1 הגדל תמונה
האגם
הועלה על ידי tomika
2 הגדל תמונה
המוסקוביה בעין כרם
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
נוף עין כרם
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
המאגר
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
המאגר
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
המאגר
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
הסכר
הועלה על ידי tomika
8 הגדל תמונה
עין כרם ברקע
הועלה על ידי tomika
9 הגדל תמונה
האגם
הועלה על ידי tomika
 

אגם בהר

מאגר בית זית, העוצר את מי הגשמים שזורמים בחורף בנחל שורק, הוקם במהלך שנות החמישים כדי להעשיר את האקוויפר במי תהום טובים ואיכותיים. אורכו בימים הטובים כקילומטר וחצי ורוחבו 300-400 מטרים. לרגלי גבעת מושב בית זית נבנה בנחל סכר בטון ובחורף מתמלא האגם מים. מהסכר נמשך הנחל בעמק מיוער, שמשני עבריו נובעים מעיינות אחדים: עינות סטף ועינות עמינדב. מי המאגר מחלחלים בקרקע, מגיעים לשכבת אקוויפר ההר ומעשירים את מפלס מי התהום. כדי ליהנות מנוף האגם, וברקע כנסיות עין כרם, מומלץ להגיע בחורף. בשאר עונות השנה האגם עשוי להיות ריק ממים.
איך מגיעים: מכביש 1 לכיוון ירושלים יורדים במחלף מוצא ימינה לכביש הגישה לבית זית. פונים מיד ימינה לדרך עפר. כעבור 50 מטרים פונים במזלג שמאלה וממשיכים לנסוע, בדרך משובשת רצופת בורות, עוד כ-850 מטרים. בצומת הT פונים שמאלה וממשיכים עם הדרך עד שהמאגר נראה מימין.
דרך גישה נוספת היא מאיזור עין כרם. מכביש 395 פונים לכביש הגישה לבית הספר החקלאי בעין כרם ומיד פונים ימינה לדרך סלולה. הדרך נהפכת במהרה לדרך עפר וממשיכים עמה ישר בין הבורות והשלוליות עד שרואים משמאל את סכר הבטון. ממשיכים עוד מעט עד פרצה בגדר המאגר, דרכה אפשר להיכנס פנימה להסתכל, ולא להיכנס, מקרוב.

( 4 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • goodlife

  goodlife
  טיילת נחמדה לאורכו|3 03.01.16
  המאגר עצמו לא מלהיב או מדהים, רגע יש בו מיים בגלל הגשמים. אבל הטיילת לאורכו נחמדה ונוחה להליכה וגם לרכיבה על אופניים, נקייה ונגישה. יש כניסה מכיוון עין כרם ויש כניסה מכיוון מוצא.
 • tomika

  tomika
  האגם הלא כל כך סודי|4 01.04.13
  לפני מעל לארבע שנים כתבתי על המקום הקסום הזה שלא היה ידוע לכל. מאגר בית זית הוא אגם עם סכר עונתי מלאכותי השוכן בתוואי נחל שורק ונולד כל חורף מחדש כשהאגם מתמלא מחדש במי הגשמים ואט אט מתרוקן מתחילת האביב. המקום עובר עבודות פיתוח ונסללו בו שבילי אופניים והוא סגור לרכבים בעיקר טרקטורונים וג'יפים. יש לקוות שימשיכו בעבודות הפיתוח כי ככל שהגיעו ויבואו יותר אנשים כך גם כמות הזבל שמצטברת במקום וכל כך חבל. האגם בעונה זו מלא ומרהיב ביופיו, מוקף בהרים, פריחות, בתי בית זית שעל ההר וכנסיות עין כרם ברקע. חבל שכל כך מלוכלך ומוזנח כי יש למקום פוטנציאל אדיר להיות אתר מדהים. בואו ונשמור עליו ככה.
 • ocp

  ocp
  בקטנה|4 27.01.13
  אם יש לכם שבת חורפית בהירה, קמתם מאוחר ואין לכם חשק לגמוע מרחקים, אם יצאתם קצת מאוחר מהבית, או שיש לכם ילדים (או כלבים) שצריך ל"אוורר" זה יכול להיות טיולונצ'יק חביב לנשום קצת אוויר ולחלץ עצמות.נחמד, ירוק וטרי (בעונה) אבל לא הרבה מעבר.
 • rbenzi

  rbenzi
  נוף פסטואלי|5 22.12.09
  בחורף כאשר האגם מתמלא האזור נראה מרשים ושווה טיול.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
פארק איילון-קנדהפארק איילון-קנדה מומלץ מפה9.4לפני שנים רבות חי בעמק נסיך מרושע. יום אחד נקרתה בדרכו זקנה וביקשה דבר מה לאכול. בעט הנסיך בזקנה העלובה, והזקנה, כדרכן של זקנות מן האגדות, גילתה את פניה האמיתיים, פני המכשפה מן ההר. לפני שהספיק בן המלך לברוח, הטילה בו את קללתה והפכה אותו למפלצת באגם. השנים עברו. בן המלך נשכח. לילה אחד נשארה רועה צעירה ללון עם עדרה על שפת האגם. בחצות עלה מפלץ מן המים והתחנן בפני הנערה המבוהלת שתיגע בו. ריחמה הנערה על המפלץ, שחתה אל היצור המפחיד ונגעה בידו. בו ברגע צללה הנערה למים והחלה טובעת, אבל אז חזר בן המלך לדמותו הישנה, צלל אחרי הנערה אל המים והציל את חייה. מאז, כמובן, הם חיים באושר ועושר עד עצם היום הזה. כך מספרת האגדה על האגם שבמורד עמק המעיינות בפארק קנדה. סביב האגם הקטן יש המון מדשאות וכל מה שצריך המפקנק המפונק, כולל שירותים וברזיות, פחי אשפה וגם גזלן קבוע בשבתות ובחגים. תוכלו לחנות כאן ולערוך פיקניק חביב שבמהלכו אולי תצליחו להשתמש בדמיון ובכושר התיאטרלי שלכם כדי להלהיב את הילדים באגדה על בן המלך המרושע. אזור הפקניק מונגש לנכים.קרא עוד


עוד אטרקציות