות של אמנים גדולים כקלימט וקנדינסקי ותצוגת קבע של פיסול מודרני ובה גם יצירות של פיקאסו. נוסף על תצוגות הקבע מציג המוזיאון תערוכות מתחלפות בכל תחומי האמנות ותערוכה מתחלפת המיועדת לילדים ונסמכת על אוספי המוזיאון. כן מתקיימים במוזיאון אירועי תרבות כקונצרטים והצגות ומוקרנים בו סרטים. הכניסה למוזיאון לילדים עד גיל 18 היא ללא תשלום, ילדים עד גיל 14 חייבים בליווי הורים.קרא עוד
בית ביאליקבית ביאליק מומלץ מפה9.7בקצה רחוב שנקרא על שמו עוד בחייו, כבוד שזכו לו מתי מעט מיקירי העיר והאומה, נמצא ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. ב - 2009, לאחר עבודות שיפוץ שארכו כשלוש שנים, נפתחו דלתות הבית מחדש לציבור. הבית המרשים בו גר וכתב ביאליק בין השנים 1925-1934, תוכנן על פי מסורת הבניה המזרחית ומשלב בין מזרח למערב. האדריכלות המזרחית לצד הריהוט האירופי שבעלי הבית הביאו אתם, יוצרים תמהיל פיוטי של שולחן שח, כלי חרסינה, בלטות איטלקיות, נרגילה, קשתות וכיפה בראש הבית. בבית שהפך למוזיאון קטן, אפשר ללמוד על קורות חייו של המשורר, שהאישי בחייו היה כרוך עם הלאומי. בקומת הכניסה שקירותיה צבועים בירוק, כחול ואדום, צבעי הקיר המקוריים שנתגלו באקראי בעת השיפוץ ושוחזרו, נמצאים טרקלין האירוח וחדר האוכל שבו שולחן ערוך לסעודה שכבר לא תיהיה. מדרגות עץ מובילות אל הקומה השניה בה התנהלו חייהם הפרטיים של בני הזוג. חדר העבודה והספרייה שבקומה שוחזרו ומספקים הצצה לחייו היותר אישיים של המשורר. מאוסף הספרים המסקרן, אפשר להתרשם רק ממראה עיניים, שכן למען שימורם הם ננעלו מאחורי חלונות זכוכית. במספר עמדות מחשב מוצגים תולדות האיש וקרא עוד


עוד אטרקציות