1 הגדל תמונה
מרכז מבקרים איגודן. תמונה: באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
מרכז מבקרים איגודן
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
בתוך הצינור במרכז המבקרים. צילום: באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
מרכז מבקרים איגודן. תמונה: באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
מרכז מבקרים איגודן
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
מרכז מבקרים איגודן
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
מרכז מבקרים איגודן
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
מרכז מבקרים איגודן
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
מרכז מבקרים איגודן
הועלה על ידי מערכתמפה
10 הגדל תמונה
מרכז מבקרים איגודן
הועלה על ידי מערכתמפה
 

כך נחסכים מילוני ליטרים של מי שתייה למדינת ישראל; במרכז המבקרים איגודן בראשון לציון, תוכלו ללמוד מקרוב בסיור של שעתיים, איך מטהרים את הזיהום שאתם מייצרים.

להזמנות התקשרו > 072-3946904

שעות פעילות
בתיאום מראש.

סיורים
הסיור לקבוצות בתיאום מראש ומשתרע על פני כשעתיים, בארבעה מחזורים אפשריים: 9:00 | 11:00 | 13:30 | 15:30.
תעריף הסיור – 15 ש"ח לאדם בקבוצה (מינימום 20 איש בקבוצה).

מה בסיור
- התכנסות.

- הדרכה מפי מדריך מוסמך, ובליווי מצגת המותאמת לגילאי המבקרים.

- קבלת פנים אור קולית באולם פנוראמת המייסדות.

- מסלול חוויתי לאורך צינור דמה תת-קרקעי, החושף בפני המבקרים פיסות מידע על ידי פריסקופים, מקרנים, חריצי הצצה, ברזי מידע, צינורות לוחשים וניאגרות.

- צפייה במודל המפעל ובסרטון הסבר של מכון טיהור השפכים, בעזרתו המבקרים למדים על תהליכי הטיהור המתקדמים של השפד"ן.

- צפייה בסרט המסכם את הסיור במרכז המבקרים ומתאר את החיים מתחת לחיים בגוש דן

- סיור רכוב ברחבי מפעל השפד"ן על שלביו המכאניים והביולוגיים. המבקרים נחשפים לתהליך המרתק שבמהלכו הם לומדים כיצד השפכים הגולמיים, התעשייתיים והביתיים הופכים למים באיכות גבוהה, המיועדים להשקיית שדות החקלאות שבנגב.

כנסים ואירועים
- מרכז המבקרים של איגודן משמש בנוסף כבית לכנסים מקצועיים במגוון של תחומים: השתלמויות, ימי עיון, ועדי עובדים ואירועי חברה.

- חלל האירועים מספק חוויה נוספת מעבר להיותו בית כנסים ואירועים הוא מעניק לכל מי שחפץ בכך אירוע המכיל את ערכי איכות הסביבה, אחריות סביבתית, מחזור מים ושמירה על משאבי הטבע.

- המרכז מאובזר בציוד אודיו-וידיאו מתקדם, ציוד הגברה, מחשבים, מקרנים ורשת אלחוטית הפרושה ברחבי המרכז. ניתן לערוך בו הן קורסים ארוכים והן כנסים חד-יומיים.

- במרכז אודיטוריום מודרני בן 64 מושבים, כיתות הדרכה מאובזרות ואולם קבלת פנים. ניתן לערוך בו אירועי חוץ (קבלות פנים, לימודים, הפעלות ולימודים) ואירועים סגורים.
* ניתן להזמין כיבוד קל או שירותי קייטרינג בהתאם לצורך.

רקע

איך זה עובד
מרכז המבקרים של איגודן חושף בפני המבקרים את השפד"ן, מפעל טיהור השפכים ומחזור המים הגדול במזרח התיכון ואחד הגדולים מסוגו בעולם. איגודן הוא איגוד ערים לתשתיות איכות הסביבה, שהוקם על ידי שבע הרשויות הגדולות בגוש דן והוא הגוף שאחראי לאיסוף וטיהור השפכים של תושבי גוש דן – כחצי מהשפכים במדינת ישראל.

השפכים המטוהרים הופכים למי השקיה באיכות גבוהה: כ-130 מיליון מ"ק מהם מוזרמים לשדות הנגב ומהווים כ-70 אחוז ממי ההשקיה באזור. בשפד"ן מגדירים את מהות התהליך המורכב בשתי מילים: ממטרד למשאב.

