גן החיות הגדול בנגב

מלבד היותה בירת הנגב, באר שבע נהפכת אט אט גם לבירת הילדים עם אטרקציות חדישות שנפתחות בה בשנים האחרונות. גן החיות של באר שבע היה כאן לפני כולם, צנוע וביישן אך מושך ומעניין לא פחות מהמוזיאונים המתוחכמים. היום כדאי לשלב אותו בביקור של כל המשפחה בבאר שבע ולגלות הפתעה נעימה ומעניינת. גן החיות, שהחל את דרכו כפינת חי קטנה בבית ספר באר שבעי ב-1954, הוא היום גן החיות הגדול בנגב, וחיים בו כ-100 מינים של עופות, יונקים וזוחלים מהארץ והעולם – חלקם נפוצים ומוכרים, חלקם נדירים ביותר ונמצאים בסכנת הכחדה, וחלקם נכחדו מהטבע וחיים אך ורק בגני חיות. חלק מבעלי החיים השוהים בגן הגיעו אליו לאחר שנמצאו פצועים בטבע והובאו לגן לצורך טיפול רפואי. החיות שמשוקמות באופן מלא מוחזרות לטבע.
מותר להאכיל את החיות
בשונה מגני חיות אחרים, בנגב zoo דווקא מותר ואף מומלץ להאכיל את החיות על מנת להכיר אותן יותר מקרוב – כמובן לא בחטיפים שהבאתם מהבית אלא באוכל מיוחד שאפשר לקנות בכניסה לגן החיות. המסלול בגן מעגלי, באופן שמאפשר למבקרים לחלוף על פני כל החיות, ומונגש באופן מלא לנכים. ומה רואים בדרך? עופות דורסים ממרחק שבחיים לא ראיתם, זברות מפוספסות, נמר עצלן וחתוליים אחרים, קופים, זאבים, ואפילו קנגורו ומארות. מה זה מארות? תצטרכו להגיע ולראות.
פעילויות, חוגים וקהילה
בגן החיות מתקיימים סיורים והדרכות לתלמידי בתי ספר וכן חוגי צפרות, זוחלים וטיפול בבעלי חיים לילדים ולמבוגרים. אנשי הגן גאים בשיתוף הפעולה שלו עם הקהילה המקומית, ובמיוחד עם אגודת עמ"י לבעלי צרכים מיוחדים, שחניכיה הם שותפים חשובים בתחזוקת הגן. בין היתר, אחראים חניכי האגודה על חממת הפרפרים והפרחים המרהיבה, המאפשרת למבקרי גן החיות לשוטט בין מאות פרפרים צבעוניים ולצפות מקרוב בחייהם.
איך מגיעים
משדרות טוביהו, כביש 25, פונים דרומה (שמאלה לבאים ממרכז העיר באר שבע) לדרך אילן רמון, ומיד ימינה לכביש שירות. יש שילוט לכיוון הגן הזואולוגי העירוני אבל קל לפספס אותו. כעבור 650 מטרים, בכניסה לחווה, פונים שמאלה ומיד מתעקלים עם הכביש ימינה. אתם לא טועים, זו הדרך, זו הדרך להתרחק מהעיר ולהתקרב אל טבע. פנייה נוספת ימינה תוביל אתכם לחניית האתר.

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • זורבה

  זורבה
  אתר וותיק שהצליח גם הוא להפתיע|5 26.07.15
  מסתבר שגן החיות של באר שבע קיים כבר שנים רבות אבל אנחנו גילינו אותו בפעם הראשונה בשנת 2015...מקום גדול עם הרבה חיות מכל המינים. אפילו יש זברות. הכלוב של הדורסים מהפנט, הפרפרים יפהפיים וכשלא חם זה יופי של בילוי עם הילדים
 • daphnaol

  daphnaol
  מקסים ומרגש|4 03.02.15
  גן חיות מקסים, לא מסחרי, נראה שהחיות זוכות לטיפול טוב, מחירים שפויים
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
שביל הסלטשביל הסלט מומלץ מפה9.5אורי אלון הוא אגרונום, חקלאי ואלוף הארץ בהפרחת יוני דואר. הטיול המודרך שהוא מוביל בחבל הבשור, בין נופי טבע לנופי חקלאות מתקדמת, משלב את כל אהבותיו המקצועיות ואת תחביביו. תחילת הטיול היא בשדות הפלחה ב"דרך השדות", משם עוברים המטיילים לחממות פרטיות בהן אפשר לראות ולטעום תותים מעופפים שהם תותי שדה שגדלים באדניות מוגבהות ובחממה הם מודברים בהדברה ביולוגית ללא שימוש בחומרי ריסוס. בהמשך נכנסים המטיילים לחממות בהן מגדלים עגבניות שרי, עוצרים ליד מכוורות של דבורי בומבוס שהחקלאים נעזרים בהם למטרות האבקה, וממשיכים לפרדס של תפוזים סיניים ותפוזי דם המתפקעים מעסיס אדמדם. בכל אחת מהתחנות במסלול ישנה הפעלה, טעימה או הסבר ובסוף הסיור מגיעים המטיילים לחצר משקו של אלון. שם מפריחים הילדים והמבוגרים יוני דואר כשלכל אחת מהן מוצמדת משאלה קטנה של השולח. במשק של אורי ושולי אלון גדלות לצד שובכי היונים ערוגות תבלין מהם מכינים ביחד לקינוח היום רוטב פסטו שמלווה את הפיתות שנאפות גם הן במקום ומתובלות בסיפורים ואגדות. הסיורים נערכים כשלוש שעות, מתואמים בתיאום מראש ומתאימים לכל הגילאים.קרא עוד


עוד אטרקציות