1 הגדל תמונה
מרכז מבקרים איגודן
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
בתוך הצינור במרכז המבקרים. צילום: באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
מרכז מבקרים איגודן. תמונה: באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
מרכז מבקרים איגודן. תמונה: באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
מרכז מבקרים איגודן
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
מרכז מבקרים איגודן
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
מרכז מבקרים איגודן
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
מרכז מבקרים איגודן
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
מרכז מבקרים איגודן
הועלה על ידי מערכתמפה
10 הגדל תמונה
מרכז מבקרים איגודן
הועלה על ידי מערכתמפה
11 הגדל תמונה
מרכז מבקרים איגודן
הועלה על ידי מערכתמפה
12 הגדל תמונה
הכניסה
הועלה על ידי מערכתמפה
13 הגדל תמונה
מרכז מבקרים איגודן
הועלה על ידי מערכתמפה
 

אקולוגיה בפעולה

ביוב ואקולוגיה הם שני מונחים השזורים זה בזה. העוסקים באקולוגיה יסתכלו על בעיית הביוב שיוצר האדם במבט מעשי וינסו לתת לה פתרון, כזה שיהפוך את הבעייתי לחיובי. מרכז המבקרים של איגודן חושף בפני המבקרים את השפד"ן, מפעל טיהור השפכים ומחזור המים הגדול במזרח התיכון ואחד הגדולים מסוגו בעולם. איגודן הוא איגוד ערים לתשתיות איכות הסביבה, שהוקם על ידי שבע הרשויות הגדולות בגוש דן והוא הגוף שאחראי לאיסוף וטיהור השפכים של תושבי גוש דן – כחצי מהשפכים במדינת ישראל. השפכים המטוהרים הופכים למי השקיה באיכות גבוהה: כ-130 מיליון מ"ק מהם מוזרמים לשדות הנגב ומהווים כ-70 אחוז ממי ההשקיה באזור. בשפד"ן מגדירים את מהות התהליך המורכב בשתי מילים: ממטרד למשאב.
חוויות לימודיות בצינור ביוב מרהיב (כן, יש דבר כזה)
את החשיבות של מפעל טיהור מסוג זה, במדינה שמחסור במים נמצא בה על סדר היום הציבורי והלאומי כמעט מיום הקמתה, אין צורך להסביר. הסיור במרכז המבקרים היפה והמרשים מעביר את המשתתפים בכמה תחנות לימודיות וחווייתיות המאפשרות לראות ולהבין את מהות פעולות טיהור השפכים וחשיבותן. כך למשל, עוברים בתוך צינור תת קרקעי ענק בגודל של צינור ביוב אמיתי, אלא שלהבדיל משפכים מוזרמים בו מידע אור קולי ומצגות, סרטונים ומשחקי אנימציה, שחלקם מועברים - תרתי משמע - דרך פריסקופים, מיקרוסקופים וצינורות מלחששים.
הסיור אורך כשעתיים ונערך בתיאום מראש בלבד לקבוצות של 20 איש ומעלה. בחגים ולעתים בימי שישי נפתח המרכז גם לביקור משפחות ויחידים, בהרשמה מראש. מומלץ לילדים מגיל 6 ומעלה.

טלפון: 03-9555222

( 6 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • goodlife

  goodlife
  ביקור מומלץ !|5 18.09.15
  מסתבר שאפשר לחפור מתחת תל אביב בלי לעצור את כל התנועה...האתר מספר את סיפור כל הרפש הלכלוך הנקרא ביוב - מה קורה איתו מרגע שלחצנו להוריד את המים או זרם לתחתית המקלחת...אינפורמציה מרתקת, מועברת בצורה מקצועית ונעימה ומציגה איך מצלים עד הטיפה האחרונה את כל החומרים - ממחזור מים דרך חומרי דישון והפקת אנרגיה. זכינו במדריך מצוין, מאיר, שהעביר בצורה שמחה את ההדרכה. מומלץ !!!
 • danam_20

  danam_20
  מפעל מבורך|5 15.10.14
  נתחיל בעובדה שלא היה לנו מושג על מפעל השבת המים, כך שהעובדה כשלעצמה הדהימה אותנו. הפעילות נמשכה כשעתיים וכללה הסברים של המדריך, משחקים אינטראקטיביים, מיצג אורקולי, סרטונים , הדגמות ואף סיור במתקנים. בסוף הפעילות קיבלנו במתנה ספל עם תמונה אישית שלנו מודפסת (מצטלמים לפני הסיור). אחת האטרקציות המפתיעות של השנה.
 • igalla

  igalla
  גמלאי אמ"ת של חברת החשמל :)|5 08.01.14
  "לא נדרש הרבה מכל אחד מאתנו כדי להציל את כדור הארץ.מי השופכין מזהמים ומזיקים אם אינם מטופלים כראוי".הרבה מודעות, קצת יוזמה והדברים יכולים להיות אחרת.זהו המוטו לכל אורך הסיור במרכז המבקרים איגודן.נחשפנו למפעל נקי ומסודר (קצת ריח לא נעים ליד הבריכות) מרכז המבקרים חדיש, מושקע ומרשים. נראה שחשבו על כל דבר ולא חסכו בעזרים והמחשות ויזואליים.ההדרכה הפרונטאלית לכל אורך הסיור הייתה מעניינת ומקצועית. המדריך (מאיר) היה מיומן ובעל ידע נרחב בתחום. ההדרכה מתאימה לכל חתך גיל.הסיור במפעל המחיש את מה שראינו בסרטונים במרכז ההדרכה ביתר עוצמה.לסיכום-נחשפנו למפעל מיוחד שהותיר בנו רושם מופלא וגאווה לאומית.מומלץ מאד
 • l9901

