לא רחוק מציר המעיינות בין עין חנדק לחורבת סעדים נמצא מעיין נוסף, חבוי ונחמד. בריכת המעיין זוכה לזרימה מתמדת של מים מהנביעה שנובעת בערוץ וואדי יוסף. גם בקיץ ובסתיו המים קרים מאוד, טובים לשכשוך, ומגיעים עד גובה המותניים. סביב המעיין נראים שרידי בוסתנים ושרידי בתים של הכפר הערבי ג'ורה, ששכן במקום עד מלחמת העצמאות. שביל ישראל המעודכן עובר כיום במעיין.

איך מגיעים: מעיקול כביש הגישה למושב אבן ספיר מכיוון בית חולים הדסה עין כרם פונים דרומה, שמאלה, לדרך עפר מסומנת אדום. נוסעים כ- 200 מטר, ומחפשים את המעיין משמאל בין העצים הגדולים.

( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • shamirt

  shamirt
  כאן מעבר לפינה|5 17.06.12
  אפשר להגיע ממש קרוב עם הרכב. כשמסתכלים מסביב לא ניתן להתעלם משבעת המינים הגדלים מסביב ולהזכר כי אנו בארץ חמדת אבות. אחה"צ קפיצה קטנה הילדים משכשכים ומבסוטים עד הגג. קופסא עם אבטיח ואנחנו מסודרים. ממש פינת חמד
 • danam_20

  danam_20
  "על הדרך"|3 21.08.11
  המעין קטן, יש מים (לא צלולים) והמון דבורים. מאוד לא נקי מסביב מניירות ושאר שאריות של מטיילים קודמים. יש שני עצים שאפשר לשבת לצילם ולעשות פיקניק.
 • goodlife

  goodlife
  מיים קרים - כיף אמיתי !|5 10.09.10
  ביקור נוסף 9.9.10 - השריפה שהייתה בקיץ שרפה את כל הסביבה, חוץ מאשר את הפינה הקטנה בה נמצא המעיין ! נראה ששרותי הכיבוי הגנו על המקום ! לכן קל למצוא ולהגיע...המקום נשאר בשלמותו אך מצער לראות את נזקי השריפה המיותרת... 8.10.09 כל כך קרוב וכל כך נגיש - פינת חמד מרעננת בדרך המעיינות מתחת למושב עמינדב. מקום נחמד לפיקניק, או קפה. למעין זורמים מים באופן כמעט קבוע . אפשר לטפס בעקבות מקור המיים לניקבה (נדרש פנס). ברכב אפשר להגיע עד 200 מטר מהמקום. זהירות כשנכנסים למיים - קרים מאוד. המיים לטבילה/התרעננות.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
פארק איילון-קנדהפארק איילון-קנדה מומלץ מפה9.4לפני שנים רבות חי בעמק נסיך מרושע. יום אחד נקרתה בדרכו זקנה וביקשה דבר מה לאכול. בעט הנסיך בזקנה העלובה, והזקנה, כדרכן של זקנות מן האגדות, גילתה את פניה האמיתיים, פני המכשפה מן ההר. לפני שהספיק בן המלך לברוח, הטילה בו את קללתה והפכה אותו למפלצת באגם. השנים עברו. בן המלך נשכח. לילה אחד נשארה רועה צעירה ללון עם עדרה על שפת האגם. בחצות עלה מפלץ מן המים והתחנן בפני הנערה המבוהלת שתיגע בו. ריחמה הנערה על המפלץ, שחתה אל היצור המפחיד ונגעה בידו. בו ברגע צללה הנערה למים והחלה טובעת, אבל אז חזר בן המלך לדמותו הישנה, צלל אחרי הנערה אל המים והציל את חייה. מאז, כמובן, הם חיים באושר ועושר עד עצם היום הזה. כך מספרת האגדה על האגם שבמורד עמק המעיינות בפארק קנדה. סביב האגם הקטן יש המון מדשאות וכל מה שצריך המפקנק המפונק, כולל שירותים וברזיות, פחי אשפה וגם גזלן קבוע בשבתות ובחגים. תוכלו לחנות כאן ולערוך פיקניק חביב שבמהלכו אולי תצליחו להשתמש בדמיון ובכושר התיאטרלי שלכם כדי להלהיב את הילדים באגדה על בן המלך המרושע. אזור הפקניק מונגש לנכים.קרא עוד


עוד אטרקציות