מי ומו - משק קרמר במושבה יבנאל

מומלץ מפה
8.8
 

הרפת הרובוטית המושקעת והמטופחת של משפחת קרמר במושבה הפסטורלית יבנאל מספרת יותר מסיפור רגיל על פרות, עגלים, רבייה וחליבה, היא מספרת את סיפורה של משפחת קרמר מוותיקות המושבה. סב המשפחה היה רפתן שחלב בשיטות המסורתיות ומשפחתו ממשיכה כיום את דרכו ברפת שבה הרובוט הוא החולב ולא ידי אדם. בחווה דגם מקרטון ועץ שהכין הסבא שממחיש מבנה מגורים אופייני למושבות הברון ורפת ישנה. בני המשפחה ערכו סרט שמספר על ההיסטוריה המשפחתית מנקודת מבטה של פרה ועל הטיפול ברפת אז והיום וכשהקרקע מוכנה יוצאים המבקרים כמובן לסיור פעיל ברפת הרובוטית שכולל האכלת עגלים, הגשת מזון לפרות הבוגרות, הכנת גבינה ותצפית על הנוף הנשקף מהרפת. נוסף על הפרות והעגלים יש במשק גם פינת חי וליטוף ובה ארנבים, עזים, סוסים וכן משפחת למות ששילובן בצה"ל לא צלח שכן הן סרבניות פקודה ומאז הן כאן ביבנאל. סיור אורך כשעה ורבע ובחודשים החמים הוא מתחיל בשעה 17:00.

למי שלא יכול בלי לרכוש יש במי ומו חנות של מוצרים שהכינו משקים באזור - גבינות, ריבות, זיתים כבושים , דבש ומוצרי קוסמטיקה.
המשק פתוח למבקרים בשבתות ובחופשות. בימים א-ה פתוח לקבוצות בתיאום מראש. יש אפשרות להוסיף לסיור ארוחת בוקר. בשבתות וחול המועד שעות הפתיחה הן בין 10:00-13:00.

( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • ilonad

  ilonad
  בילוי מקסים עם ילדים ולא רק|5 09.04.12
  היינו שם ביום ראשון של חול המועד, לפני שכל עם ישראל נהר צפונה, עם 4 ילדים בגילאים 5 עד 12 - ופשוט נהנינו. הפעילות מעניינת, מלמדת וחוויתית, אין רגע דל, כל הזמן יש "אקשן" ודפנה המדריכה פשוט מקסימה - קשובה, חייכנית ונעימה. אז האכלנו את הפרות ואת העגלים (הילדים היו מאושרים!), הכנו גבינות, ראינו, חווינו, למדנו ויצאנו עם חוויה כיפית. מומלץ ביותר!!!
 • שירהפ

  שירהפ
  שלמות , כמו בחו"ל|5 27.11.09
  מומלץ בחום לביקור משפחתי או סיור מודרך לקבוצה . המקום יפהפה , רפת לדוגמא . מוקפדת ומוצלחת מאד , פנינה תיירותית יפהפיה , וגם מבחינה קולינרית (גבינות ומאפים ביתיים מעולים ) . שווה לבקר במיוחד מתאים גם לארועים מיוחדים לקבוצות גדולות מכל רקע . עוד נחזור .
 • gmolho

  gmolho
  פינת חי למתקדמים(+סיור)|5 05.10.09
  בדרך לצפון או מהצפון כדאי לעצור במושבה יבניאל ולבקר במשק של משפחת קרמר לסיור (בתשלום) שמתאים לכל גיל ברפת הרובוטית שלהם ובפינת החי. הסיור מהנה וחוויתי וכלל הפעלות לילדים וסרטון הסבר. בקיצור - מומלץ.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
החוויה הדרוזית בירכאהחוויה הדרוזית בירכא מומלץ מפה8.9יוסוף אבו חמדי, הרוח החיה מאחורי החוויה הדרוזית מספק למבקרים בביתו, את כל הדרכים שיבקשו, כמעט, כדי להכיר את העדה הדרוזית שאליה הוא משתייך. מהבית הכי גבוה בכפר ירכא, הוא מפצל שבילים מרתקים בסמטאות הדת הסודית הזו. הוא משתמש בידע הרב שצבר כמורה דרך ובהמון קסם אישי וחום ומוביל את המבקרים לסיור ברחובות הכפר בין אתרי דת, חצרות בתים ואף לוקח לתצפית מהחרמון ועד הים במנזר מבודד במעלה ההר. את מי שרוצה להתערסל בירוק המקיף את הכפר, יוסוף, איש הטבע, לוקח לטיול בחיק הטבע שבו הוא מסביר גם על אורח החיים המסורתי של העדה ועל ענפי החקלאות בכפר. הרבה נקודות תצפית מרהיבות נמצאות בסביבה, וכדאי להשתהות בהן לרגע. מי שרוצה לחוות את הפולקלור הדרוזי ואת התרבות, יכול לתאם מראש מופע דבקה ונגינה ולהיפגש עם קוראת בקפה. חמדי ואשתו אף מכירים את הדרך אל הלב שעוברת בקיבה וחלק עיקרי בחוויה הדרוזית הוא ארוחה חמה בביתם. על מגש כסוף ענקי מוגשות תשאש - פיתות חמות, עבות ונהדרות ממולאות בעלי זעתר, סלט פול חם ותבשיל שומר בר ועדשים שטעים כמוהו תתקשו למצוא במסעדות. מי שלא נרגע מטעמם המופלא של המאכלים יכול להשתתף בסדנתקרא עוד


עוד אטרקציות