  l9901
  מעניין!|5 20.08.12
  המחשה חוויתית ההופכת נושא מרתיע לנושא מעניין עם יכולת להעביר את חשיבותו. הילדים התעניינו וכך גם המבוגרים. מרכז מבקרים מומלץ, מושקע ומרענן!
 • ocp

  ocp
  המחשה יעילה וברורה|4 15.04.12
  ההסבר המובא בסרט, יחד עם ההדרכה הטובה מאוד, המותאמת לקהל (שהיה ברובו ילדים בגילאים שונים), מסבירים מצויין עד כמה חשוב טיהור השפכים, ואיך הוא מתבצע. הסיור מעניין והסרט המסכם דינמי ונחמד (למרות שנראה כי הושאל ממדינה אחרת). בסך הכל סיור מאוד מעניין ואפקטיבי. כדאי לנצל את ההזדמנות כאשר המרכז פתוח למשפחות- באתר האינטרנט יש ממשק הזמנת כרטיסים מאוד יעיל.
 • shor1001

  shor1001
  מרשים ומעניין|4 26.03.10
  מרכז מבקרים חדיש ומושקע, העוסק בנושא שקצת מרתיע: מה עושים עם השפכים שלנו? היה מאד מעניין, גם לילדים בני 11-12 ששאלו הרבה שאלות. ממש לא ידענו על המפעל העצום והחשוב הזה שמתרחש ממש מתחת לרגלינו וקרוב לביתינו.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


מרכז החושים של קוקה קולהמרכז החושים של קוקה קולה מומלץ מפה8.7מרכז החושים של קוקה-קולה מציע הצצה אל עולמו של מותג העל והמשקה המפורסם ביותר בעולם. תחילת הסיור, שאורכו כשעה וחצי, בבית המזיגה של דוקטור פמברטון, ממציא הנוסחה הסודית שמשגעת את העולם כבר יותר ממאה שנה. הסיור ממשיך בשלל הפעלות ואמצעי המחשה טכנולוגיים מתקדמים, ביניהם משחק טריוויה אינטראקטיבי ו"המנהרה הישראלית" שמספרת את ההיסטוריה של קוקה-קולה בארץ. בדרך אפשר להצטלם לסרטון שאותו מוזמנים המבקרים לשתף ביוטיוב או בפייסבוק, לרקוד במסיבת אוזניות באולפן המוזיקה, להתרשם מקולות, ריחות ומראות ב"מעגל החושים", להשתתף באופן פעיל בתהליך המחזור, להיכנס לתוך בועה עם משקפי תלת-ממד, ועוד דברים שילדים, ולא רק הם, אוהבים. לקראת סוף הביקור עוברים המבקרים מעל לקו הייצור החדש וצופים בתהליך הייצור של המשקה המפורסם. לסיום תקבלו כמובן בקבוק משקה ותוכלו לרכוש מגוון מזכרות בחנות שבמרכז. המרכז נגיש לבעלי מוגבלויות. הסיור המודרך מתאים לילדים מגיל 7 ומעלה בקבוצות של עד 25 איש. יש להירשם לסיור מראש ב[אתר האינטרנט של מרכז המבקרים](http://online.qdigital.co.il/Coca-Cola/sense_center/)+.קרא עוד
בית העצמאות - משחק חווייתי במכשיר הניידבית העצמאות - משחק חווייתי במכשיר הנייד מומלץ מפה8.7הביקור בבית העצמאות מרגש מאוד, לא משנה כמה פעמים ביקרת במקום וכמה אחוזי ציניות יש לך. לאחרונה הועשר הביקור הקלאסי במקום בסיור דיגיטלי שהופך את הביקור למרגש אף יותר. במקום שבו הזמן קפא מלכת, מאז מאי 1948, לקחו את הביקור צעד אחד קדימה אל שנות האלפיים והוסיפו צבע לסצינה המפורסמת בשחור-לבן. במשחק חווייתי בסמרטפון, שכולל שאלות ומשימות שמקנות נקודות, אפשר לרוץ אל הארכיון, אם לא למיליון, ולחשוף את הסיפור המדהים של הקמת תל אביב. במשחק אחר אפשר לקבל הוראות ישירות מבן גוריון, בדרך להקמת עיר עברית ומדינה יהודית בארץ ישראל. המשחקים האינטראקטיביים מתנהלים בסביבה העירונית שעוטפת את בית העצמאות, קרוב לצומת שדרות רוטשילד ורחוב הרצל בתל אביב, היכן שנוסדה אחוזת בית. המשתתפים מתקדמים מנקודת עניין אחת לשנייה על פי מפה שמוצגת במכשיר וצריכים להספיק בזמן נתון לעבור בכמה שיותר תחנות ולצבור כמה שיותר נקודות. התחרות בין משפחות, זוגות, או תלמידים, מבורכת ומביאה למקומות טובים, תרתי משמע. חד משמעית – בעד, לא רק להקמת מדינה יהודית, אלא גם לחוויה המהנה בבית העצמאות.קרא עוד
עוד אטרקציות