מרכז המבקרים איגודן - מכון שפד"ן
איגודן לתשתיות איכות הסביבה פתח לאחרונה, את מרכז המבקרים האקולוגי השוכן במערב ראשל"צ, במרכז מפעל השפד"ן (מכון טיהור השפכים של גוש דן). איגודן הינו האחראי על איסוף והולכת השפכים של מרחבי המטרופולין גוש דן ישירות למפעל שפד"ן, ועל טיהורם והשבתם כמי השקיה לחקלאות בשדות הנגב.

המרכז רואה עצמו מחויב להנחלת הערכים של חיסכון במים והסבת המטרד למשאב והרחבת החינוך הסביבתי, תחת הכותרת: "מחזירים לטבע באהבה."

כדאי לדעת
- חניה בשפע לבודדים ולכנסים ואירועים.
- הגעה עצמאית ובמרוכז באמצעות אוטובוס/מיניבוס.
- אינטרנט ברשת אלחוטית פרושה ברחבי המרכז.
- נגישות מלאה לנכים.
- המרכז מונגש לבעלי מוגבלויות.

( 7 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • פסולינה

  פסולינה
  איזה יופי של מקום|5 29.10.16
  שילמנו 10 ש"ח לילד ונהנינו מסיור של שעתיים שהיה מלמד, מהנה ויצירתי. שפע של אמצעים טכנולוגיים עזרו לקבל תשומת לב מלאה מילדים מגיל 5 ועד מבוגרים. מצוין. חובה לכל אדם בכדי שנקבל עוד שיעור איך אפשר לשמור טוב יותר על הסביבה שלנו.
 • goodlife

  goodlife
  ביקור מומלץ !|5 18.09.15
  מסתבר שאפשר לחפור מתחת תל אביב בלי לעצור את כל התנועה...האתר מספר את סיפור כל הרפש הלכלוך הנקרא ביוב - מה קורה איתו מרגע שלחצנו להוריד את המים או זרם לתחתית המקלחת...אינפורמציה מרתקת, מועברת בצורה מקצועית ונעימה ומציגה איך מצלים עד הטיפה האחרונה את כל החומרים - ממחזור מים דרך חומרי דישון והפקת אנרגיה. זכינו במדריך מצוין, מאיר, שהעביר בצורה שמחה את ההדרכה. מומלץ !!!
 • danam_20

  danam_20
  מפעל מבורך|5 15.10.14
  נתחיל בעובדה שלא היה לנו מושג על מפעל השבת המים, כך שהעובדה כשלעצמה הדהימה אותנו. הפעילות נמשכה כשעתיים וכללה הסברים של המדריך, משחקים אינטראקטיביים, מיצג אורקולי, סרטונים , הדגמות ואף סיור במתקנים. בסוף הפעילות קיבלנו במתנה ספל עם תמונה אישית שלנו מודפסת (מצטלמים לפני הסיור). אחת האטרקציות המפתיעות של השנה.
 • igalla

  igalla
  גמלאי אמ"ת של חברת החשמל :)|5 08.01.14
  "לא נדרש הרבה מכל אחד מאתנו כדי להציל את כדור הארץ.מי השופכין מזהמים ומזיקים אם אינם מטופלים כראוי".הרבה מודעות, קצת יוזמה והדברים יכולים להיות אחרת.זהו המוטו לכל אורך הסיור במרכז המבקרים איגודן.נחשפנו למפעל נקי ומסודר (קצת ריח לא נעים ליד הבריכות) מרכז המבקרים חדיש, מושקע ומרשים. נראה שחשבו על כל דבר ולא חסכו בעזרים והמחשות ויזואליים.ההדרכה הפרונטאלית לכל אורך הסיור הייתה מעניינת ומקצועית. המדריך (מאיר) היה מיומן ובעל ידע נרחב בתחום. ההדרכה מתאימה לכל חתך גיל.הסיור במפעל המחיש את מה שראינו בסרטונים במרכז ההדרכה ביתר עוצמה.לסיכום-נחשפנו למפעל מיוחד שהותיר בנו רושם מופלא וגאווה לאומית.מומלץ מאד
 • l9901

  l9901
  מעניין!|5 20.08.12
  המחשה חוויתית ההופכת נושא מרתיע לנושא מעניין עם יכולת להעביר את חשיבותו. הילדים התעניינו וכך גם המבוגרים. מרכז מבקרים מומלץ, מושקע ומרענן!
 • ocp

