לו הקירות יכלו לדבר

במבט מהקרקע, הטיפוס על הקיר המלאכותי נראה קל כמו פרוסת עוגה. אבל כשיד אחת מחפשת את האחיזה הבאה, רגל אחת תלויה באוויר והשנייה מתנדנדת, מתגלה האתגר הפיזי. הספורט המהנה הזה של טיפוס על קירות מלאכותיים קיים מזה 20 שנה בעולם, ובעשור האחרון נפוץ גם בישראל. שלא כמו הפרקטיקה, העיקרון פשוט: המטפס קשור למאבטח ברתמה ובחבל, ומטרתו להעפיל מעלה בעזרת הידיים והרגליים. המיקום של האחיזות המשמשות להתקדמות משתנה ובהתאם משתנים מסלולי הטיפוס. מי שמיומן או מוכן לסמוך על הגורל, יכול לטפס בחדר בולדרים שרצפתו מרופדת במזרנים.
קיר טיפוס העוגן
מתחם טיפוס העוגן מתאים למטפסים בכל הרמות מגילאי 5 ומעלה. יש קירות משופעים ברמת קושי גבוהה למקצוענים, קירות למתחילים וגם חדר בולדרינג. במקום מתקיימים חוגים למתחילים, סטודנטים ונשים ותחרויות טיפוס ארציות. אפשר לקנות ציוד טיפוס בחנות המקומית ולצאת לטבע במסגרת יום שטח כדי להעפיל אל פסגות אמיתיות.

( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • aziza

    aziza
    זר לא יבין זאת|5 19.10.09
    מי שלא התנסה בחוויה, לא יכול להבין את הכיף שבעניין. מעבר למאמץ הפיזי, שאת אותותיו מרגישים רק למחרת, זה ספורט שדורש מחשבה, ריכוז ותתפלאו - גם קצת אומץ. למרות שהמדריכים בקיר של קיבוץ העוגן קצת רדומים (אולי בגלל השעה), המרחבים גדולים והמסלולים ממש מאתגרים.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


עוד אטרקציות