  ocp
  המחשה יעילה וברורה|4 15.04.12
  ההסבר המובא בסרט, יחד עם ההדרכה הטובה מאוד, המותאמת לקהל (שהיה ברובו ילדים בגילאים שונים), מסבירים מצויין עד כמה חשוב טיהור השפכים, ואיך הוא מתבצע. הסיור מעניין והסרט המסכם דינמי ונחמד (למרות שנראה כי הושאל ממדינה אחרת). בסך הכל סיור מאוד מעניין ואפקטיבי. כדאי לנצל את ההזדמנות כאשר המרכז פתוח למשפחות- באתר האינטרנט יש ממשק הזמנת כרטיסים מאוד יעיל.
 • shor1001

  shor1001
  מרשים ומעניין|4 26.03.10
  מרכז מבקרים חדיש ומושקע, העוסק בנושא שקצת מרתיע: מה עושים עם השפכים שלנו? היה מאד מעניין, גם לילדים בני 11-12 ששאלו הרבה שאלות. ממש לא ידענו על המפעל העצום והחשוב הזה שמתרחש ממש מתחת לרגלינו וקרוב לביתינו.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
מוזיאון תל אביב לאמנותמוזיאון תל אביב לאמנות מומלץ מפה9.8מוזיאון תל אביב תופס מקום מרכזי בסצנת האמנות הישראלית המודרנית. הוא מהווה מרכז חשוב הנותן במה לאמנים ישראליים וכן לאמנים בעלי שם מכל העולם. התארחו ומתארחות בו תערוכות משמעותיות בעולם האמנות המקומי. המוזיאון והמוסדות הסמוכים לו, ספריית בית אריאלה ומשכן אמנויות הבמה הם עורק פועם בלבה התרבותי של תל אביב. המוזיאון הוקם ב-1932 ביוזמת ראש העיר מאיר דיזנגוף. תחילה שכן המוזיאון בביתו של דיזנגוף, אך הרחבת האוסף חייבה את הקמתו של מבנה גדול יותר וב-1971 נחנך משכנו הנוכחי. במוזיאון תצוגת קבע של אמנים אירופאיים מהמאות ה-16 עד ה-19, אוסף אמנות של ציירים מהמאה ה-20 שבו יצירות של אמנים גדולים כקלימט וקנדינסקי ותצוגת קבע של פיסול מודרני ובה גם יצירות של פיקאסו. נוסף על תצוגות הקבע מציג המוזיאון תערוכות מתחלפות בכל תחומי האמנות ותערוכה מתחלפת המיועדת לילדים ונסמכת על אוספי המוזיאון. כן מתקיימים במוזיאון אירועי תרבות כקונצרטים והצגות ומוקרנים בו סרטים. הכניסה למוזיאון לילדים עד גיל 18 היא ללא תשלום, ילדים עד גיל 14 חייבים בליווי הורים.קרא עוד
בית ביאליקבית ביאליק מומלץ מפה9.7בקצה רחוב שנקרא על שמו עוד בחייו, כבוד שזכו לו מתי מעט מיקירי העיר והאומה, נמצא ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. ב - 2009, לאחר עבודות שיפוץ שארכו כשלוש שנים, נפתחו דלתות הבית מחדש לציבור. הבית המרשים בו גר וכתב ביאליק בין השנים 1925-1934, תוכנן על פי מסורת הבניה המזרחית ומשלב בין מזרח למערב. האדריכלות המזרחית לצד הריהוט האירופי שבעלי הבית הביאו אתם, יוצרים תמהיל פיוטי של שולחן שח, כלי חרסינה, בלטות איטלקיות, נרגילה, קשתות וכיפה בראש הבית. בבית שהפך למוזיאון קטן, אפשר ללמוד על קורות חייו של המשורר, שהאישי בחייו היה כרוך עם הלאומי. בקומת הכניסה שקירותיה צבועים בירוק, כחול ואדום, צבעי הקיר המקוריים שנתגלו באקראי בעת השיפוץ ושוחזרו, נמצאים טרקלין האירוח וחדר האוכל שבו שולחן ערוך לסעודה שכבר לא תיהיה. מדרגות עץ מובילות אל הקומה השניה בה התנהלו חייהם הפרטיים של בני הזוג. חדר העבודה והספרייה שבקומה שוחזרו ומספקים הצצה לחייו היותר אישיים של המשורר. מאוסף הספרים המסקרן, אפשר להתרשם רק ממראה עיניים, שכן למען שימורם הם ננעלו מאחורי חלונות זכוכית. במספר עמדות מחשב מוצגים תולדות האיש וקרא עוד


עוד אטרקציות